Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Madecassol Ne Kremi? – Yüze Sürülür mü?

28.02.2023
21.287
Madecassol Ne Kremi? – Yüze Sürülür mü?
madecassol ne kremi

Madecassol Ne Kremi?

Hücre yenileyici Madecassol; aynen Madeleb Krem gibi Centella Asiatica bitkisinin özünden elde edilen Gotu Kola etken maddesi sayesinde, cilt lekelerinin ve sivilce izlerinin yanı sıra, güneşten kaynaklanan lekeler ve yara-yanık izlerinin de giderilmesinde oldukça etkili bir yanık ve yara merhemidir.

Madecassol krem, hemen her eczaneden kolaylıkla temin edilebilecek, reçetesiz satılan ve oldukça ekonomik fiyatıyla cildindeki ve yüzündeki güneş lekelerine, sivilce izlerine, yanık ve yara izlerine, cilt çatlaklarına ve daha pek çok soruna çözüm bulmak isteyenler tarafından çok sevilen ve sıklıkla tercih edilen bir pomaddır. Cilt lekeleri için krem listemizin en başındaki merhemdir.

Madecassol Krem Fiyat?

Madecassol Merhem 2019 Güncel Fiyatı
10 mg /1 mg 40 gr Pomad  25.94 TL.

Güzel kokusu ve ekonomik olması sayesinde de cilt tahrişlerinin tedavisinde kullanılan rakipleri arasında öne çıkan Madecassol, Bayer firması tarafından üretildiği için pek çok cilt yapısı için güvenli bir üründür.

Etkin madde olarak 1 g merhem 10 mg Centella asiatica’nın titre edilmiş ekstresini içeren merhem,
•yardımcı ajanlar olarak Glikol stearat, propilen glikol, sıvı parafin kalın, terpen
içermeyen ıtır yağı, terpen içermeyen lavanta yağı, saf su içerir.

Madecassol Krem Ne İşe Yarar (Faydaları Nelerdir)?

Madecassol krem ne kremi ve ne için kullanılır diyenlere bir de madde madde pomadın kullanım alanlarını ve cilde olan faydalarını sıralamak istiyoruz;

Genel olarak toparlayacak olursak;

Yüzeysel sayılabilecek özellikle de 1. ve 2. derecede yanıklar, bölgesel deri ülserleri, yatalak hastalarda görülen yatak yaraları, emzirme sırasında oluşan meme başı çatlak ve yarıkları, sünnet sonrası bakımı, genital bölge yırtılmaları, lazer ve radyasyon tedavileri sonrası ciltte oluşan travmaların tedavisi gibi alanlarda kullanılır.

BONUS: Madecassol ve Hametan Krem karıştırarak elde edeceğin merhemin mükemmel bir hücre yenileyici ve doku onarıcı cilt kremi oluşturduğunu biliyor muydunuz?

