Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Metsil Gaz Damlası Ne İşe Yarar ?

Metsil Gaz Damlası Ne İşe Yarar ?

Metsil Gaz Damlası Ne İşe Yarar ?

Metsil gaz damlası ne işe yarar ? nedir , fiyatı nedir , kullanımı ve doz ayarı nasıl olmalıdır. Bu soruların tüm cevaplarını sizler için yanıtladık. Yazımızın devamında tüm yanıtları bulacaksınız. Sadece yetişkinler değil özellikle bebekli ailelerde kullanmayı tercih ediyor. Bu damla özellikle bebeklerin gaz sancısını azaltmak ve acısını, ağrısını almak ve bebeklerin rahatlaması için kullanılmaktadır. Piyasada ki diğer bebek gaz damlalarına nazaran bu metsil damla çok daha uygun fiyatlıdır.

Bu gaz damlasını özellikle kolik olan yada gaz sancısı çeken bir bebeğe sahip aileler daha iyi bilir. Eğer böyle bir çıkmaz durumda iseniz bebeğinizin doktoruna başvurarak bu gaz damlasını  kullanabilirsiniz. Unutmayın ki bebeklere gaz sancısı inanılmaz bir huzursuzluk verir. Uyuyamaz , sürekli huzursuz olduğu için ağlayabilir.

Gaz giderici deva grubunda bulunur. Etken maddesi simetikon olan madde sayesinde mide bağırsak kanalındaki gaz kabarcıklarını dağıtır ve mukusla örtülü gaz kabarıklarının oluşumunu gidererek şişkinliği yok eder. En oldukça bebeklerde ve çocuklarda çoğunlukla kullanılır. Bağırsaklarda oluşan sorunları giderdiği arasında müthiş bir rahatlama sağlamaktadır.

Metsil Gaz Damlası Nedir ?

  1. Sindirim kanallarını rahatlatmak için kullanılır.
  2. Hava yutulmasın biriken gazın giderilmesinde kullanılır.
  3. Safra kesesi ameliyat sonrası şikayeti ile beraber gaz çıkaramama sorununun tedavisinde kullanılır.
  4. Bağırsak ve mide ülseri probleminde meydana gelen gaz probleminin giderilmesinde kullanılır.
  5. Bağırsak duvarlarının zayıf noktalarında oluşan iltihaba bağlı olarak ortaya çıkan hastalıkların sorununda oluşan gaz sorunlarında kullanılır.
  6. Sindirim kanalında biriken gazın ağrısını gidermek için kullanılır.
  7. Bağırsakta biriken gazın çıkmasını kolaylaştırır ve bunu hızlı şekilde faydalı olur.
  8. Mide- bağırsak sorunlarının iyileştirilmesinde kullanılır.

Yukarıdaki saydığımız 8 madde için metsil gaz damlası kullanılabilmektedir.

Metsil Gaz Damlası Ne İşe Yarar ?

Metsil Damlanın Fiyatı 2021

Bu damla sadece eczanaler de satılır. Reçeteli ve ya reçetesiz alınabilir. 30 ml’lik olan cam şişede ki damlanın fiyatı 13,42 TL’dir..

Metsil Damla Nasıl Kullanılır?

Metsil damla ağız kanalıyla kullanılan bir damladır. Şişe iyice çalkalandıktan sonrasında günde 3 yada 4 damla olarak kullanılabilir. Kaşıkla, damlalıkla veya su ile beraber ya da bebeğin içeceğinin içerisine konularak verilebilir.

Eğer günde 3 kez kullanılacaksa sabah, öğle ve akşam yemekten yarım saat (30 dakika) sonrasında, şayet günde 4 (dört) defa kullanılacaksa sabah, öğle ve akşam yemeğinden otuz dakika (30 dakika) sonra ve yatmadan 1 saat ilkin içilmesi gerekmektedir.

  • 2 yaşın altındaki bebeklerde ve yeni doğmuş süt emen bebeklerde 4 kez – 8 damla yani 20mg metsil damla
  • 2 yaş üstü çocuklarda ise yine günde 4 defa – 15 damla yani 40mg metsil damla kullanılmalıdır.

Bu damlayı 6 saat aralıkla kullanabilirsiniz. İçeriği bitkisel denecek kadar doğaldır.

 

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.