Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Sivilce İzleri için Krem – Eczanelerde Satılan Akne İzlerini Geçiren Kremler

28.02.2023
12.571
Sivilce İzleri için Krem – Eczanelerde Satılan Akne İzlerini Geçiren Kremler

sivilce izleri tedavisi için kullanılan kremler

Sivilce izlerine ve akne skarlarından kaynaklanan lekelere iyi gelen,  sivilce izleri için en etkili krem markalarını derlediğimiz ve yüzünüzdeki kırmızı ve kahverengi akne izlerini gidermek için piyasada ve eczanelerde bulabileceğiniz 2018-2019 yılının en çok satan ürünlerini size sunduğumuz yazımızda, ilgili merhem ve kremlerin kullanım alanları ve şekilleri hakkında kısa kısa bilgiler veriyor olacağız;

Sivilce İzlerini Geçirmek İçin Kullanılabileceğiniz Her Eczaneden Temin Edebileceğiniz En Etkili Kremler

İltihaplı patlatılmış ya da koparılmış sivilcelerinizden kurtulmuş dahi olsanız, aknelerinizden arda kalan kırmızı, kahverengi ve koyu renkli sivilce izlerinden bir türlü kurtulamıyorsanız, cildinizi tazeleyen, hücrelerinizi yenileyen, peeling yapan ve dokularınızı onararak yüzünüzdeki ve vücudunuzdaki sivilce izleri ve lekelerden arınmanızı sağlayacak bu senenin en çok popüler olan ve en işe yarayan sivilce izi giderici krem markalarından önerdiklerimizi sizler için derledik; çoğu akne giderici krem reçetesiz olarak eczanelerden alınabilmektedir ancak yine de dermatolog tavsiyesi ile kullanılmasını öneririz.

 

Sivilce izi geçiren kremlere göz atmadan önce, cildinizde yaygın olarak bulunan lekelere karşı kullanabileceğiniz doğal ve ev yapımı maske tarifleri için cilt lekeleri için maske adlı yazımıza göz atabilir, eczanelerde satılan tıbbi kremlerden ve kozmetik ürünlerden kullanmak konusunda ısrarcıysanız leke kremleri yazımıza da bakabilirsiniz;

Şimdi dönelim akne skarlarını geçiren krem önerilerimize;

Avene Cleanance Peeling Etkili Sivilce İzi Kremi

Ciltteki siyah nokta ve sivilce izlerini geçirmek için peeling etkisi bulunan Avene Cleanance Expert Sivilce izi kremi; rakiplerinden farklı olarak içinde paraben bulundurmayan, akne izlerinin, yüzdeki siyah noktaların ve koyu renkli lekelerin giderilmesini, yarattığı ölü deriyi soyucu peeling etkisi sayesinde sağlayan Cleanance Expert cildi fazlaca kuruttuğu için karma ve yağlı ciltlerin tercih etmesi gereken bir ürün.

Uygun cilt tipinde kullandığında, düzenli bir kaç haftalık kullanım sonucu, cildi sivilce izlerinden ve akne lekelerinden tamamen arındıran, nem dengesini sağlayarak yeni sivilce oluşumunun da önüne geçen bir ürün.

Madecassol Sivilce İzi Giderici Krem

Centella Asiatica bitki özütünden elde edilen ve cilt lekelerini giderici özellikte bir yana ve yanık kremi olarak bilinen, hemen her eczanede satılan ve reçetesiz bir şekilde satın alınabilen Madecassol merhem ise, mükemmel bir hücre yenileyici olarak, cildi soymadan onararak derideki her türlü leke ve sivilce izlerini geçiren bir kremdir. Daha fazla bilgi için sivilce izleri için Madecassol krem ne işe yarar? adlı yazımıza da bakabilirsiniz.

Ducray Keracnyl  Siyah Nokta ve Sivilce Sorunlarında Yardımcı Bakım Kremi

Sivilcelerden arda kalan lekelerden ziyade, henüz oluşmaya yüz tutmuş yeni çıkan aknelerin yüzdeki kırmızı görünümünü, siyah nokta ve kistler şeklinde ortaya çıkmasını engelleyen, sebum fazlasını dengeleyerek yağlı cilt tiplerine uygun bir bakım kremi olarak da kullanılan, doğrudan iz giderici olmasa da sivilce tedavisinde genel olarak işlevsel, hafif düzeydeki izlerin geçirilmesinde etkili bir kremdir.