 • Akne izlerinin giderilmesinde etkildir; Ergenlik döneminden ya da sivilceli herhangi bir dönemden arda kalan, geçmiş ancak yüzdeki ve sırttaki izleri hala duran akne izleri ve sivilce skarlarının görünümünün hafifletilmesinde Madecassol krem oldukça etkilidir.Sivilce lekelerine kesin çözüm diğer yöntemler için ilgili yazımıza göz atınız
 • Güneşin zararlı ışınlarına bağlı lekeleri geçirir; özellikte yaz aylarında güneşin zararlı UV ışınları sebebiyle bazı hassas ciltlerde oluşan parça parça görünümlü, koyu renkli lekeleri ortadan kaldırmak için Madecassolden daha iyi bir alternatif bulunmamaktadır.
 • Yaşlanmaya bağlı oluşan lekeleri giderir; Ciltteki, özellikle de yüzün yanak, çene, şakak ve alın bölgesinde oluşan ilerleyen yaşla birlikte meydana gelen kahverengi lekelenmelerin tamamen ortadan kalkmasını sağlar.
 • Yanık izlerinin görünümüzü gözle görülür şekilde azaltır; bilhassa ev hanımlarının dikkatsizlikten başına gelen ufak kazalar sonucu, ütü yanığı, çaydanlık yanığı v.b. pek çok yanıktan kaynaklı derideki büzüşmüş yanmış ve eskimiş dokuyu yenileyerek yanık izlerinin derinliğine ve eskiliğine bağlı olarak %90’a kadar iyileşme sağlayan en iyi yanık kremlerinden bir tanesi Madecassol’dür.
 • Yara izlerinin giderilmesinde etkilidir; kesik, düşme ve çarpmaya bağlı olarak vücutta oluşan yaraların kapandıktan sonra derinin iyileşme sürecinde dokuların daha hızlı ve sağlıklı iyileşmesini sağlayarak, hücre yenilenmesine katkı sağlayarak yara izlerinin en iyi şekilde ortadan kalmasına yardımcı en iyi merhemlerden bir tanesi kuşkusuz ki bu merhemdir. Yara izi kremleri adlı yazımızda yara ve ameliyat izlerini geçirmede üstün etkili diğer merhem tavsiyelerimizi bulabilirsiniz.
 • Kağıt kesiği jilet ve faça izi gibi zorlu ve inatçı yara izlerinin görünümünü gözle görülür şekilde azaltır ya da tamamen giderir.
 • Ameliyat ve Dikiş İzlerini ortadan kaldırır; özellikle çok eski olmayan, henüz kapanmış ameliyat yaraları ve dikişlerin izlerinin üstüne uygulandığında, neredeyse hiç oluşmamışçasına sağlıklı sonuç veren Madecassol krem, doktorlar tarafından da sıklıkla önerilen bir pomaddır.
 • Çatlakların iyileştirilmesinde etkilidir; kilo alıp vermeye bağlı olan eski ve derin vücut çatlaklarında çok etkili olamasa da henüz oluşmuş, daha kırmızı renkli cilt çatlaklarına ek olarak, dudaklardaki çatlaklara, diz ve dirsek bölgesindeki çatlaklara iyi gelen bir kremdir. en iyi çatlak kremi yazımızda diğer önerilere de bakabilirsiniz..
 • Cilt beyazlatma etkisi vardır; ölü deriyi yenilediği ve ciltteki hücreleri yenileyerek daha taze ve yenilenmiş hücrelere sahip olmanızı sağlarken, ciltteki renk tonu eşitsizliklerini ve istenmeyen koyulukları, gölgeleri ortadan kaldırarak, cilt beyazlatma işlevi de gören Madecassol düzenli kullanımda cilt rengini 2 tona kadar beyazlatabilmektedir.
 • Yatak yaralarında etkilidir; yatalak hastaların vücutlarının aynı bölgesi üstünde yatmaları sebebiyle özellikle kalça bölgelerinde sıklıkla oluşan yatak yaralarının tedavisinde hekim önerisi ile olmak üzere sıklıkla kullanılan Madecassol, bu tip tedavislerde mutlaka doktor reçeteli olarak kullanılmalıdır.
 • Tırnak bakımında da etkili olarak kullanılan Madecassol’ün cilde faydaları dışında bir kullanım alanı olarak, ince, kolay kırılan tırnakların kalınlaşması etkisini de sayabiliriz.
 • Kırışıklık giderici etkisi vardır; hücre yenilenmesine katkı sağladığından olsa gerek, ciltteki kolajenin etkisini de arttırarak kırışıkların ve kaz ayaklarının azaltılmasında oldukça etkilidir.
 • Lazer epilasyon iğeli epilasyon v.b. uygulamalar sonrasında cilt dokusunun kendini toparlaması için de kullanılır.
 • Dudak kenarında çıkan uçukların tedavisinde de etkilidir
 • Emzirmeden kaynaklı meme başı ve mem ucu çatlakları oluşan annelerin göğüs bakımlarında Madecassol de sıklıkla kullanılan kremlerdendir.
 • Günlük cilt bakımı ve nemlendirme amacıyla da kullanılır; Çeşitli diğer kremler ve merhemler ile karıştırılarak elde edilen yüz maskeleri sayesinde, çok ciddi leke sorununuz ya da yara izleriniz bulunmasa da Madecassol kremi günlük cilt bakımı ve nemlendirme amacıyla da kullanabilirsiniz.

