Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Erkek arkadaşla konuşulacak 7 konu maddeler halinde

28.02.2023
1.335
Erkek arkadaşla konuşulacak 7 konu maddeler halinde

Erkek arkadaşla konuşulacak 7 konu maddeler halinde

Erkek arkadaşla konuşulacak konu her zaman kolay olmayabilir. Bazen sohbet tıkanabilir ama onu daha  fazla tanımak isterseniz , soruları nasıl bunaltmadan soracağınızı bilemezsiniz … Bu ve bunun gibi durumlar da sohbetin ilerlemesi için kilit  cümle ve soru , konu örneklerini sizlerle paylaşacağız. İlk buluşmada , buluşmadan sonra ve ya ilk mesajlama da bazen heyecandan ne diyeceğinizi bilemeye bilirsiniz gayet normaldir. Paniklemeyin ; mikrobilgiler.com burada ! Haydi başlayalım.

Erkek Flörtle Konuşulacak Konular

 1. Hobi ve İlgi alanları
 2. Kitap , Dizi ve Filmler
 3. Hayatta ki Hedefler ( Gelecek Planları )
 4. Aile Hayatı
 5. Seyahat Planları
 6. Okul ve ya İş Hayatı
 7. Deneyimler ve Fikir Alışverişi

Erkek arkadaşla ve ya flörte yeni başladığınız yeni tanımaya çalışacağınız insanlar için yukarıda saydığımız 7 madde sizlere rehber niteliğinde olacaktır. Arkadaş ortamlarında kalabalık olduğu için sohbetler bir şekilde akar gider fakat baş başa kaldığınız da soru sormaktan çekinebilir ve ya yanlış anlaşılmamak için çekinebilirsiniz. Yukarıda saydığımız bu konuları şimdi tek tek ele alalım ve örnek cümleler eşliğinde sizlere ışık tutalım.

Erkek arkadaşla konuşulacak 7 konu maddeler halinde

Erkek Arkadaşla Sohbet Konuları

Sohbet edeceğiniz insan ile sıkılmamanınız , sohbetin akıp gitmesi gerekir. Ama yüzeysel ama derin olarak konular tek tek ele alınır . Muhabbet edilir , arkadaşlığın temel sebepleri hoş muhabbettir. Yukarıda saydığımız 7 maddeyi açıklama zamanı !

1 – Hobi ve İlgi alanları

Karşınızda ki insanı tanımamanın en güzel yanlarından biri hobileri ve ya ilgi alanlarını sormaktır. Boş zamanında neler yapıyor ? ve ya hobisi için yoğun bir gündelik hayatında zaman yaratmaya çalışıyor mu bunlar çok önemlidir. Mesela resim çizmekten mi hoşlanır , kitap okumaktan mı , oyun oynamaktan mı  ve ya spor yapmaktan mı vs gibi ilgi alanı nedir ? Hatta günümüzde sosyal medya da bir hobi sayılabilir , birlikte içerik üretmek , Youtube kanalı açmak vs . Hem keyifli hem de zamanın su gibi akıp gideceği bir eylem olabilir.

Bu konu şu sebeple önem taşır ; konularda konuşmak onu rahat hissettirecek, size de onun hakkında daha çok bilgi sahibi olma şansını verecektir. Kendini rahat ve yanınız da huzurlu hissetmeye başlayacaktır.

2 – Kitap , Dizi ve Filmler

Malum günümüzde oldukça fazla dizi , film gündemi var . Netflix , Amazon prime , blu tv , gain vb. ücretli platform uygulamalar da içerikleri daha da zenginleştiriyor. Kitapları seviyorsa en sevdiği yazar ve ya kitap üzerine konuşabilirsiniz. Ve ya saydığımız popüler platformlar içerisinden arkadaşlarınıza  tavsiye edebileceğiniz romantik komedi filmleri olabilir. İzlediğiniz dizi ve filmlerin konularıyla ilgili sohbet etmek konu bulmanıza yardımcı olacaktır. Bu tatktik geçmişten günümüze her zaman işe yarar.

3 – Hayatta ki Hedefler ( Gelecek Planları )

Erkek arkadaşınızla ilişkinizin başındaysanız ve ya yeni tanışmaya başlıyorsanız şusorular geleceğe dair planlarını ortaya çıkarmakta işe yarayabilir . Hangi üniversiteye (şirkete) gitmek istiyor, nerede yaşamak isterdi, hangi ülkeyi görmek ister, yapmak istediği hobiler neler, bu konular hakkında sorular sorabilirsiniz.

Eğer ilişkiniz biraz ilerlediyse  ; Gelecekle alakalı olumlu düşünceleriniz yoksa aslına bakarsanız derhal ayrılmalısınız. Fakat ahenkli bir çiftseniz geleceğe dair planlar yapmak ilişkinizi diri tutacaktır. Hedefleriniz neler örneğin? Nerede yaşamak ve nasıl yaşamak istiyorsunuz? Sizi bulunduğunuz yerde tutan ne? Hırslarınız var mı ve bu ilişkinize zarar veriyor mu?