Sivilce lekelerine kesin çözüm tedavi yöntemleri yazımız da ilginizi çekebilir.

Expigment Krem

Yine etkili bir leke kremi olan Expigment krem ise, sivilce izlerinin giderilmesinde kesin çözüm olarak kullanılan ancak kuvvetli bir içeriğe sahip ve oldukça fazla yan etkisi olan bir ürün olduğu için, cildinde tedavisi zor ve derin sivilce çukurları, derin izler olmayan, basit bir sivilce izi kremine ihtiyaç duyan ciltler için tavsiye edilmeyen bir ürün ancak yüzünüzdeki ya da vücudunuzun diğer bir bölgesindeki sivilce izleriniz haddinden fazla ve adeta derinizi kaplar vaziyetteyse, dikkatli ve düzenli kullanım sayesinde lekeler ve sivilce izleri üzerinde muazzam bir etki yaratan mucizevi Expigment Krem hakkında daha fazla bilgi ediniz.

Dermaderm Bitkisel Leke Giderici Krem

İçerdiği bitki özleri ile hiç bir yan etkisi bulunmayan ancak kuvvetli içeriği sayesinde cilt lekelerini giderici ve ten beyazlatıcı bir krem olan Dermaderm Bitki Özlü krem, hafif ve orta düzeydeki sivilce izleri için kullanılan etkili bir diğer krem markası.
Arbutin içerikli ve cildi onararak tedavi eden krem aynı zamanda iyi bir nem dengeleyici ve beyazlatıcı olarak, derideki ölü hücreleri yenileyerek sivilce izlerinin giderilmesine cildinizi tahrip etmeden yardımcı olan bir ürün.

Contractubex Krem

Sivilce izi için en etkili şekilde kullanılan ve en çok sevilen bir diğer medikal krem markası ise şüphesiz ki Contractubex.

Cİldinizde bulunan akne izlerini geçirmenin yanı sıra, güneş lekeleri yara ve yanık izleri, kesikler ve çizikler gibi cilt dokusu tahribatlarının hepsinde etkili, heparin içerikli kremin düzenli ve uzun süreli kullanımı sayesinde, en derin ve yaygın olarak bulunan, en şiddetli sivilce izlerine bile kesin çözüm sağlayabilirsiniz. Krem hakkında daha detaylı bilgi için Contractubex Jel Nedir Ne işe Yarar? adlı yazımıza bakabilir, sivilce lekeleri üzerindeki etkisinin yanı sıra cildinize ne faydalar sağlayabileceğini görebilirsiniz.

Mederma Scar Kremi

Yalnızca sivilce izi geçirici olarak değil, tüm cilt dokusu tahribatlarına, yaralara, yanıklara, izlere, çatlaklara ve hatta güneş lekesi ve çillere de iyi gelen, Amerika menşeeli ve Türkiye’de bulması zor olduğu için pek çok kullanıcının Amazon gibi internet sitelerinden sipariş verip haftalarca bekleyerek edindiği ama beklediklerine değdiğini iddia ettikleri mükemmel bir sivilce izi giderici kremden bahsediyoruz burada. Sivilcelerin oluşturduğu kırmızı ve kahverengi izleri, koyu lekeleri geceden sabaha, çoğu kez sadece 1 gecede bile tamamen geçirdiği iddia edilen kremin gerçekten bu kadar etkili olup olmayacağını görmek için alıp denemelisiniz.

Fucidin Krem

Sivilce tedavisinden sonra ciltte oluşan hassasiyet ve ciltteki kızarıklıkları geçiren, kısacası akne sonrası yakın dönemde oluşan cilt irritasyonlarına iyi gelen bir krem olarak Fucidin de sivilce izleri için kremler listesinde yer verilmesi gereken, hafif, yan etkisiz ancak işe yarar bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Derin ve eskiden kalan sivilce izlerini geçirmede pek etkili olmasa da, kolayca başa çıkalabilecek çok koyu olmayan sivilce izleri için agresif bir krem kullanmaktanda Fucidin’in etkili ve yeterli olacağını söylememiz yanlış olmaz. Ancak aslen iz giderici değil, doğrudan aknelerin tedavisinde kullanılan etkili sivilce kremleri listesinde yer alır.

