Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Sivilce Duası – Sivilcelerin Geçmesi İçin Etkili Dualar

28.02.2023
99.607
Sivilce Duası – Sivilcelerin Geçmesi İçin Etkili Dualar

Sivilceler ne yazık ki pek çok hanım kızımız ile kardeşlerimizin başının belası. İnatçı ve geçmek bilmeyen akne problemlerine ilaç tedavileri ile çözüm bulamayan kişiler, sivilcelerin geçmesi için dua okuyacak olurlarsa, Allah’ın izniyle, yüzlerindeki pisliklerden kurtulacaklardır.

Sivilcelerden kurtulmak için edilen dualar ve okunacak sureleri gerçekten inanarak okur ve Allah’a bu sivilce dolu, bakterili yüzden ya da ciltten kurtulmak için içten dua ederseniz, en kısa sürede cildinizin berraklaşmaya ve pürüzsüzleşmeye başladığına kendi gözlerinizle şahit olacaksınız.

Allah’ın yapamayacağı hiç bir şey yoktur! Sivilce tedavisi yöntemleriyle bir türlü geçmeyen sivilceler, yürekten edilmiş akne düşmanı dualar sayesinde hemencik geçebilir. E doğal yöntemleri kullanmak istiyorsanız da kullanın tabi. Hele sivilceleriniz için dualarınızı bitirip rabbim izin verip de kurtulduğunuzda, arkasından yüzünüzde yıllardan beri yer etmiş aknelerin bıraktığı lekelerden kurtulmak için bir takım maskeler de yapabilirsiniz. Akne lekeleri ile ilgili maske tarifleri ve çözüm önerileri için sivilce izleri yazısına da bakabilirsiniz yada sivilce izleri için krem yazısındaki en etkili akne lekesi giderici kremleri inceleyebilirsiniz.

 

Sivilcelerin Geçmesi için Okunacak En Güzel Dualar

Yüzümüdeki ve vücudumuzdaki geçmek bitmek bilmeyen aknelerden kurtulmak için okunacak pek çok dua ve güzel sureler, edilecek zikirler mevcuttur ama şüphesiz ki aralarından en güzeli, Allah’ın kudretini yüceltirken, dilediğin şeyi doğrudan yaradana anlatan, kısacık ama sivilcelerden kurtulmak için çok çok etkili bir duadır;

En Etkili Sivilce Duası;

 • Arapça Okunuşu: ‘’Allahümme musağğıral kebiri ve mükebbires sağıri! Sağğir ma bi.’’
 • Anlamı:
 • Ey büyüğü küçülten ve küçüğü büyülten Allah’ım. Bu bendekini küçült.

Yukarıdaki dua yalnızca sivilceler için değil, kişinin başına gelecek her türlü dert ve bela için okunabilir. Allah’ın dertlerini küçültmesi, alıp götürmesi, gözle görülmez hale getirmesi için edilen duadır ve bu içinde bulunulan durumdaki en büyük dert de kurtulunamayan sivilcelerdir.

Hz. Muhammed’in Sivilce Duası ile İlgili Sözleri:

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed(SAV) de, eşlerinde sivilce çıktığında bu yukarıdaki duayı okuduğunu ve her türlü aknenin, yüzde çıkan yaranın v.b. cilt sorununun bir kaç güne sönüp, eriyip gittiğini bildirmiştir.

Sivilcelerin Geçmesi ve Yüz Güzelliği İçin Yunus Suresi Ayetleri:

 • Arapça Okunuşu: “Lillezîne ahsenûl husnâ ve zîyâdetun, ve lâ yerheku vucûhehum katerun ve lâ zilletun, ulâike ashâbul cenneti, hum fîhâ hâlidûn(hâlidûne).”
 • Anlamı:Güzel iş yapanlara (karşılık olarak) daha güzeli ve bir de fazlası vardır. Onların yüzlerine ne bir kara bulaşır, ne de bir zillet. İşte onlar cennetliklerdir ve orada ebedî kalacaklardır.

 

 

Sivilceler de bir tip cilt hastalığı olduğundan, hastalıkların şifa bulması için okunan dualar da sivilcelerin geçmesinde etkili olabilir;

 

 • “Efleha’llahü vecheke Allahümme barik lehu fi şa’rihi ve beşerihi.” Manası; Allah yüzünün güzelliğini artırsın. Allah’ım, saçını ve vücudunu kendisi için mübarek kıl. “Bismillahi yübrike min külli yesfike ve min şerri hasidin, ve min şerri külli zi ayn.”
 • Manası; Allah’ın adıyla. Allah sana bütün hastalıklardan şifa versin.

