Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Contractubex Krem Sivilce Çukuru ve Akne İzi Giderici Jel

28.02.2023
9.070
Contractubex Krem Sivilce Çukuru ve Akne İzi Giderici Jel

contractubex jel

Contractubex yara izi giderici jel olarak bilinen ancak yara izlerinin haricinde; yanık izlerinden, sivilce izlerine, ameliyat izlerinden güneş lekelerine kadar ciltte meydana gelen hemen her türlü leke ve iz tedavisinde etkili bir biçimde kullanılan, kuvvetli bir iz giderici kremdir. En etkili leke giderici kremler sayfamızda da listelenen Contractubex, cilt dokusu tahribatlarının giderilmesinde etkili ve güvenli bir biçimde uzun zamandır kullanılan ve kendini kanıtlamış bir merhemdir.

Etken madde olarak her gramında 100 mg Extractum Cepae, 50 IU Heparin, 10 mg Allantoin bulunan ve yardımcı maddeler olarak, Sorbik asid, p-Metilhidroksibenzoat, Ksanthan sakızı, Polietilen glikol 200, Parfüm, Saf su içeren Contraxtubex Jel; 100 Gr’lık tüpler halinde satılmaktadır.

 

Contractubex Ne işe Yarar?

Contractubex jelin cilde faydaları sayısızdır ve pek çok cilt sorununu gidermek için farklı kullanım alanları mevcuttur. En sık kullanım alanları ve ciltte işe yaradığı alanlar ile şunlardır;

 1. Yara izlerini iyileştirir; vücudunuzda ya da yüzünüzde herhangi bir yaralanmaya bağlı olarak kalmış bir yara izi varsa, etkili bir biçimde giderir. Ayrıca kedi tırmığı, faça izi, kağıt kesiği, iğne izi, batma delinme gibi durumlardan kaynaklı yaraların izlerine de iyi gelir. Diğer yara iyileştirici kremler için ilgili sayfaya bakabilirsiniz.
 2. Sivilce izlerini geçirir; –  yüzdeki sivilce izlerine çözüm yazımıza göz attınız mı? –  eski sivilce sorunlarınızdan yüzünüzde kalan, patlatılmış ya da koparılmış sivilcelerin izlerini, çukurlaşmış akne skarlarını, sivilcelerden arda kalan kırmızılıkları etkili bir biçimde geçirmenin yanı sıra, su çiçeği, çiçek bozuğuu gibi cilt travmaları ardından kalan izleri de giderir Su çiçeği izi yazımızda, yüzdeki su çiçeği izlerini geçirmek için kullanabileceğiniz en etkili yöntemleri bulabilirsiniz. Contractubex jel bu listede de yer almıştır.
 3. Güneş lekelerini giderir; güneşin bazı ciltlerde sebep olduğu koyu renkli ve çirkin görünümlü güneş lekelerini, hem yüzdeki hem de omuz dekolte ve sırt bölgesinde görülen izlerini geçirir
 4. Çilleri hafifletir; yine güneşe bağlı olarak artış gösteren ve bazı kişilerde yüzün görünmeyecek bir hal alana dek kaplayan çillerin görünümüzü azaltmada ciddi şekilde etkilidir.
 5. Cilt beyazlatma görevi görür; deri üstünde istenmeyen lekeleri giderirken, cildi yenileyerek taze bir deri ile kaplanmasını sağlaması ve cilt rengindeki ton eşitsizliklerini gidermesi sonucunda ciltte beyazlatma sağlar ve ten rengini 2 tona kadar açabilir
 6. Yanık izlerini hafifletir; sigara yanığından tutun, ütü, çaydanlık, kaynar su v.b. yanıkların izlerinin çok hızlı bir şekilde giderilmesinde üstün etkili bir kremdir.
 7. Ameliyat izlerinin görünümünü azaltır
 8. Yaşlanmaya bağlı kahverengi ve koyu cilt lekelerini azaltır
 9. Cilt çatlaklarına iyi gelir. Çatlak kremi yazımızdan daha fazla cilt çatlağı giderici ve koruyucu, önleyici çatlak bakım kremi önerilerine ulaşabilirsiniz.

Contractubexi çatlaklar ve sivilce izleri için kullanıyorsanız, benzer alanlarda etkili akne izleri tedavisinde üstün başarılı en iyi sivilce izleri için krem sayfamıza bakabilirsiniz.

Nerede Satılır ve Fiyatı Nedir?

Tüm eczanelerde bulabileceğiniz ve tavsiye etmesek de reçetesiz olarak da satın alabileceğiniz Contractubex’in SGK desteği ödemesi olmaksızın 2019 yılındaki satış fiyatı 46.50 TLdir.

 

Contractubex Jel’in Yüzde Kullanımı Nasıldır?

Nasıl kullanır bilmiyorsanız, krem kutusu içinden çıkan prospektüsteki talimatlara uyabilir ya da doktor tavsiyesi ile aldıysanız, dermatoloğunuzun talimatlarını takip edebilirsiniz ancak genel olarak Contractubex’in kullanım şekli şöyledir;

 • Contractubex’i günde sadece bir kez kullanmak üzere, tercihen geceleri yatmadan önce cildinize uygulayınız.
 • Kremin etken maddesinin deri altına maksimum nüfuz etmesi ve en iyi sonucu elde etmek için, cildinizi günün kirlerinden arındırınız, yüzünüzde makyaj varsa temizleyiniz ve uygulama bölgesinin kuru olmasına dikkat ediniz.
 • Nohut tanesi kadar parmağınıza aldığınız Contractubex’i sorunlu ve izleri gidermek istediğiniz derinizin üstüne ince bir tabaka halinde sürünüz ve fazla bastırmadan hafif ovalayarak kremi dağıtınız.
 • Yıkama gerektirmeden sabaha kadar cildinizde tutabilir sabah dışarı çıkmadan yüzünüzü duru su ile yıkayıp hafif bir nemlendirici ve güneş kremi sürebilirsiniz.

Contractubex ile Noskar Jel kremi dönüşümlü olarak da kullanabilirsiniz.

Yan Etkileri ve Kullanım Sırasında Dikkat Edilecekler

Genellikle cilt ve vücut tarafından çok iyi tolere edilen ve minimum yan etki gösteren bir krem olan Contractubex jel kullanımı sonrasında hemen güneşe çıkmamalı ya da cildinizin güneş ile temasını minimuma indirmeli, koruyucu bir şapka ya da kuvvetli, yüksek koruma faktörlü- spfli – bir güneş kremi kullanmalısınız.

Bunun dışında Contraxtubex kullanımı sırasında, hassas ciltler ve bünyelerde, her merhemde görülebilecek bazı hafif ve ciddi yan etkiler ortaya çıkabilir;

Nefes almada güçlük, dilin dudakların ve gırtlağın şişmesi

Baş dönmesi, şiddetli ağrı, mide krampları, mide bulantısı, senkopi gibi ciddi yan etkilerde en yakın sağlık kuruluşuna başvurmalı

Ciltte kızarıklık, kaşıntı, döküntü, yanma, iğne gibi batma hissi v.b. hafif alerjik durumlarda ise dermatoloğunuza durumu bildirmeli ve Contractubex kullanımı derhal sona erdirmelisiniz.

Contractubex Muadilleri

Etken maddesi açısından eşdeğer olmasa da aynı görevi görmesi yani yara izleri, yanık izleri ve lekeleri geçirmesi açısından ortak amaçlara hizmet eden Contractubex krem muadili diğer önerdiğimiz merhemler de şunlar;

Muadillerini araştırmadan önce ürünün kendisinin cilde faydaları hakkında araştırma yapmak istiyor ve gerçek kullanıcı görüşlerini okumak istiyorsanız, Contractubex kullananlar sayfamızdan, Contractubex jel ile ilgili geri bildirim yapanların fikirlerini de okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.