Hametan Pomad

Cilt yenileyici özelliği sayesinde sivilce izleri tedavisinde de oldukça etkili olan, aslen yanık ve pişik kremi olsa da hücrelerin hızla onarılmasına katkı sağladığı için kısa sürede etkili sivilce izi giderici olarak kullanılan Hametan pomad çok uzun süreli kullanımında, cilt tabakasını incelterek daha farklı yan etkilere ve gelecek sorunlarına yol açma durumu söz konusu. Dolayısıyla sivilce lekelerinize hızlı ancak kısa süreli bir çözüm istiyorsanız, Hametan ile bastırabilir ve daha sonra daha hafif bir krem ile mevcut durumunuzu korumaya çalışabilirsiniz.

 

Dr. Dennis Gross Skincare Smooth & Flawless: Peel + Moisturize

Bu bir krem değil serum aslında ama cilt rengindeki ton eşitsizliklerini giderek, colour adapter olarak görev görüyor ve bu şekilde göze batan kırmızı sivilce izlerinizi daha az dikkat çeker bir hale getiriyor. Sivilce izi tedavisinde en iyi alternatif olmasa da çok fazla invaziv bir seçeneği tercih etmeyenler için önerebileceğimiz bir ürün.

Scarex İz Giderici

Asıl amacı kesik, çizik gibi yara izlerinin ve yanık izlerinin giderilmesi olmasına rağmen, özellikle koparılmalardan ve patlatmalardan kaynaklı ciltte kalan derin sivilce izlerinin görünümünün farkedilir şekilde azaltılmasında rol aldığı için, sivilce izi kremi olarak da etkili olarak kullanılan markalardandır.

Kate Somerville D-Scar Diminishing Serum

Sivilce yaralarını geçirmek konusunda değil ancak görünümünü farkedilir şekilde azaltmak konusunda iddialı bir serum Somerville.. Cildi yopratmadan ve yormadan etki ederek, uzun süreli kullanımda sivilcelerden kaynaklanan yara ve izleri görünmez hale getiriyor.

Proactiv+ Adv. Dark Spot Correcting Serum

Yara izlerini yok etmede oldukça ünlü olan bu krem, aynı zamanda güzellik uzmanları tarafından da çok seviliyor. Biraz pahalı bir ürün olmasına karşın, etkisi tartışılmaz ancak fiyat-kalite performansı göz önünde bulundurulduğunda, sivilce izi tedavisi için alternatif daha iyi kremler yok değil.

Revitol Scar Removal Cream

C vitamini içeriği ile cildi koruyan ve besleyen bir krem, aynı zamanda hücreleri de onararak yüzdeki sivilce izlerini geçiriyor ancak etkili bir sonuç elde edebilmek için bu kremi uzun süreli kullanmalısınız.

Salyangoz kremi, cilt lekeleri ve sivilce izleri tedavisinde çok uzun yıllardan beridir kullanılan, etkili ve doğal içeriği sayesinde alerjik bünyeler için bile çoğunlukla uygun, çok ciddi olmayan akne izlerini kısa süre içerisinde geçiren, bilhassa da yüz ve yanak bölgesinde sivilcelerden kaynaklı kızarmaların tamamen önüne geçen faydalı bir ürün.

Acnelyse Sivilce İzi Giderici

Sadece izleri değil, aknelerin ta kendisiyle, hem de iltihaplı ve inatçı olanlarla bile savaşabilen, akne karşıtı Acnelyse krem, retionik asit ve A vitamini içerikli, cildi soyarak ve derinin üst tabakasına peeling yaparak, ayrıca keratin üretimi azaltarak hücreleri onarak, alttan pembe ve taze bir derinin çıkmasını sağlayan etkili bir iz gidericidir.

Bitkiderman Akne Seti

Bitkiderman son yıllarda oldukça popülerleşen ve çok satan bir akne seti çıkardı. Bazı kullanıcılar sonuçlarından pek memnun olmasalar da özellikle hafif derecede ancak kronik olarak seyreden sivilce problemi olan kişiler için tam bakım ve kesin çözüm sunduğunu iddia eden, sivilce geçirici ve iz giderici ürünleri kombine olarak sunan bir marka.