 

 

 • Sivilcelere Sebep olan Nazardan Korunma Nazarı Defetme Duası

“Bismillahirrahmanirrahim”

 • “”Rahman ve Rahim Olan Allah (c.c.)’ın adıyla; Bismillah, erkike min külli şey’in yü’zike, ve min şerri külli nefsin ev aynin hasidin. Allah’ü yeşfike, Bismillahi erkike.” Manası; Allah’ın adıyla seni rahatsız eden herşeyden her türlü kötü nefisten ve kem gözden, sana koruma diliyorum. Allah sana şifa versin. Sana Allah adıyla koruma diliyorum.
 •  “Ve yes’eluneke anil cibali fe kul yensifuha rabbi nesfa Fe yezeruha kaan safsafa La tera fiha ivecen ve la emta.”
 • Manası; Ve sana dağlardan sorarlar. Onları Rabbim darmadağın edip savuracaktır. Artık onları dümdüz, bomboş bir halde bırakacaktır. Orada ne bir eğrilik, ne de bir yumruluk göremezsin.

Yukarıdaki dualar denenmiş ve işe yararlığı onaylanmış dualardır.

Sivilcelerin Geçmesi İçin Yapılacak Diğer Dini Ritüeller

Aşağıda verdiğimiz ritüellerin sivilce iyileşmesi üzerinde etkili olduğu İslam tarihinden edindiğimiz bilgiler doğrultusunda düşünülmektedir. Bu tip ritüeller dua etmek kadar hayırlı ve yararlı değilse de,

 • Boynunuza cevşeni kebir duasını asınız ve eliniz gittikçe cevşen duasını avuçlayıp sonra elinizi yüzünüze sürünüz
 • Ayetel kürsi duasını 7 kere okuyunuz ve sonrasında Türkçe bir şekilde Allah’a sivilceleriniz için derman vermesini söyleyiniz, dileyiniz
 • Elma sirkesi ve zeytinyağı karıştırıp üstüne 3 tane ihlas suresi okuyunuz ve karışımı sivilcelerinize sürünüz

Sivilceler Üzerinde Faydalı Bir Başka Duanın Okunuşu Videosunu da sizlerle paylaşmak istiyoruz;

Aynısefa Bitkisinin Üstüne Ayetel Kürsi Okuyarak Sivilce Geçirme Duası Yapmak:

Allahu Teala’nın mucizevi yarattıklarından bir mucize aynısafa bitkisi ve aynısefa kremi de sivilceler üstünde oldukça etkili ve çok faydalı bir bitkidir. Aynısafa çiçeğinin bakteri öldürücü ve iltihap giderici etkisine ayetel kürsi duasının üstün faziletleri eklenince, sivilcelerinize Allah’ın izniyle iyi gelecektir.

Doğal kremlerden Fito krem  günlük kullanımı da yine dualarınıza yardımcı olacaktır, sivilcelerinizin geçmesine vesile olacaktır, özellikle aknelerin yarattığı kırmızı izlere iyi gelecektir.

Yorumlar
 1. Tuba dedi ki:

  Peygamber efendimizin bildirdiği duayı her gün okuyorum bir yandan da kremlerimi kullanıyorum.4 aydır sivilcelerle boğuşuyordum.surekli alevlenmeler oluyordu tam duzelecek derken.bir gün yine bu alevlenmenin şiddetli olduğu günün gecesi aklıma dua okumak geldi ve sabah alevlenmenin geçtiğini ve kırmızı sivilcelerimin kurumaya döndüğünü görünce maneviyatım arttı.tabiki bir günde bitmedi ama kesinlikle küçülmeye döndü ve alevlenme durdu.o kadar mutlu oldum ki tarlfi yok.sukurler olsun Rabbimin hikmetine😍

  1. Shine dedi ki:

   Günde kaç kez okudunuz? Ve şu an tamamen geçti mi?

 2. Shine dedi ki:

  İstediğimiz kadar mı okuyoruz yoksa 1 kez yeterli mi ? Kaç kez okudunuz etkili olması için?