Ana Sayfa / Kremler / Ameliyat ve Yaralanmalar Sonrası Dikiş İzlerini Geçiren Kremler
dikiş izi kremleri

Ameliyat ve Yaralanmalar Sonrası Dikiş İzlerini Geçiren Kremler

dikiş izi kremleri

Geçirilen cerrahi operasyonlar yani ameliyatlar sonrası yapılan dikişlerin ve normal ya da sezaryen doğum dikişlerinin geçirilmesi ya da düşme, çarpma ya da delici-kesici aletler sonucunda yaralanma, uzuv kopması gibi durumlara sebebiyet verebilecek travmalar ya da kazalar sonrasında atılan dikişlerin vücudunuzda bıraktığı izleri sorun ediyorsanız; hem eski ameliyat dikişlerine hem de yeni atılan dikişlerin izlerine iyi gelecek, doku onarımına katkı sağlayarak ve hücre yenilenmesini hızlandırarak deri üstü travmaların giderilmesinde son derece etkili olarak kullanılan kremler ve tıbbi merhemleri sizlere tanıttığımız bu yazımızdan son derece fayda göreceğinizi umuyoruz.

En iyi yara izi giderici olarak Madecassol krem başı çektiği listemize hep birlikte göz atalım.

En Etkili Dikiş İzi Kremleri

Dikiş izlerini geçiren en iyi kremleri derlediğimiz listemizde bahsi geçen pomadların bir kısmı eczanelerden temin edilebilecek , reçete ile satılan ya da uzman dermatologlar tavsiyesi doğrultusunda kullanılması tavsiye edilen merhemler olmakla beraber, bir diğer kısmı aktarlardan temin edebileceğiniz

  • Contractubex Jel

Contractubex; piyasada en çok tanınan ve en sevilen, en etkili iz giderici krem olarak, sivilce izlerinin giderilmesinden tutun, güneş lekeleri tedavisindeki etkilerine, derin akne skarlarından ameliyat sonrası yara izleri ve dikiş izlerinin giderilmesine kadar geniş bir skalada etki mekanizması olan bir merhemdir.

Heparin Sodyum ve Allantoin içerikli Contractubex 120 gr jel, dikişlerin üzerine oluşan keloidlerin giderilmesinde son derece hızlı etki eden ve hemen her cerrahi operasyon sonrası doktorlar tarafından önerilen, dokunun hızla iyileşerek iz bırakmadan kendini yenilemesini sağlayan son derece etkili bir iz giderici kremdir. Yara izi geçiren kremler yazımız da ilginizi çekebilir.

  • Dermatix

Dermatix kısa ismiyle anılan ve orijinal isminin Dermatixsi ya da DermatixC olduğu krem ise silikon bazlı bir yara izi gidericidir. Dikiş izlerini en kısa sürede ve oldukça etkili bir biçimde geçiren kremler listesinde 2. sırayı almaya hak kazanan merhem siklik ve polimerik siloksanlar ve vitamin C ester içeriği sayesinde, ameliyat sonrası yaraların iz kalmadan iyileşmesinde son derece başarılı sonuçlara sahip, günde 2 kere doğrudan dikiş üzerine uygulanabilen, 3-4 dakika içerisinde dikişlerin üstünde kuruyan silikon, kokusuz ve renksiz bir jel kremdir.

  • Scarex Jel

Scarex piyasadaki en eski yara izi geçirici kremlerden bir tanesi. Sadece ameliyat izlerinde değil, tırnak izlerini geçirmek için, kesiklerde, yarıklarda, sivilce izlerinde ve akla gelebilecek her türlü deri üstü travmasından kaynaklı kalabilecek izlerde son derece etkili, düzenli kullanımı sayesinde izleri çok kısa süre içerisinde ortadan kaldıran aynı zamanda yara iyileşme hızına da katkı sağlayan bir krem.

Scarex 15 mg Jel Krem, silikon bazlı dikiş izi kremlerinden bir tanesidir.

