Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

İmex sivilce kremi ne işe yarar ? İmex krem fiyatı nedir ?

28.02.2023
1.589
İmex sivilce kremi ne işe yarar ? İmex krem fiyatı nedir ?

İmex sivilce kremi ne işe yarar ? İmex krem fiyatı nedir ?

İmex sivilce kremi genellikle olarak akne ve sivilcelerin tedavisinde kullanılır. Sivilceler, pek çok insanın ortak sorunudur ve sürekli sivilceleri tedavi etmek için piyasaya yeni ürünler çıkar. Sivilce oluşmasının pek çok sebebi vardır ; cilt temizliği , stres, beslenme düzeni , sürekli sivilceleri ellemek ve patlamak gibi temel sebepleri sayabiliriz. Herkesin ergenlikte merhaba dediği sivilce ve aknelerden kurtulmak için bir çok krem vardır. Bu kremlerin listesini daha detaylı görmek isterseniz : ” İltihap Kurutucu En İyi Antibiyotik Kremler ” yazımıza tıklayarak okuya bilirsiniz.

Cildinizde bulunan sivilceler gün geçtikçe sayısı artıyor, kontrol sağlamada problem yaşıyorsanız mutlaka bir uzmandan destek almanız gerekir. Genellikle hormonların çalışma düzenin değiştiği zamanlar regl, ergenlik, hamilelik gibi dönemlerde artan sivilcelerinizi azaltmak ve ortadan kaldırmak için kullanılan İmex kremi hakkında merak edilen tüm soruların yanıtını sizler için cevapladık.

İmex Sivilce Kremi Nedir?

Krem 20 gramdır ve her 100 gram için etken madde olarak 3.0 g tetrasiklin hidroklorür içerir. Bu kremin içinde bulunan diğer bileşenler sırasıyla beyaz vazelin, kahverengi demir oksit, mct (orta zincirli trigliserit), titanyum oksit ve kırmızı demir oksittir. Kremin kullanım alanı lokal akne tedavisidir. İltihaplı ve irin dolu sivilceler üzerinde oldukça etkilidir. Bu akne kremi, birçok kullanıcı için faydalıdır ve kullananlardan oldukça memnunlar. İmex krem; tüm eczanelerde kolaylıkla bulunabilen ve cilt üzerine sürülen bir tür antibiyotik kremdir. Özellikle sosyal medya da sık sık paylaşılan krem ; beyaz tenli insanlar için makyaj bazı olarak kullanılabilir.

İmex sivilce kremi ne işe yarar ? İmex krem fiyatı nedir ?

İmex Sivilce Kremi Fiyatı Nedir?

20 gram olan İmex kremin en güncel fiyatı 40.04 TL​’dir. Eczaneden reçeteli ve ya reçetesiz olarak satın alabilirisiniz.

İmex Krem Ne İşe Yarar?

Bu sivilce kremi , hafif ila orta derecede akne tedavisinde kullanılır. Diğer akne tedavileri ile kombinasyon halinde kullanılmaya müsaittir. Cilde uygulandığında, benzoil peroksit, akneye sebep  olan bakteri oranını azaltarak ve cildin kurumasına ve soyulmasına neden olarak çalışır.

İltihapsız sivilcelerin tedavi edilmesinde kullanılan bu kremde kortizon bulunmaması nedeniyle birçok kişinin tercih ettiği kremler arasındadır. Düzenli bir şekilde kullanıldığında ciltte muhteşem etkilere sebep olan İmex krem, kullananlara göre sivilceleri en fazla 2 günde kurutuyor. Sivilce ve akne tedavisinde kullanılan İmex, çok etkili bir kremdir. Kısa sürede sivilcelerin köküne nüfus ederek kurumasını sağlayan bu kremin etkisi çok hızlıdır.

İmex sivilce kremi ne işe yarar ? İmex krem fiyatı nedir ?

İmex Krem Yan Etkileri Nelerdir ?

Hassas bir cilde sahipseniz nadiren görülen aşağıdaki yan etkiler görülebilir. İmex krem diğer ilaçlar gibi aşırı yan etkileri bulunmamaktadır.

  • Cildinizde soyulma, kaşıntı, tahriş
  • Ciltte yanma hissi
  • Ciltte kızarma , renk değişimi
  • Kaşıntı ve acı
  • Ciltte döküntü, yüz, dil, dudak ve boğaz bölgesinde şişlik, şiddetli baş dönmesi

ciddi bir alerjik reaksiyon belirtisi fark ederseniz hemen bir doktora başvurun. Bu olası yan etkilerin tam bir listesi değildir. Yukarıda listelenmeyen diğer etkileri fark ederseniz, hemen doktorunuza başvurmanız gerekir.

 

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.