Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Arap Kızı Kremi Nasıl Kullanılır, Ne işe Yarar?

18.10.2021
586
Arap Kızı Kremi Nasıl Kullanılır, Ne işe Yarar?

Arap Kızı Kremi Nasıl Kullanılır, Ne işe Yarar?

Arap kızı kremi şuanda Arap ülkelerinde daha yaygın kullanılsa da yavaş yavaş popülerliği artmaya başladı. Bir diğer ismi de hevadiye kremi özüdür .Şu sıralar internet ve sosyal medyanın etkisi oldukça  büyük olsa da, ürün hakkında yeterli ölçüde bilgi bulabilmek oldukça zor. Kullanımı yaygınlaşan bu kremin sizler için ; ne işe yaradığını , faydalarının ne olduğunu , nasıl kullanıldığı araştırdık ve detaylı bir şekilde anlatacağız.

Dikkatinizi çekeceğini düşündüğümüz bir diğer yazımız da ” Ten Rengini Açmak İçin Cilt Beyazlatıcı Kremler ” yazımız için tıklayabilirsiniz.

Arap Kızı Kremi Ne İşe Yarar?

Bu kremin adını bizler yeni duyuyor ve çok merak ediyoruz. Aslında bu krem bizlerde Osmanlı Dönemi’nden beri var ve kullanılmaktadır. Osmanlı Dönemi içerisinde ki saray da yaşayan kadınlar güzelliklerine güzellik katmak için , kusursuz cilde sahip olmak için kullanırlarmış.

  • Cilt tonunu açarak, beyaz ten görünümü sağlamak,
  • Koltuk altı, dirsek ve genital bölgelerde gözlenen kararmayı gidermek,
  • Sivilceleri ve akneleri, gidermek ve yeniden meydana gelişini önlemek,
  • Cilt lekelerinin giderilmesini sağlamak,
  • Esnek ve nemlendirilmiş bir cilt görünümü elde edebilmek için kullanılır.

Arap Kızı Kremi Nasıl Kullanılır, Ne işe Yarar?

Arap Kızı Kremi İçeriği

Bu kremin içeriği tam olarak üreticiler tarafından asla paylaşılmıyor. Herkesin bildiği ve tespit edilen içerik maddeleri ise şunlardır ; B vitamini, C vitamini, E vitamini ve hevadiye kremi özü bu kremin içinde mevcuttur. Cilt yenileme özelliğinin en temel sağlayıcı bu maddelerdir. Gliserin ve gliserol gibi cildi nemlendiren maddeler de bu kremin içinde mevcuttur.

Arap Kızı Kreminin Çeşitleri

Krem pembe ve mavi kutularda 2 çeşit olarak mevcuttur. Bu çeşitliliğin amacı ise farklı cilt tiplerine hitap etmektir.

Pembe Arap Kızı kremi yağlı ve sivilce eğilimli cilt tiplerine özel olarak bir içeriğe sahiptir.  Özellikle bronzlaşmak için kullanılan bu krem, bir makyaj malzemesi olan bronzer olarak kontur yapımında da uygulanabilir.

Mavi Arap Kızı kremi ise  genel olarak normal cilt tipine sahip olan kişilerin kullanımına uygundur. Ciltteki ölü derileri temizlemek (peeling etkisi ) ve cildi aydınlatmak için kullanılabilir. Krem renginden dolayı da  makyaj bazı olarak  kullanılabilir.

Arap Kızı Kremi Nasıl Kullanılır, Ne işe Yarar?

Arap Kızı Kremi Nasıl Kullanır?

Cildinizin renginin açılmasını , pürüzsüz ve sivilcesiz cilt istiyorsanız günde bir kere kremi uygulayın. Kremi kullanmadan önce uygulayacağınız alanı iyice temizleyin ve kurulayın. Kremi uyumadan önce sürün ve asla su ile temas ettirmeyin.

Sivilce ve cilt lekeleriniz için kullanıyorsanız; günde üç kez uygulayabilirsiniz. Arap kızı kremi cilde sürülmeden önce, cilt yüzeyi temizlenmelidir. Problemli olan bölgeye hafif masaj hareketleri ile uygulanmalı ve en az üç saat kadar su ile temas etmesi önlenmelidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.