 

Yara izlerinin tedavisinde etkilidir

Cilt üzerinde oluşmuş her türlü yaranın izlerini geçirmede ya da hafifletmekte bire bir bir pomaddır.

 • Travmalardan ve çarpmalardan oluşan yaralar
 • Tırnak izi, kedi tırmığı, kağıt kesiği, bıçak kesiği ve jilet kesiği gibi yaralanmalardan oluşan izlerin tedavisinde
 • Akne skarlarının ve çukurlaşmış derin yaraların iyileştirilmesinde
 • Yatalak hastaların yatak yaralarında
 • Ameliyat sonrası- meme ameliyatı, sezaryen dikişi gibi ameliyat yaralarının izlerinin giderilmesinde etkilidir.

Yanık izlerini geçirir ya da Görünümünü Azaltır

Madecassol; hücre yenileyici ve onarıcı özelliği sayesinde, cildin yanmış ve tahrip olmuş üst derisini onararak ya da cildin soyulmasını sağlayan peeling etkisi sayesinde deriyi yenileyerek yanık izlerini şiddetine göre ya tamamen geçirir ya da görünümünü gözle görülür şekilde azaltır.

 • Ütü yanıkları
 • Buhar yanıkları
 • Sıcak bir cisme; çaydanlık, soba, motor v.b. temaslardan oluşan su toplamış kabarık yanıklar
 • Kaynak su dökülmeleri v.b. durumlarda oluşan yanıkların tedavisinden sonraki iz geçirme sürecinde etkilidir.

Yanık izi kalmaması için kullanılan kremler yazımızda daha fazla merhem ismine ulaşabilirsiniz.

Sivilce İzlerini Hafifletir

Sivilceler başlı başına bir sorun zaten ancak en etkili sivilce geçirme yöntemleri sayesinde kurtulduğunuz sivilce soru, geriye kalan akne izleri yüzünden kabus olmaya devam etmesin istiyorsanız, kaşıdığınız kopardığınız patlattığınız sivilcelerinizden kalan izleri, cildinizi onararak ve teninizi yenileyerek tedavi eden Madecassol merhem ile geçirmeyi düşünebilirsiniz.

Ayrıca Expigment krem v.b. bir ürünle karıştırarak, daha derin akne skarlarının tedavisinde de Madecassol merhemi kullanabilirsiniz.

Çatlak Tedavisinde Kullanılır

Özellikle Contractubex krem ile karıştırılarak kullanıldığında, hamilelik ve doğum sonrası çatlakların tedavisinde de son derece etkili bir ev yapımı DIY krem oluşturan ikilinin ana elemanı olarak Madecassol; sadece beyaz çatlakların tedavisinde değil, soğuktan çatlayan cildin tedavisinde, meme ucu ve başı çatlakları, dudak çatlakları gibi durumlarda da son derece etkili olarak kullanılır.

Güneş Lekelerini Geçirir

Yaz aylarının ardından zaten sıkıcı kışa girerken bir de yüzümüzde, omuzlarımızda ve sırtımızda ağırlıklı olmak üzere vücudumuzda yaygın bir şekilde oluşan güneş lekeleri başımıza dert oluyor. Ne mutlu ki Madecassol gibi etkili ve kullanımı kolay, cilde bin bir türlü faydası olan bir merhem var ki, düzenli kullanımı sayesinde, güneş lekelerinin ve çillerin yanı sıra, cildimizde yaşlanmaya bağlı ya da hiperpigmentasyon, melazma v.b. durumlarına bağlı oluşan lekeleri gidermede yardımcı oluyor ve cilt tonu renk eşitsizliklerini gideriyor.

