Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Madescar Merhem , Madescar Merhem Kullananlar

Madescar Merhem , Madescar Merhem Kullananlar

Madescar Merhem , Madescar Merhem Kullananlar

Madescar Merhem henüz pek bilinmeyen ama oldukça etkili ve iyi bir ilaçtır. Madescar % 1 Krem bir diğer ismidir. Bu krem Madecassol ile muadil sayılabilmektedir. Çünkü içerisinde ki etkin madddeleri ” Centella asiatica” aynıdır. Ciltte oluşan bir çok hasarı gidermek için kullanılır. Bu kremi hamileler de kullanabilir. Krem , hamilelikte A kategorisindedir ve emzirme dönemlerinde de kullanılabilir.

Dermatolojikler, Yara ülser tedavisi, Skatrizanlar, diğer ve centella asiatica ekstresi olarak sınıflandırılmış şekilde, D03AX ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle alabilirsiniz.

Madecassol hakkında merak ettikleriniz ve en çok tıklanıp , okunan yazılarımızı sizler için aşağıda paylaşıyoruz. Başlıklara tıklayıp yazılarımıza kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu konu hakkında size fikir verebileceğine inanıyoruz.

Madescar Merhem Ne İşe Yarar ?

Bu ilaç aşağıda olan rahatsızlık veren durumlar için kullanıldığında cildin hızlıca onarılmasına yardım etmektedir. 

 1. Sünnet yarası,
 2. doğum esnasında oluşan genital yırtıklar, 
 3. meme başı çatlağı,
 4. yatalak hastalarda oluşan yatak yaraları,
 5. 1. ve 2. derece yanık,
 6. lazer epilasyonu ya da cilt bakımı (kozmetik ürün alerjisi) sonrası oluşan cilt tahrişleri

Gün içerisinde en fazla 2 kez uygulayabilirsiniz. Bu ilacın görülebilecek tek yan etkisi cilt hassasiyeti oluşturabilme ihtimalidir. 

Madescar Krem Fiyatı 

Bu ilaç 2022 yılında son gelen zamlardan sonra satış fiyatı değişti. Güncel satış fiyatını sizlerle paylaşıyoruz. Reçeteli ve ya reçetesiz olarak bu ilacı kremi eczanelerden temin edebilirsiniz. Madescar Merhem fiyatı 47,27 TL ‘dir.

Madescar Krem Muadilleri

Bu kremi bulamaz ve temin edemez iseniz aşağıda listelediğimiz kremlerden birini satın alabilirsiniz. Etki alanları ve içerik bakımından birbirine yakın ilaçlardır.

 • MADECASSOL 10 mg/1 gr 40 gr pomad
 • MADEFIX merhem %1 40 G
 • MADEGSOLE %1 merhem (40 gr)
 • MADEGCENTA %1 merhem (40 G)
 • MADEFIX merhem %1 40 G

 

Herkese sağlıklı günler dileriz. Sizin de sorularınız ve ya düşünceleriniz var ise lütfen yorum yapmaktan çekinmeyin. Yorumlarda buluşabiliriz !

Etiketler:

Yorumlar
 1. Tümsek lordu dedi ki:

  İyi güzel

 2. mery dedi ki:

  genital bölgedeki kararmalar icin de kullanılır mı