4 – Aile Hayatı

Aile hayatı nasıldır ? annesi , babası , kardeşlerine nasıl davranıyor çok önemlidir. Dikkat etmeniz gereken nokta şudur ; onlara nasıl davranıyorsa yıllar sonra size de aynı şekilde davranacaktır. Bu inanın ki kaçınılmaz bir sondur. O yüzden erkek arkadaşınızın bu tavırlarını oldukça dikkat edin. Ailesi ile konuşma üslubuna ve saygısını oldukça ciddiye alarak incelemeniz gerekn bir konudur. Çünkü erkekler ilişkiden önce bu konularda kendini çok iyi gizleyebilir.

Bir başka önemli nokta ise aile  yapısı nasıl ? Çünkü gelecek planı kurduğunuz insanın ailesi ile de isteseniz de istemeseniz de muhattap olmak zorundasınız.  Çünkü büyüklerimizin de her zaman dediği gibi ” aslında sadece biriyle evlenmiyorsun, o kişinin ailesi ile evleniyorsun ”. İşte bu noktada konuşacak konular arasında aile ve çocuk konusu da olmalı. Bu konuda zaten konuşmuşsunuzdur da biz yine de önemini belirtelim istedik.

5 – Seyahat Planları

Seyahat yapmak en tatlı tatildir. Seyahat rotasını belirlemek , neler yapılacaklar listesi , onu hayal etmek bile güzeldir. bir sonraki yaz ya da kış tatili için plan yapmak gerçekten çok keyifli. Kendinize bir seyahat rotası çizebilirsiniz ya da bir otelde ya da villada konaklayarak mükemmel bir tatil planı için kafa kafaya verebilirsiniz. Unutmayın ki bir insan en iyi seyahat de tanınır derler.

6 – Okul ve ya İş Hayatı

Okul hayatı nasıl ? , arkadaşlarla ilişkisi , hangi üniversiteye gitmek istiyor  ? mezun olunca neler yapmak istiyor ? Bunlar aynı zaman da gelecek planlarını da ortaya koyan cümlelerdedir.

Eğer iş hayatında ise ; işinden memnun mu severek mi işini yapıyor , başka firmaya geçmeyi düşünür mü , terfi alırmı  bunlar da önemli ve geleceğinizi etkileyecek sorulardır.

7 –Deneyimler ve Fikir Alışverişi

Deneyimler geçmiş sayesinde oluşur. Geçmişle alakalı konulardan bahsetmek işin en basit tarafıdır. Mesela dinlence hikayeleriniz, askerlik anılarınız, sevgilinizle veya eşinizle nasıl tanıştığınız, yurt dışı seyahatleriniz, gittiğiniz bir kurs, okuduğunuz ve öneri etmek istediğiniz kitaplar yahut dijital yazılar, konuşacak mevzular arasında bulunmalıdır.

Geçmiş deneyimler olduğu gibi  gelecek hedefleri de konuşulacak konular arasında olmalı. Çok basit düşünün, 1 yıl sonrası ne yapmak istiyorsunuz. Master yapmak , iş yerinde terfi almak , yurt dışına çıkmak ,evlenmek, çocuk sahibi olmak, tatil ve gezi planlarınız bu konuşmada kullanabileceğin şeyler olmalı.

Erkek arkadaşla konuşulacak 7 konu maddeler halinde

Erkek Arkadaşla Konuşmayı Başlatacak Sorular

 • Şimdiye kadar yaptığın en cesurca şey neydi?
 • Ne kadar para seni mutlu etmeye yeter?
 • Eğer evcil bir hayvan besleyecek olsan bu ne olurdu? Ve adını ne koyardın?
 • Şimdiye kadar birisine aldığın en güzel hediye neydi?
 • Şimdiye kadar hiç en yakın arkadaşını kıskandın mı?
 • En sevdiğin ve en sevmediğin kelime nedir?
 • Eğer hayatını konu alan bir sitcom yazsaydın, adı ne olurdu?
 • Şimdiye kadar aldığın lakaplar nelerdi ve bunları nasıl aldın?
 • En çok neden korkarsın?
 • Ben ilk gördüğünde ne düşündün?
 • Eğer ikinci bir evin olsaydı nerede olmasını isterdin?

Bu yukarıda saydığımız cümleler hem konuları değişmenize ya da başlatmanıza yardımcı olacaktır. Hem de karşınızda ki insanı daha kolay tanımanıza yardımcı olur.

Flörtle, sevgiliyle, erkek ya da kız arkadaşla mesajlaşırken sıkılmadan konuşulacak konular nelerdir gibi aklınıza takılan bu konuda umarım ihtiyacınız olan tüm bilgileri verebilmişimdir. Yazımızı beğendiyseniz aşağıda yorumlarda lütfen belirtmeyi unutmayınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.