 

Kırışıklıkların Görünümünü Azaltır

Mükemmel bir hücre yenileyici olan Madecassol merhem, doğrudan anti-aging amacıyla kullanıma uygun olmasa da özellikle E Vitamini ampulü ve Bepanthene nemlendirici yüz bakım kremi ile karıştırıldığında, gerçekten bir gençlik iksiri olmaya aday bir merhem. Özellikle göz çevresi ve altlarına uygulandığında, kırışıklıkları gözle görülür şekilde azaltıyor.

Cildi Parlatır ve Beyazlatır

Çok ciddi yara izleriniz, lekeleriniz v.s. olmasa da Madecassol’ü daha az miktarlarda, ince bir tabaka halinde günlük bakım için yüzünüze uygulayacak olursanız, bir kaç hafta ile bir kaç ay arasında cildinizin parlamaya başladığını, aydınlandığını ve ten renginizin açıldığını göreceksiniz. Cilde aklık veren Arnavut kremi alternatifi olarak bu merhemi düşünebilirsiniz.

Selülit Üstünde Etkilidir

Selülitli cilt bölgelerine düzenli tatbik edildiğinde, yanında bol su içmek ve kafein tüketmemek şartıyla gözle görülür şekilde iyileşmede hızlanma sağlar.

Bacaklar ve Vücuttaki Varislerin Görününümü Azaltır

Kılcal damar çatlamalarının deri üstünde gözle görülür mavi ve mor renkte lekeler yaratması olarak tanımlayabileceğimiz varis sorununda, çok derin olmayan yüzeysel varisler ve damar çatlamalarında tedavi açısından faydalıdır.

Cilt Tahrişlerine İyi Gelir

Ciltte oluşan kızarıklıklara ve her türlü cilt tahrişine, az kullanımı durumunda ve kesinlikle güneşe çıkmamak kaydıyla iyi gelir.

 Madecassol Nasıl Kullanılır?

Madecassol kullanım şekli, kullanım amacınıza bağlı olarak değişmek üzere, doktorunuz ya da eczacınız aksini önermediği sürece, cilt lekeleriniz ve izleriniz için maksimum fayda görebilmeniz açısından günlük kullanım şeklinde olmalıdır.

Sadece günlük değil, aynı zamanda uzun vadeli olarak kullanarak fayda görebileceğiniz Madecassol’ü cildinize uygulamadan önce, bilhassa yüzünüze sürüyorsanız, bölgenin makyajdan ve her türlü kalıntıdan arındırılmış ve gözeneklerinizin açık olduğuna emin olmalısınız.

Herhangi bir yüz temizleyici tonik ya da basitçe su sabun ile cildinizi temizledikten sonra iyice kurulayıp Madecassol krem uygulamasına geçebilirsiniz.

Tercihen günde bir kez ama daha ciddi cilt sorunlarında sabah-akşam birer kez olmak üzere günde 2 kere şeklinde, sorunlu bölgeye ince bir tabaka haline Madecassol kremi sürünüz. Merhemin uygulama bölgesindeki tüm dokulara temas ettiğinden emin olduktan sonra, fazlaca bastırmadan, kremi hafifçe cildinize yedirebilir ya da olduğu gibi kalıp halinde bekletebilirsiniz.

Madecassol’ü cildinizde 3 ya da 4 saat boyunca muhafaza edip ardından yıkayabilir, akşam kullanımda yüzünüzde gece boyu da bekletebilirsiniz. Cildinizi yıprattığını düşünüyorsanız, daha hafif içerikli bir krem olan Fito Krem ile Madecassol’ü karıştırarak da daha uzun süreli kullanım sağlayabilirsiniz

Hücre Yenileyici Krem Ne Kadar Sürede etki Eder?

Cildinizde varolan sorunun türüne ve izlerin derinliğine, lekelerin yoğunluğuna ve cilt tipinize göre değişkenlik göstermek üzere, Madecassol’ün ilk etkilerini kullanıma başladıktan sonraki ilk 2 hafta içerisinde gözle görülür bir biçimde farketmeniz gayet olası ancak maksimum ve nihai sonuç için ortalama 3 ya da 4 ay kadar, bazı durumlarda 6 ay kadar düzenli kullanmanız gerekebilir.

Kullanmadan Önce Dikkat Edilecekler ve Yan Etkileri Nelerdir?

Madecassol; genellikle çok ciddi yan etkileri olmayan bir merhemdir ancak bazı hassas ciltler için bir takım yan etkiler gösterebileceği gibi, yanlış kullanımda cildinize ciddi şekilde zarar da verebilecek kadar kuvvetli içerikli ve etkili bir kremdir. Dermapen sonrası kullanımı

Her şeyden önce kremi, önerilen dozdan fazla miktarlarda ve daha sık şekilde kullanmamalı ve prospektüsünde yazan kullanım talimatlarına sıkı bir şekilde uymalısınız. Haddinden fazla ürün kullanımı, sivilce izlerinizin ya da lekelerinizin, yanık izleri ve çatlaklarınızın daha hızlı geçmesine yardımcı olmayacak, bilakis cildinizde ciddi tahripatlara sebep olacaktır.

Madecassol krem kullandıktan sonra, krem cildinizden tamamen ayrılana kadar hiç bir şekilde güneş altına çıkmamalısınız. Kremin uzun süre kullanımı sonrası cildinizde hassasiyet oluşursa bir süre ara vermelisiniz.

Madecassol kullanırken aşağıdaki yan etkilerden bir ya da bir kaçını görürseniz, pomad kullanımına acilen ara verip, en kısa sürede etkilerin şiddetine bağlı olarak bir acil servise ya da uzman dermatoloğa başvurunuz;

 • Ciltte kızarıklık, aşırı derecede yanma
 • Deride kabarma, şişme, morarma
 • Nefes almakta ve yutkunmakta güçlük
 • Dudak, dil ve ellerde şişme
 • Ciddi kaşıntı ve deri döküntüsü

Krem Hakkında Sık Sorulan Sorular

Çok merak edilen ve araştırılan Madecassol krem hakkında kullanıcıların en çok akıllarını kurcalayan ve en sık sorulan soruların yanıtları ise şu şekilde olacak;

 • Gebelikte ve Emzirme Döneminde Kullanımı:

Madecassol krem hamilelik dönemi ve emziren annelerin kullanımı açısından güvenilirliği kanıtlanmamış bir merhem olduğu için, doktorunuzun tavsiyesi olmadan hiç bir şekilde deri altından kana karışabilecek ya da süte karışabilecek özellikteki bu kremi kullanmamalısınız.

 • Bebeklerde ve Çocuklarda Kullanımı:

Bazı anneler tarafından pişik ya da bebeğin genitali çevresinde çıkan ufak yaralar için kullanıyor olsa da çocuk doktorunuza danışmadan Madecassol kremi çocuklarınız ya da bebeklerinizin cildinde kullanmanız kesinlikle güvenli değildir.

 • Madecassol’ün Sivilce İçin Kullanımı Nasıldır?

Sivilce tedavisine herhangi bir katkısı olmamakla beraber, aknelerin giderilmesinden sonraki süreçte, koparılan ya da patlatılan sivilcelerden arda kalan yüzünüzdeki akne izlerini, çukurları ve kırmızılıkları gidermesi açısından etkin bir şekilde kullanılan bir kremdir. Sivilce tedavisinde daha etkin bir merhem için akne kremi Acnelyse isimli yazımıza bakabilirsiniz.

Madecassol + Acnelyse + Hametan krem Karışımı Çatlak Maskesi:

Kremleri eşit miktarda olmak koşuluyla ayrı bir kapta karıştırarak çatlaklarınızın üzerine uygulayabilirsiniz. Düzenli olarak uyguladığınızda etkili ve gözle görülür sonuçlar alacaksınız.

Madecassol + Evingen + Bepanthen krem Karışımı:

Krem karışımını, yüzünüze veya lekenin olduğu bölgeye maske şeklinde uygulayabilirsiniz. Kremlerin eşit miktarda karıştırılması çok önemlidir. Her iki kremin de hücre yenileyici özelliği olduğundan düzenli olarak uyguladığınızda etkili ve gözle görülür sonuçlar alabilirsiniz.

Medacassol krem + Fito Krem + E Vitamini Karışımı:

Krem karışımını leke, yara veya geçmesini istediğiniz izlerin üzerine rahatça uygulayabilirsiniz. Düzenli kullanıldığında gözle görülür etki sağlayacaktır.

 • Dövme Üstüne Sürülür mü?

Derinin üst tabakasını peeling yaparak iyileştirdiği için ve hücre yenilenmesine deri değiştirilmesine katkıda bulunduğu için yaptırdığınız dövmenin etkisini azaltabilir, rengini soldurabilir. Dolayısıyla Madecassol kremin dövmeler üstünde kullanılması tavsiye edilmez.

 • Açık Yaraya Sürülür mü?

Kapanmış yaraların izlerinin giderilmesinde oldukça başarılı olsa da yara iyileştirici krem olarak kullanılması, yarayı sulandırması ve kabu tutmasını dolayısıyla da iyileşmesini geciktirmesi sebebiyle çok tavsiye edilen bir durum değildir ancak yaranızın tipine göre hekiminiz uygun bularak açık yaranız üstüne Madecassol kullanımına müsaade ettiyse, internet sitelerinde ne yazdığını önemsemeksizin hekiminizi dinlemeli ve onun komutları ve önerileri doğrultusunda kremi uygulamalısınız.

 • Genital Bölgeye Sürülür mü?

Vajina içine kaçırmamak suretiyle genital bölge çevresindeki yaraların ve izlerin giderilmesinde ayırca bikini bölgesindeki lekeler ve kararmaların önüne geçmek amacıyla ilgili bölgeye uygulayabilirsiniz.

 • Hemoroide İyi Gelir Mi?

Basurun tedavisinde etkisi kanıtlanmış daha iyi hemoroid kremleri bulunmaktadır. Madecassol bazı kullanıcılar tarafından basura iyi geldiği yönünde iddia edilmiş bir ürün de olsa, hemoroid kremi olma görevi asıl faydaları arasında değildir.

 • Cildi Soyar mı?

Expigment krem gibi cildi tamamen soyarak işlev görmüyor da olsa, Madecassol de ciltte soyulmalara ve deri değiştirilmesine minimum seviyede sebebiyet verebiliir.

 • Kurutur mu?

Cildi kuruttuğuna dair bir geribildirim olmamıştır ancak kullanım sonrası, cildinizi kremden arındırdıktan sonra hafif bir günlük nemlendirici kullanmanız iyi olabilir.

 • Reçetli mi? Sgk Ödüyor mu?

Reçetesiz bir şekilde satın alabilirsiniz. Zaten ekonomik sayılabilecek bir fiyatı olan merhem SGK tarafından karşılanmamaktadır.

 • Gözaltına ve Çevresine Sürülür mü?

Göz içi ile temas ettirmemek kaydıyla, göz çevresine ve göz altına merhemi uygulayabilirsiniz. Göz altı morlukları tedavisi için daha etkili kremler olsa da Madecassol de bu bölgede fayda sağlayan ürünlerdendir.

 • Kortizon İçerir mi?

Hayır kortizon içermez. Kortizon içeren kremler adlı yazımıza bakarak, hangi kremlerde steroid olduğunu öğrenebilirsiniz.

 • Tüylenme Yapar mı?

Medicassolün yüzde ya da vücutta tüylenmeye yol açtığına dair kullanıcılardan bir şikayet ya da geribildirim olmamıştır. Münferit olarak bildirenler kaideyi bozmaz ve bu konuda endişelenmenize gerek yoktur. Bilhassa herhangi bir hormonel bozukluğunuz yok ise, hücre yenileyici kremlerin sizde tüylenme yapma olasılığı yok denecek kadar azdır.

 

Madecassol Krem ile Karıştırılarak Yapılan Yüz Maskeleri Hangileridir?