  • Noskar Jel

Noskar Jel aslında Contractubex’e rakip olarak piyasaya sürülmüş ancak fiyat kalite performansı açısından pek çok kullanıcı tarafından daha avantajlı bulunduğu için, tanınmaya başladıkça ün salmaya başlamış iz giderici merhemlerden bir tanesi.

Noskar Jel’in içerisinde barındırdığı heparin sodyum deri altındaki kan akışını düzenleyerek hücrelerin daha hızlı onarılmasına ve yenilenmesine yardımcı olurken, salyangozların kabukları kırıldığında kendilerini tedavi etmek için salgıladıkları allantoin adlı maddeyi de içeren etkili bir leke açıcı ve hücre yenileyici kremdir.

  • Silverdin

Silverdin aslında bir yanık ve yara kremi olmakla beraber, içerisindeki barındırdığı etken madde  gümüş sülfadiazin adlı ajan sayesinde, ameliyat yaralarında ve dikişlerinde meydana gelebilecek muhtemel bakterilerin önüne geçerek yaradan kaynaklı iz kalmamasını sağlar. Eskiden kalan dikiş izlerini geçirmekte bir fonksiyonu olmasa da silverdin krem, taze ameliyat dikişlerinin üstüne uygulanabilen faydalı bir merhemdir.

  • Xeragel

Bir başka Contractubex muadili olarak karşımıza çıkan Xeragel; skar iyileşmesi sırasında doku bozulmasının önüne geçerek, dikişlerden kaynaklanan ciltte oluşabilecek izlerin önüne geçme amacıyla dünyada başarılı olarak kullanılan silikon jeldir.

Hücre yenileyici ve doku onarıcı Xerageli dikişlerin üstüne masaj yaparak yedirerek uygulamak, yaraların iz kalmadan iyileşmesine yardımcı olacaktır.

  • Mederma Krem

Ameliyat yarası izleri başta olmak üzere, her türlü kesik, çizik, kedi tırmalaması, kağıt kesiği, tırnak ile yüzün çizilmesi v.b. derideki ince çiziklerin ve çatlakların tedavisinde etkili son derece başarılı Mederma krem bitkisel özlü bir merhemdir. Biraz pahalı bir krem olmasına rağmen, hem yan etkilerinin minimum olması hem de yara izlerini önleme ve derin dikiş izlerini geçirme konusunda oldukça başarılı olduğu için denemeye değer.

  • At Kestanesi Kremi

Tıbbi kremler ve kimyasal içerikli pomadları kullanmak istemeyenler için, daha uzun vadede ve hiç bir yan etki görmeden kullanılabilecek, yara izlerini ve dikiş izlerini geçirmek konusunda biraz yavaş da olsa, ağır ve derinden etki eden At kestanesi kremi de denemeye değecek ürünler arasında.

  • Madecassol

Centella Asiatica bitkisinden gelen mucize olarak adlandırılan Madecassol merhem ise aslında bir yara ve yanık kremi ancak sivilce izleri ve cilt lekelerini geçirmekteki başarısı göz önünde bulundurulduğunda madecassolün dikiş izlerini geçirmek konusunda hiç zorlanmayacağını söylememiz yanlış olmaz.

Dikiş İzi Kalmaması İçin Kullanılabilecek Diğer Alternatif Kremler

Ameliyat İzleri ve dikiş izlerini geçirmek için kullandığınız yukarıdaki listede belirtilenlerden farklı krem önerileriniz var ise; yorumlar aracılığıyla bizle paylaşabilirsiniz. Ya da listede ismi geçen merhemlerden memnun kaldıklarınız ya da kalmadıklarınızı, ne kadar süre ile kullandığınızı ve uygulama sonrası dikiş izi tedavisinden aldığınız sonuçları bizlerle paylaşarak, gerçek kullanıcı yorumlarından derlediğimiz yazılarımız için bizlere yardımcı olabilir ve ameliyat yaralarının izlerini gidermek için krem arayışı içerisinde olan okuyucularımıza yardımcı olabilirsiniz.

Bunlara da bakabilirsin!

En Etkili Uçuk Kremi

Dudak uçuklarını geçirmek için en etkili uçuk kremi markalarını sizler için derledik. Uçuklar genellikle virüslerden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir