Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Domuz Yağı Kremi Nasıl Yapılır Cilde Faydaları Nelerdir?

Domuz Yağı Kremi Nasıl Yapılır Cilde Faydaları Nelerdir?

Domuz yağı kremi; adından da anlaşılabileceği üzere ana maddesi olarak, cilt lekeleleri, açık yaralar ve yanık izleri üstünde son derece etkili olduğu iddia edilen domuz yağının kullanıldığı her türlü merhem ve kreme verilen isimdir.

Dinen, domuz yağının cilde sürmenin caiz olup olmadığı din alimlerinin bilgisi dahilinde olmakla birlikte, genel inanış, hayvanın etinin ve yağının tüketilmesinin sakıncalı olduğu ancak deri ile temasının caiz olduğu yönündedir.

Domuz Yağı Kreminin Cilde Faydaları Nelerdir?

 • Domuz yağı; cildi onarmada ve hücreleri hızlıca yenilemede son derece etkili bir madde olduğu için içerisinde domuz yağı bileşeni barındıran kremler ve kozmetik ürünler genelde cildi besleyici ve tahripatları giderici özelliktedir. Domuz yağlı kremlerin başlıca kullanım alanları ve faydaları arasında ise şunları sayabiliriz;
 • Cilt lekelerine iyi gelir. Domuz yağı ile güneş lekelerini, eskiden kalma sivilce izlerinizi geçirebilirsiniz.
  Açık yara üstüne sürülerek yarananın dezenfekte olmasını sağlayabilir ve yaranın iz kalmadan hızlıca kapanmasına yardımcı olur. – açık yara üstüne tatbik etmeden önce mutlaka bir uzman dermatoloğa danışınınız
 • Yanıkların tedavisinde son derece etkilidir. 1. ve 2. derece yanık durumunda deri üstüne tatbik edildiğinde deriyi nemlendirir ve hücre yenilenmesini hızlandırarak ölü dokudan hızlıca kurtulunmasına yardımcı olur.
 • Cildi parlatır ve iltihaplı sivilceleri giderir.
 • Cildin gerilmesini sağlayan anti-aging etkisi sayesinde daha berrak ve fresh görünmenize yardımcı olur.
 • Göz ve dudak çevresi kırışıklıklarında düzenli kullanımda domuz yağı kreminin çok faydalı olduğu bildirilmiştir.
 • Gözeneklerin nefes almasını sağlar ve siyah nokta oluşumunun önüne geçer.
 • Çatlaklara iyi gelir. Önlem amacıyla kullanıldığında %99 üstünde fayda sağlar. Oluşmuş eski çatlakların ciltteki görünümünü de azaltır.

Domuz Yağı Kremi Nerede Satılır ve Evde Nasıl Yapılır?

Domuz yağı kremi şeklinde özel bir krem türü mevcut olmamasına rağmen, piyasada satılan çeşitli ürünlerin içinde etken madde olarak domuz yağı kullanıldığını ve en ünlü markaların kremlerinden bazılarında bile en azından ekstresini bulabildiğinizi göreceksiniz ancak yine de domuz yağının cilde tüm faydalarından en maksimum şekilde faydalanmak için vereceğimiz tarif sayesinde evde kendi yapacağınız domuz yağı kremini doğrudan cildinize de uygulayabilirsiniz.

Domuz yağını Metro market ya da Migros gibi büyük marketlerde bulabilirsiniz. – Galenik Aksonj kremi – şeklinde arama yaparak güvendiğiniz bir site aracılığıyla internetten de sipariş verebilirsiniz.

Tarif:

 • 1 yemek kaşığı domuz yağı
 • 1 yemek kaşığı saf zeytin yağı
 • 1 yumurta akı
 • 1 çay kaşığı aloe vera

Yukarıdaki malzemeleri tamamen karıştırarak krem kıvamına getirip düzenli olarak cildinize kullanarak cilt lekelerinden yanık izlerine, güneş lekelerinden, kahverengi yaşlılık lekelerine, sivilcelerden siyah noktalarına, egzama hastalığından, Rozasea’ya pek çok deri üstü yüzeysel rahatsızlıktan domuz yağının mucizevi etkisi sayesinde kurtulabilirsiniz.

Domuz yağı kremini günlük olarak düzenli kullanabilir, artan kreminizi serin ve kuru bir yerde plastik bir kap içerisinde saklayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.