Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Sivilce Kurutma Yöntemleri

28.02.2023
1.001
Sivilce Kurutma Yöntemleri

Sivilce Kurutma Yöntemleri

Sivilce kurutma herkesin sorunudur. Sivilceler neredeyse her yaş grubundan ferdin kabusudur. Deri altında bulunan yağ bezelerinin deformasyonu ile gözeneklere giden yolun tıkanmasından  iltihaplanma sonucu oluşan sivilcelerin deri üstü ve deri altı olarak iki şekilde değerlendirilmesi mevcut. Deri üzeri sivilceler sivilcenin deri üstüne uzaması ve deri üzerinde baş vermesi ile sonuçlanan sivilceler için kullanılıyor. Deri üstüne baş vermeyen ve deri altında bir yumru olarak büyüyen ve daha sancılı bir sürece haiz olan deri altı sivilcelerde ise evde tedavi şekilleri daha fazla dikkat istiyor.

” Sivilceye Kesin Çözüm Sivilcelere Garanti Çözümler ”  yazımız da etkili maske tarifleri ve daha çok bilgi için makalemize tıklayabilirsiniz.Sivilce kurutmanın artık kolay yoları mevcut. Evde sivilce kurutmak için en basit ve etkili yöntemleri sizler için derledik ,araştırdık ve yazdık. Deneyince bize de yorum olarak  mutlaka yazın ! Sağlıklı günler dileriz.

Sivilce Kurutma Yöntemleri

SİVİLCE EVDE DOĞAL VE BİTKİSEL YÖNTEMLERLE NASIL GEÇER?

1 )Diş Macunu : 1 Gecede Sivilceden Kurtulmak !

Devasa büyüklükte bir sivilceniz varsa ve acilen ondan kurtulmanız gerekiyorsa ve sivilce kurutma yöntemlerinden en etkilisi ; yatmadan önce sivilceniz üzerine diş macunu sürün ve sabah kalktığınızda yıkayın. Diş macununun içinde bulunan silika maddesi nemi dışarıda tutup o bölgeyi kurutacaktır.

dişmacunu

2) Bal

Bal oldukça lezzetli olmasının yanı sıra bal, organik bir antibiyotiktir. Bu özelliği sayesinde sivilcelerin azalmasında ve iyileşmesinde öteki pahalı ürünlerden oldukça daha etkilidir. Ayrıca yapışkan kıvamı sayesinde ciltteki fazla kiri alır. Bir kasede iki yemek kaşığı bal ile bir çay kaşığı tarçını karıştırın ve yüzünüze uygulayın. 10 dakika bekletip ılık suyla yıkayın.

3)Sarımsak

Sarımsak organik bir antioksidan, antibakteriyel, antiviral ve mantar önleyicidir. Bu sayede sivilceyle mücadele de  kullanabileceğiniz en etkili ürünlerden biridir. Sivilceyi ortadan kaldırmak  için sarımsağı iki şekilde kullanabilirsiniz.

Birincisi, öğünlerinizde daha fazla sarımsak tüketmek. Bu sayede, uzun vadede hem genel vücut sağlığınız iyileşecek hem kanınız temizlenecek hem de sivilceleriniz azalacaktır. İkinci yöntem için günde birkaç defa bir diş soyulmuş sarımsağı problemli bölgeye sürün. Eğer hassas bir cildiniz varsa, sarımsağı ezip su ile  karıştırarak cildinize sürmeyi deneyin.

sarımsak

4) Su Buharı

Su buharı gözeneklerin tıkanıklığını açar, cildi nemlendirir ve zehirli maddelerin atılmasını sağlar. Bu sayede daha nemli aynı zamanda sivilcesiz bir cilde sahip olursunuz.Daha sonra vücudunuzu kurulayacağınız zaman bastırarak değil  ; yumuşak tampon hareketlerle kurutmaya özen gösteriniz.

subuharı

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.