Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Nadixa Sivilce Kremi

28.02.2023
4.578
Nadixa Sivilce Kremi

Nadixa Sivilce Kremi

Akne sorunu ile mücadelede etkili bir biçimde kullanılan merhemlerden, antibiyotik özellikli Nadixa sivilce kremi hakkında detaylı bilgileri sizler için derlediğimiz yazımızda, Nadixa krem nedir? ne işe yarar?, nasıl kullanılır ve Nadixa kullananlar, krem hakkında ne yorumlar yapıyor gibi bilgilere yere vererek, araştırma yolunuzu elimizden geldiği kadar aydınlatmak ve sivilce sorunu ile mücadelenizde sizlere yardımcı olmayı amaçladık.

Nadixa; %1 Nadifloksasin içerikli krem; 30 gr’lık alüminyum tüpler halinde 28.25 TL fiyatı ile eczanelerde satılan, beyaz renkli ve kokusuz, yan etkileri oldukça düşük, sivilce tedavisinde süratli etkisi ile ün kazanmış, bakteri ve mikrop öldürücü bir akne giderici merhemdir. Deri üstüne uygulanmak suretiyle harici kullanım için uygundur ve her ne kadar 14 yaş altı kullanıma uygun değilse de, ergenlik dönemi sivilceleri şeklinde olan, şişik, iltihaplı sivilceler, irinli aknelerin tedavisi için son derece etkilidir.

Nadixa Krem Ne İşe Yarar ?

 

Nadixa krem, en etkili sivilce kremleri yazımızda da listelediğimiz isimlerden biri olarak; Nadifloksasin bileşenine sahip özellikle iltihaplı sivilcelerin ve irinli aknelerin hızlı bir şekilde tedavi edilmesinde etkili, geceleri yatmadan önce sivilcelerin üstüne sürüldüğünde, sabaha kadar sadece 1 gecede sivilceleri geçirebilme özelliğine sahip, mikrop öldürücü nitelikte bir sivilce kremidir.

Nadixa; Aknetrent adlı ürüne rakip olarak gösterilen ve uzman dermatologlar tarafından da sivilce ve akne vulgaris sorunu olan hastalara sıklıkla reçete edilen kremlerden bir tanesidir.

Nadixa krem kullananlar, ürün hakkında son derece olumlu görüşler bildirmişlerdir ve akne vulgarise sebep olan bakteriyi ortadan kaldırıcı mikrop öldürücü özelliği sayesinde, geceden sabaha sivilce problemlerinden kurtulduklarını ve pürüzsüz, berrak bir cilde sahip olduklarını söylemişlerdir. Kullanıcılar, ayrıca sivilce tedavisi haricinde siyah noktaları temizlemede de Nadixa merhemin etkili olduğundan bahsetmişlerdir.

Nadixa Krem’in cilde başlıca faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Deri üzerindeki cilt sorunları oluşturan zararlı bakterileri kısa sürede öldürür. Kısacası sadece sivilcelerin giderilmesinde değil, deride oluşan her türlü yara ve travmaya bağlı ortaya çıkan enfeksiyonun iyileştirilmesinde, bakterileri gidererek iltihabın kurutulmasında etkili en iyi antibiyotik içeren kremler grubundadır.
 • Kıl kökü ve çevresinde yoğunluklu oluşan akne vulgarisi yok eder.
 • Cilt üzerindeki iltihabı ve irin oluşan sivilceler üzerine etki eder.
 • Siyah noktalar içinde direk değil dolaylı olarak azaltma sağlamaktadır.
 • Zor ve inatçı sivilceler de de çok iyi etkiler göstermektedir.
 • Epilasyon sonrası sivilcelenmeleri çok hızlı şekilde geçirir.

Nadixa Krem Nasıl Kullanılır ?

Nadixa kremi kullanmadan önce cildinizi yağlandırmayan bir sabun ve ılık su ya da uygun bir yüz temizleme jeli ya da tonik ile temizleyerek gözeneklerinizin açıldığından, deri altında biriken kirlerin temizlendiğinden emin olunuz.

Günde 1 ya da en fazla 2 kere olmak üzere, yüz bakım kremi gibi yaygın olarak değil, yalnızca iltihaplı sivilcilerin üzerine doğrudan uygulayarak sürünüz. Sivilcelerinizin boyutuna göre Nadixa’dan 1 kalem ucu ya da bir nohut tanesi kadar kullanabilirsiniz.

antibakteriyel Nadixa krem ile mikropları öldürerek sivilce ile mücadele edebilirsiniz.

Yıkama Gerektirir mi sorusu ise en sık karşılaştığımız sorulardan bir tanesi. Parça parça, sadece akneli bölgelere sürülerek kullanıldığı için Nadixa Krem’in kullanımından sonra bir kaç saat içinde yüzünüzü ya da uygulama bölgesini yıkayıp kurutup nemlendirmelisiniz.

Nadixa Krem Yan Etkileri Nelerdir ?

Cildi hassas kişiler ve Nadixa sivilce merheminin içinde ki Nadifloksasin etken maddesine özellikle alerjisi olan kişiler dışında hemen hiç kimsede aşırı bir reaksiyona ya da yan etkiye yol açtığı bildirilmeyen Nadixa merhemin uygulanan sivilcelerin üstünde hafif bir batma, yanma ve kaşıntı hissi oluşturması, uygulamadan hemen sonraki dakikalar için sıklıkla karşılaşılan bir durumdur.

Cildi soymaz, kızartmaz, yakmaz ve şiddetli yan etkiler oluşturmaz.

Nadixa Sivilce Kremi Muadilleri Hangileri?

Nadixa sivilce kreminin hem içerik açısından eş değeri olan hem de kullanım amacı açısından, tam olarak muadili sayılmasa da yerine geçebilecek özelliklere sahip en yakın rakipleri ve benzer krem markalarını ise şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Aknefloks Krem
 • Magnis Krem
 • Clindoxyl
 • Benzoxin
 • Stafine
 • Aknetrent
 • Stafine
 • Terramisin
 • Bactrobran

Nadixa Krem Hakkında Sık Sorulan Sorular

Özel Durumlarda Kullanımı Sakıncalı Mıdır ?

Hamilelik, emzirme dönemi gibi özel dönemlerde, çocuklarda ve 14 yaş altındaki gençlerde ve ergenlerde, kanser ya da bağışıklık sistemini baskılayan rahatsızlıkları olanlarda v.s. uzman bir cildiyeciye danışmadan kullanılması uygun değildir.

Cildi Kurutur mu ?

Nadixa krem antibiyotik özellikli bir merhemdir. Cilti soyan pomadlardan değildir. Deride herhangi bir kurutma yapması sivilcelerin doğrudan üstüne uygulandığında beklenmez.

Nadixa Sivilce İzlerini Geçirir mi ?

Nadixa kremin sivilce izlerini geçirmede herhangi bir bilinen olumlu yönde etkisi mevcut değildir. Hücre yenileyici ve onarıcı bir krem değil, bakteri giderici mikrop öldürücü bir pomad olan Nadixa sivilcelerin geçirilmesi için kullanılduktan sonra, muhtemel kalacak izler için akne lekelerine en iyi gelen sivilce izleri için krem adlı yazımıza bakabilirsiniz ya da akne skarlarınız derin ise Expigment leke kremi ile de ilgilenebilirsiniz.

Nadixa Kortizon İçerir mi ?

Nadixa pomad kortizon içermek. Sadece mikropları öldürerek enflamasyon yapmış bölgenin şişiklerinin inmesine yardımcı olur.

Tüylenme Yapar mı?

Kullanıcılardan tüylenme yaptığına dair herhangi bir geribildirim olmamıştır.

Genital Bölge ve Çevresinde Kullanılır mı ?

Özellikle kıl dönmelerinin ve kıl kökü iltihaplarının sıklıkla görüldüğü genital bölge ve çevresinde kullanımı, bölgede mantar oluşumuna neden olabileceğinden, anti-fungal bir ilaç ya da merhem ile paralel olarak kullanılmadığı sürece önerilmez ancak her durumda vajina içine kaçırılmasından kaçınılmalıdır.

Nadixa Sivilce Kremi Kullananlar
 • Nadixa’yı ilk kullandığımda doktorum bana UV ışınlarına çıkmamam gerektiği konusunda uyarıda bulunmamıştı ama ben yine de dikkat ettim. Sonuçlar gayet yüz güldürücü.Sivilcelerin neredeyse tek gecede tamamen kurudu, sabah kalktığımda yüzüm pürüzsüzdü
 • Nadixa’dan mucize beklemeyin ama yeni yeni baş göstermeye başlamış ve acıyan kırmızı sivilcelerde kullanıldığında, gerçekten çok etkili. Sivilceler daha çıkmadan ortadan kaldırıyor.
 • Benim lazer epilasyon sonrası bacaklarımda ve koltuk altı bölgemde sivilcelenmeler oluyordu ve lazerin açtığı küçük yaralar enfekte olma eğilimindeydi. Nadixa merhemi bu amaçla kullandım. Hem son derece etkili hem de hızlı bir çözüm oldu. Teşekkürler
 • Sivex losyonumun bittiği bir gün ecza dolabından bulduğum bu kremi kullanayım dedim, sanki sadece alnımda olan sivilcelerin, yanaklarıma çeneme ve hatta boynuma kadar yayıldı. Bir daha tövbe kullanmam
 • Nadixa kullandıktan sonra güneşe çıkmak çok da sakıncalı olmadığından gündüz bunu geceleri de Cleocatin T kullandım. Sivilcelerim sadece bir kaç günde tamamen geçti ama asıl faydayı hangisinden gördüğümü söylemek güç.
 • Differin jel ile birlikte eş zamanlı olarak kullanmamı öneren doktoruma, hem fiyatı uygun hem de ciltteki her türlü mikrobu öldüren bu mucizevi krem ile beni tanıştırdığı için teşekkür ediyorum ve Nadixa’yı herkese öneriyorum.
 • Kistik sivilcelerde ve komedonlarda pek faydası olmasa da cildin altından henüz patlak vermekte olan sivilceleri geçirmek konusunda son derece etkili. Bir Clindoxyl değil tabi ama iş görür 🙂

Etiketler:

Yorumlar
 1. Sezer dedi ki:

  Leke, sivilce, ve siyah nokta sikayetlerimle doktora gittim ve bu kremi onerdi ilk uygulamadan 2 saat sonra burnumun uzerindeki siyah noktalari net bir sekilde yok ettigini fark ettim siyah noktada etkili oldunu kesin ama diger sorunlarda etkilimi zaman gosterecek tskler.

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   geri bildiriminiz için teşekkürler. Nadixa konusunda genelde iyi yorumlar alıyoruz.

 2. Dilara dedi ki:

  Gunduz surmemde sakinca varmi?

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   Sivilce kremleri genel olarak güneş ışınlarından olumsuz etkilendiği için yaz ayları ve gündüz kullanım için uygun değildir.

 3. eda dedi ki:

  uygulama sonrası yıkamak şart mı? bu arada çok faydasını gördüm tesekkürler 🙂