Sivilce izleri için kullandığınız ve memnun kaldığınız kremler var ise, isimlerini ve kullanım şeklinizi, akne lekeleriniz üzerinde ne kadar sürede nasıl bir etki yarattığının detayları ile birlikte yorumlar aracılığıyla bizlerle paylaşarak, pek çok kadın ve erkeğin yaşadığı yaygın bir cilt problemi olan akne izi sorununa karşı etkili bir krem arayışı içerisinde bulunan diğer okuyucularımıza yardımcı olabilirsiniz.

İzlerini bir yana bırakın, hala akne sorunu ile aktif bir şekilde mücadele mi ediyorsunuz? Sivilce tedavisinde en önemlisi, sorunu en ince ayrıntısına kadar anlamak ve uygun bir yöntem izlemek. Kesin çözüm için en ince ayrıntılarına kadar sivilce nasıl geçer adlı detaylı yazımızı mutlaka okumalısınız.

Tedaviniz tamamlandıktan sonra, arka kalanlar için en iyi sivilce izi giderici kremler yazımıza geri dönebilir ve sizin için uygun olanı seçebilirsiniz.

 

Yorumlar
 1. Ayten toprak dedi ki:

  yazı cok güzel olmuş verdiğiniz bilgi için teşekürler

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   teşekkür ederiz. işinize yaradığına sevindik.

   1. Kader aydın dedi ki:

    Sivilce tedavisi sonrası kalan kırmızı lekelerim için en iyi krem hangisi lütfen öneriniz nedir

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   5 numaralı ürünü öneriyorsunuz manasında mıydı yorumunuz?

 2. Tuba dedi ki:

  Ben iki aylık hamileyim ve yüzümün hertarafı iltihaplı sivilce oldu napabilirim gerçekten çok kötü cildim

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   gebelikte cildinize uygulayabileceğiniz her türlü krem bilhassa da bu yazıda geçenler deri yoluyla bebeğe kadar ulaşabilir. Kadın doğumcunuza danışmadan hiç bir ürünü kullanmayınız. Sağlıkla kucağınıza alın. Sevgiler

 3. Cüneyt dedi ki:

  16 yaşındayım ve sivilce izlerim var 5 farklı cilt doktora göründüm fakat hepsi aynı ilacı verdiler 4 tane geçmesi için krem kullandım ama hiç bir şey fayda etmedi doktorlar birkere doktorlar ilgilenme ilgelenmiyorlar bakmadan krem ver geç sizden tek isteğim nasıl bu çukurlaşmış olan sivilce izleri için bir yol teşekkürler

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   Sevgili Cüneyt. Şayet sivilce probleminiz akne sorunu boyutundaysa konunun uzmanı bir doktora giderek sivilce ilaçları kullanma yoluna gidebilirsiniz ancak bu ilaçların pek çok yan etkisi olduğunu ve doktor tavsiyesi dışında asla ve asla kullanılmaması gerektiğini hatırlatmak isterim. Ergenlik dönemlerindeki sivilce sorunları inatçı olabiliyor. Lütfen biraz sabırlı olun.

 4. Cüneyt dedi ki:

  Yüzümde sivilcelerden kalmış çukurluklar var. Farklı farklı doktorlara gittim ve hepside 5 farklı ilaç verdiler bunlar kremdi.Ama bu ilaçların hiç bir faydasını göremedim siz bu makalede hangi kremin daha etkile ve önericeğinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   Lazer tedavilerini ve akne izi giderici kremleri hekiminizin önerisi doğrultusunda kombine olarak kullanmayı düşünebilirsiniz.

 5. Mustafa dedi ki:

  En etkili sivilce lekelerini gideren be kesin sonuç veren krem hangisi acaba yardım eder misiniz?

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   doktorunuz en doğru bilgiyi verecektir ancak Madecassol ve Expigment, sivilce izlerinin tedavisinde oldukça sıklıkla tercih edilen kremler arasında şeklinde bilgi verebilirim. Hekim tavsiyesi olmadan kullanmayınız.

   1. Kader aydın dedi ki:

    Sivilce tedavisi sonrası oluşan kırmızı lekeler için krem öneriniz nedir