Madecassol merhem, tek başına tedavi etkili kuvvetli bir pomad olmakla birlikte, cilt bakımı ve leke giderici yüz maskesi yaparken de bir takım diğer kremler ile karıştırılarak kullanılan etkili bir üründür. Madecassol karıştırarak en sık yapılan kremler de şunlardır;

 • Madecassol Acnelyse Hametan Karışımı Çatlak Maskesi
 • Madecassol Evingen Bepanthene Karışımı
 • Madecassol Krem Fito Krem E Vitamini Karışımı

Eş Değer Kremler ve Muadilleri

Madecassol ile aynı etken maddeye sahip ya da farklı etken madde ile de oynasa aynı amaca hizmet ederek, sivilce izlerinin ve cilt lekelerinin giderilmesinde etkili şekilde kullanılan, yara ve yanık merhemi olarak bilinen ve benzer görevlerde işlevi olan diğer krem markaları da aşağıdakilerdir;

Madecassol kullananlar, krem hakkında ne yorumlar yapıyor bilmek istiyorsanız, tüm yorumları sayfasından okuyabilir, sayfaya eklenmesi için ürün hakkındaki kendi görüşlerinizi de yorumlar aracılığıyla bizlere bildirebilirsiniz

İz ve Leke Giderici Madecassol Hakkında Gerçek Kullanıcı Görüşleri

Madecassol merhem kullanıcılarının krem hakkındaki geri bildirimleri genel olarak olumlu diyebilmekle beraber, kendi değerlendirmenizi sağlıklı bir şekilde yapabilmeniz adına, Madecassol kullananların edindikleri hem iyi hem de kötü tecrübeleri sizlerle paylaşarak dürüst bir değerlendirmeye ön ayak olmak istedik.

Madecassol Kullananların Olumlu Yorumları:

 • Yıllarca yüzümdeki sivilcelerden kalma lekelerle mücadele ettim. Kullanmadığım krem kalmadı. Tüm paramı leke kremlerine harcadım desem yalan olmaz. Ne yazık ki birkaç ay öncesine kadar Madecassol ile karşılaşmamıştı. Böylesine üstün etkili bir kremin bu denli ucuz olması şaşırtırıcı. Herkese tavsiye ediyorum
 • Yüzümdeki güneş lekeleri ve çiller yüzünden yüzüm adeta tanınamaz hale geldi. Evde uyguladığım hiçbir yöntem işe yaramayınca bir de tıbbi bir krem deneyeyim diyerek Madecassol’ü satın aldım. Güneş lekeleri tamamen geçtiği gibi cilt rengim de açıldı sanki. Bronzluğum geçti adeta.
 • Kolumda ütü yanığından kalma büyük bir iz vardı. Bir sürü yanık kremi ve bolca zeytinyağı kullanmama rağmen yine de yanık derin olduğu için iz kaldı. Madecassol kullanmaya başlayana kadar kısa kollu bile giyemiyordum. Yanık izi henüz tamamen gitmedi ama kremi kullanmaya başlayalı daha anca 3 ay oldu ki neredeyse %80’i geçti diyebilirim. Keşke yıllarca beklemeseydim.
 • Sivilce izlerim adeta çukurlaşmış vaziyetteydi. Hem yanaklarımda hem de bacaklarımda olan sivilce izlerini tamamen söktü attı diyebilirim. Madecassol krem ile E Vitamini karıştırarak kullandım. Yüzüm bebek cildi gibi oldu maşallah!
 • Apandisit ameliyatı sonrası kasık bölgemdeki iz sigara kullanıyor olmamın da etkisiyle olsa gerek olduğu gibi kalmıştı. Madecassol sayesinde izin önemli bir kısmından kurtuldum. Allah icap ettirmesin bir daha ameliyat ve dikiş izim olacak olursa, hiç vakit kaybetmeden bu merheme başlayacağım.
 • Kızım koluna kaynar su döküldü ve birkaç damla da çenesine sıçramıştı. