Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Sivilce Kurutucu Yağlar , Sivilce Kurutucu Bitkisel Yağlar

Sivilce Kurutucu Yağlar , Sivilce Kurutucu Bitkisel Yağlar

Sivilce Kurutucu Yağlar , Sivilce Kurutucu Bitkisel Yağlar

Sivilce Kurutucu Yağlar , doğal özlü esansiyel yağlar mevcuttur. Sivilce günümüz de sadece ergenlik döneminde var olmuyor. Her yaşta herkesin farklı bölgelerde var olabiliyor. Vücudumuz da sivilce oluşmasının günümüz şartlarında yüzlerce sebebi var . Stres , kullanılan yan etki yapan ilaçlar, hormonlu gıdalar , yapay tatlandırıcılı yiyecekler vb. tükettiğimiz her şey bir etken olabiliyor.

Sivilcelerden kurtulmanın da bir çok yolu var. Kişiye ve cilt tipinize göre bu etkiler ve yöntemler değişiyor. Kremler , maskeler , doğal yöntemler bunlardan bazıları. Sivilceler geçse bile ciltte kötü iz bırakabiliyor. Bu ve bunun gibi sorunlar için daha fazla çözüm yolu için en çok okunan ve uygulanan yazılarımızı sizlerle paylaşıyoruz. Başlıklara tıklayarak yazılara ulaşabilirsiniz.

Sivilceleri geçiren 5 doğal yağ nedir ?

İlaç , krem ve ya başka ciddi işlemler uygulamak istemiyorsanız doğal esansiyel yüz yağlarını kullanmayı tercih edebilirsiniz. Her yağ yüze sürülmez . Bunun için hangi yağlar nasıl cildinize iyi gelir bunları sizlerle paylaşacağız. Bitkisel yağları almadan önce mutlaka satın alacağınız yerin güvendiğiniz bir aktar ve ya bir kurum olmalıdır. Bu konuda da ne yazık ki aldatan ve kandıran insanlar oldukça fazladır.

Geleneksel bir tedavi yöntemi olan doğal yağlar, bakterileri öldürerek sivilce ve akne oluşumunu engelliyor. Yapılan araştırmalar, bazı yağların sivilce oluşumunu engellediğini, var olan sivilceleri giderdiğini ve sivilce izlerini yok ettiğini ortaya çıkardı.

Bu esansiyel doğal yüz yağları şunlardır ;

 1. Biberiye Yağı
 2. Lavanta Yağı
 3. Kekik Yağı
 4. Kuşburnu Yağı
 5. Çay Ağacı Yağı

Biberiye Yağı Sivilceye İyi Gelir Mi ?

Biberiye daha çok etlerin marine işleminde ve ya tatlandırmada kullanılmasından dolayı bilinir. Fakat biberiye yağı oldukça farklı bir amaçla ve tedavi için kullanılmaktadır. Hatta Roma ve Yunan mitolojisinde şifa güçleri ve dini ritüelleri için kullanımı ile ortaya çıkmıştır.

Bu yağ sivilceye sebep olan bakterilere karşı antibakteriyel ve antienflamatuar etkisi gösterilmiştir. Bu durum biberiye yağını akne tedavisinde denemek için umut verici bir esans yağı yapar. Pamuğun üzerine 2-3 damla yağ dökün ve masaj yaparak cildinizi sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz . Fakat maske halinde kullanmak ya da akneleriniz oldukça fazla ise bir taşıyıcı yağ ile karıştırıp sürebilirsiniz. Taşıyıcı yağlar  hem kokusu güzel hem yararı büyüktür. Bu yağlardan bazıları şunlardır ;

 • Tatlı Badem Yağı,
 • Hindistan Cevizi Yağı,
 • Jojoba Yağı,
 • Kuşburnu Çekirdeği Yağı,
 • Avokado Yağı,
 • Üzüm Çekirdeği Yağı
 • İncir Çekirdeği Yağı

Sivilce Kurutucu Yağlar , Sivilce Kurutucu Bitkisel Yağlar

Lavanta yağı sivilce için nasıl kullanılır ?

Cildimiz gerek hava kirliliğinden gerekse makyaj yüzünden kirlenir ve gözenekler tıkanır. Lavanta yağı antioksidan özelliğiyle gözenekleri temizler, cildin nefes almasını sağlar.  Lavanta yağını yatmadan önce temiz cildinize, yüzünüze pamuk yardımıyla sürün. Her gün uygulamanızda hiçbir sakınca yoktur. Zaten düzenli kullanımda daha 3. Günde etkisini görmeye başlayacaksınız. Birkaç damla lavanta yağını bir parça pamuğa damlatın ve bunu temiz cilde uygulayın. Ağrılı çıkan sivilcelerin ağrısını dindirecek,  sivilce izlerini ve oluşan kırmızılığın gitmesine yardımcı olacaktır. Sivilceler bazen iltihaplı bir şekilde çıkarlar. Bu karışım 1-2 günde iltihabı kurutacaktır.

Kekik Yağı Sivilceye İyi Gelir Mi ?

Kekik yağının en büyük özelliği antiseptik özelliği olmasıdır. Bu özelliği sayesinde sivilcelerin oluşmasında ve ortaya çıkmaması için savaşır. Enfeksiyonları tedavi eder. Ciltteki yağ üretimini dengelediği için sivilce yataklarının oluşmasını engeller.  Kekik yağını ve zeytinyağını bir kapta eşit miktarda dökün ve iyice karıştırın. Bu karışımı sivilcelerin üzerine sürün. Cildiniz yağı iyice emdikten sonra cildinizi yıkayabilirsiniz. Günde 2 kere uygulamanızın hiçbir sakıncası yoktur.

Kuşburnu yağı sivilce yapar mı ?

Kuşburnu çayı sadece grip ve ya soğuk algınlığına iyi gelmez. Çay versiyonu şifadır elbette . Ama kuşburnu yağı sivilce oluşumu önler çünkü ciltteki gözlerin tıkalı olmamasını sağlar. Ciltteki gözenekleri açar. Elinize aldığınız az miktar yağı elinizde hafifçe ısıtın ve cildinizin sivilceden etkilenmiş bölgelerine masaj yaparak iyice yedirin. Bu yağı her gün kullanarak cildinizin görünümünün daha da iyileşmesini sağlayabilirsiniz.

Çay ağacı yağı sivilce izlerine iyi gelir mi ?

Çay ağacı yağının faydaları son günlerde gittikçe popüler bir hal almaya başladı. deneyen herkes etrafında ki insanlara öneriyor. Çay ağacı yağı uygulama açısından en zahmetsiz doğal yağdır.  Saf çay ağacı yağı yoğun kıvamlı bir yağdır. Cilde pürüzsüzlük verir, kirlerden ve ölü derilerden arındırır. Çıbanlara şifalıdır. Yeni çıkan çıbanların üzerine sürülürse olgunlaşmalarına fırsat vermeden tedavi eder.

Bu yağdan az miktar alıp sivilcenin üstüne kulak çubuğu yardımıyla sürülmeli, bunu sabah-akşam tekrarlamalıdır. Sivilceleri kurutarak söndürecektir. Hassas ciltlerde de güvenle kullanılabilir. Cilt tipiniz ne olursa olsun kuru ve ya yağlı fark etmez bu esansiyel yağı kullanabilirsiniz. Cilt nem oranını dengeler ve cilt tonunu eşitlenmesini sağlar.

Yazımız hakkında düşüncelerinizi ve ya sorularınızı yorum olarak paylaşabilirsiniz. Sağlıklı ve mutlu güler diliyoruz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.