Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Advantan Krem Ne İşe Yarar ?

Advantan Krem Ne İşe Yarar ?

Advantan Krem Ne İşe Yarar ?

Advantan krem pek çok farklı hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Kullanımı oldukça yaygın olan bu krem hangi hastalıklara ne  amaçla tüketildiğini ve ne kadar süre kullanılması gerektiği gibi bir çok bilgiyi bu yazımız da sizler için derledik.  Günümüz de cilt problemi yaşamayan pek az insan var . Elbette ki cilt sorunlarının pek çok sebebi ve etmeni var bunlardan bazıları ; stres , cilt bakımı ve cilde temas eden tüm kozmetik ürünler bunların en başında geliyor.

Bu krem temel olarak ; egzama ve sedef hastalığı gibi cilt problemlerini rehabilitasyon etmek için kullanılır. Kızarıklık, kaşıntı, ağrı ve irin gibi semptomların şiddetini eksiltmeye destekçi olur. Eğer bu ilacı sivilce için kullanacaksanız size bu konuda destek olabilecek ve rehber olabilecek yazılarımızın başlıklarını paylaşıyoruz.  Başlıklara tıklayarak yazılarımıza kolayca ulaşabilirsiniz.  Özellikle sivilce konusun da sitemizde pek çok makalemiz vardır.

Advantan Krem Ne İçin Kullanılır ?

 1. Atopik dermatit rahatsızlıklar için kullanılır . Bu hastalığı kısaca açıklayalım. Kuru, kaşıntılı ve kolayca tahriş olmuş cilt ile karakterize yaygın, kronik bir cilt hastalığıdır. En sık bebeklerde ve küçük çocuklarda görülür ancak yetişkinliğe kadar devam edebilir. Bu hastalığın şiddetli versiyonu uykusuzluğa, kronik bakteriyel enfeksiyonlara ve depresyona sebep olabiliyor .
 2. Egzama tedavisinde de en çok kullanılan kremlerden biridir.
 3. Kızarık deri üzerinde sarı, hafifçe yağlı ve kuru kabuklar halinde görülen döküntülerin giderilmesi için bir merhemdir.
 4. Bacaklarda varise bağlı egzama, ani gelişen egzama (sinirsel nedenlere bağlı deride kabartı ve kızarıklıklarla seyreden kaşıntılı kronik deri iltihabı)  tedavi sürecinde kullanılan bir ilaçtır.

Aşağıda ki 4 maddeye lütfen dikkat edin.

 • Gül hastalığı (rozase) tedavisinde ve sivilce ( akne vulgaris) tedavisinde kullanılmaz. 
 • Tedavi süresi yetişkinlerde 12 haftayı; bebeklerde ve çocuklarda 4 haftayı geçmemelidir
 • Gözünüze ve açık derin yaralara temas ettirmeyiniz.
 • Eğer hamileyseniz ya da hamilelik şüpheniz varsa kullanmanız önerilmez.

Advantan Merhem Nasıl Kullanılır ?

Hastalıklı tene ince bir katman halinde uygulayın ve hafif ovuşturarak cildinize yedirin. Günde 1 kez uygulanması yeterlidir. Rehabilitasyon süresi erişkinlerde 12 haftayı; bebeklerde ve çocuklarda 4 haftayı geçmemelidir. Genel bir kural olarak gebeliğin ilk üç ayında kortikosteroid kapsayan haricen uygulanan preperatların kullanılması mahzurludur.

Advantan Krem Fiyatı

Advantan %0.1 Krem Reçeteli  olarak eczanelerden temin edebilirsiniz. 2022 yılında ilaç sektöründe ki yapılan zamlardan sonra her ilaç payına düşen zamı aldı ve fiyat artışları yaşandı . Bu krem 30 gramlık tüplerde satılmaktadır . Mart 2022 fiyatı 20.26 TL ‘dir.

Advantan Krem Sık Sorulan Sorular

 • Kremin içerisinde kortizon var mı ? Evet, merhem kortizonlu bir ilaçtır. Kortizona karşı alerjiniz ve ya başka ilaçlar kullanıyorsanız mutlaka merhemi kullanmadan önce doktorunuza danışmalısınız.
 • Advantan Merhem yüze sürülür mü ? Evet , sürülebilir. Cilt problemli bölgeyi ince katman halinde sürülmelidir.
 • Advantan % 0.1 Merhem hamileler kullanabilir mi ? Hayır kullanamaz. İçeriği ve gebelik den dolayı kullanılması önerilmez.
 • Bu ilaç topikal mıdır ? Topikal sadece cilde uygulanan bir merhemdir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.