Ana Sayfa / Kremler / Noskar Jel Nedir Ne İşe Yarar?
noskar leke ve yara izi giderici jel krem ve cilde faydaları

Noskar Jel Nedir Ne İşe Yarar?

noskar leke ve yara izi giderici jel krem ve cilde faydalarıNoskar Jel; 100gr’lk alüminyüm tüp içerisinde satılan ve hemen her eczaneden reçeteli ve reçetesiz bir şekilde temin edebileceğiniz, etkili bir leke giderici kremdir. Cilt lekelerinin giderilmesinde kullanılan en iyi leke kremleri listesinde de yer alan Noskar Jel; yara, yanık, leke izleri, akne izleri ve çatlak tedavisinde Contractubex ve Madecassol krem alternatifi olarak karşımıza çıkan, soğan ekstraktı (Allium cepa), Heparin ve Allantoin adlı etken maddeleri içeren, jel formunda bir merhemdir.

Advertisements

Deride oluşan nedbelerin tedavisinde etken olan Noskar Jel; her türlü yüzeysel cilt tahrişi ve tahribatından kaynaklı oluşabilecek skarların ve travma izlerinin tedavisinde başarı ile kullanılan ve kullanıcılardan olumlu geri bildirimler almış bir merhemdir.

Noskar Jel’in içerisinde barındırdığı heparin sodyum deri altındaki kan akışını düzenleyerek hücrelerin daha hızlı onarılmasına ve yenilenmesine yardımcı olurken, salyangozların kabukları kırıldığında kendilerini tedavi etmek için salgıladıkları allantoin adlı maddeyi de içeren etkili bir leke açıcı ve hücre yenileyici kremdir.

Noskar Jel Ne İçin Kullanılır?

Noskar jelin çeşitli kullanım alanları mevcut olmakla birlikte, en sıklıkla kullanıldığı cilt sorunları aşağıdaki gibidir;

 • Ciltte oluşan nedbe -yara izlerinin – tedavisinde
 • Travmalardan kaynaklı morluklar, şişmeler ve yaralanmaların tedavisinde
 • Sivilce izleri, derin akne skarlarının geçirilmesinde
 • Ameliyat izlerinin görünümünün azaltılmasında
 • Dikiş izlerinin tedavisinde
 • Ameliyat, kol veya bacak gibi çıkıntı şeklinde organların kesilmesi (amputasyon), yanık ve kaza sonrası hareket kısıtlayıcı ve görüntü olarak rahatsızlık verici yara izleri (nedbeler),
 • Cildin rengini açmak için ton açıcı olarak kullanımı
 • Parmakların avuç içine doğru kasılmış olarak kalmasına neden olan, hareket kısıtlığına yol açan bir rahatsızlık olan Dupuytren kontraktürü,
 • Travma sonucu kas kirişlerinde kısalık veya kaslarda kısalık ile hareket kısıtlılığına yol açan durumlar (travmatik tendon kontraktürü)

Benzer amaçlarla kullanılan kremlerin listesini görmek için yara izi giderici krem tavsiyeleri adlı yazımıza bakabilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

Noskar Jel’i kullanmadan önce cildinizi kir ve makyaj artıkları, sebum gibi deri altı pisliklerinden arındırıp gözeneklerinizi açacak bir temizlik yaptıktan sonra, merhemi cildinize ince bir tabaka halinde uygulayınız ve hafifçe masaj yaparak, hem kremi cilt altınıza yediriniz hem de kan dolaşımınızı uyarınız.

Tüm gece yüzünüzde bekleteceğiniz Noskar’ı sabah yıkadıktan sonra, hafif bir nemlendirici ve mümkünse güneş kremi sürdükten sonra dışarı çıkabilirsiniz.

Yan Etkileri Neledir?

Cildi soyarak değil, hücreleri onararak yenileyen bir krem olduğundan Noskar Jel’in normal ciltlerde aşırı bir alerjik reaksiyona yol açması beklenmemekle beraber, bazı hassas kişilerde aşapğıdaki yan etkilerden bir ya da daha fazlasına rastlanabilir.

 • Ciltte yanma, kızarıklık, kabarıklık, kaşıntı, döküntü
 • Deride iğne gibi batma hissi
 • Ciltte ciddi şekilde soyulma ve su toplayan yanıkların oluşması
 • Dil, dudak, küçük dil şişmesi ve solunum güçlüğü
 • Şiddetli ve ani baş ağrısı, baş dönmesi, mide bulantısı ya da kusma
 • Bilincin kapanması, nöbet v.b. ağır durumlar
 • Eğer alkil-4 hidroksibenzoatlara (parabenler) veya ilacın herhangi bir bileşenine karşı aşırı duyarlıysanız, bu ilacı kullanmayınız.

NOSKAR’ı aşağıdaki durumlarda DİKKATLİ KULLANINIZ

 • Taze yara izlerinin (nedbe) tedavisinde aşırı soğuk, UV ışını (doğrudan güneş ışını) ve çok güçlü masaj gibi fiziksel tahrişlerden kaçınılmalıdır.
 • NOSKAR alerjik reaksiyonlara (muhtemelen gecikmiş) sebebiyet verebilen p-metil hidroksibenzoat ve lokal deri reaksiyonlarına (kontak dermatit gibi) sebebiyet verebilen sorbik asit içermektedir.

Noskar krem kullanımı sırasında bahsi geçen yan etkilerle karşılaşırsanız, kremin cildinize ve sivilce izlerinize ne kadar iyi geldiğine bakmaksızın kullanımına derhal son vermeli ve enyakın sağlık kuruluşuna başvurmalısınız.

Noskar Jel Hakkında Sık Sorulan Sorular

Yara izleri ve cilt lekelerinin giderilmesinde, cildin renginin açılıp beyazlatılmasında son derece üstün etkilere sahip Noskar Jel ile ilgili sık sorulan soruları derleyerek aklınıza takılan ve merak ettiklerinizi aydınlatmaya çalıştık;

Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Etki süresi Noskar Jel’in kullandılığı derideki tahribatın boyutu ile doğrudan ilgilidir. Kimi ciltlerde varolan lekeleri ve sivilce izlerini ilk 3 günden sonra geçirmeye başlarken, kimi ciltlerde ilk etkilerin görülmesi 3-4 haftayı bulabilir ancak cildinizdeki epidermis dokusunun tümüyle iyileşmesi için Noskar merhemi ortalama olarak 3 ay kadar düzenli kullanmanız tavsiye edilmektedir.

Fiyatı Nedir ve SGK Ödüyor mu?

Almanya menşeeli ve Türkiye’de; Dinçsa İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş tarafından üretimi ve dağıtımı sağlanan Noskar Jel’in eczanelerdeki ortalama fiyatı 46.60 TL civarındadır – 2019 şubat ayı itibariyle – ve ücretli olarak alınabilen merhem SGK güvence kapsamı altında değildir ve sigorta tarafından ödenmemektedir.

Gebelikte ve Emzirme Dönemimde Kullanımı:

Hamilelik ve emzirme döneminde Noskar Jel kullanımının güvenilirliği ile ilgili yeterli çalışma olmadığı için, özel dönemlerde kullanımı için mutlaka öncelikli olarak takibinizi gerçekleştiren hekime danışmalısınız.

Noskar Jel Krem Muadilleri:

İçerisindeki etken madde açısından bire bir muadili sayılmasa da, aynı işlevi görme niteliği ile Noskar Jel’e alternatif olarak kullanılabilecek, piyasadaki en iyi ve etkili leke kremlerine şu örnekleri verebiliriz;

 

Noskar Jel Kullananların Gerçek Kullanıcı Yorumları:

 • Cildimin Madecassol kaynaklı olarak biraz yopranmaya başladığını hissedince, fayda görüyor olmama rağmen, kremimi değiştirip Noskar Jel’e geçmeye karar verdim. Doğru bir karar vermişim. Sonuçlardan memnunum. Eski kullandığım üründen artık fayda göremezken, Noskar sayesinde kalan çilllerim de tamamen geçti.
 • Güneş lekelerim için Noskar Jel kullandım. Tamamen geçtiğini söyleyemem ama renkleri oldukça açıldı. Hafif bir makyajla yüzümdeki tüm lekeleri kapatabiliyorum rahatlıkla.
 • Noskar Jeli; sivilce izlerimi gidermek için kullandım. Yüzümdeki hafif kırmızılıklar ve kabarık görünen izler tamamen geçtiyse de delikli delikli, açık gözeneklerim ve çukurlaşmış sivilce izlerime iyi gelmedi. Sanırm Contractubex , Expigment v.s. daha kuvvetli bir ürün kullanmam gerekecek.
 • Ellerimde neden çıktığını bir türlü anlayamadığım lekeler için, ellerimin üstüne 3 hafta süreyle Noskar Jel kullandım. Neredeyse tüm lekelerim geçti diyebilirim. Üretenden de önerenden de Allah bin kere razı olsun.

Bunlara da bakabilirsin!

bıyık bölgesi güneş lekeleri için krem tavsiyeleri

Dudak Üstü Lekeleri için Krem ( Expigment ve Madecassol )

Bıyık bölgesi kararması için ilaç kullanmaya niyetliyseniz, ilaçtan önce dudak üstü lekeleri için krem kullanmanızı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir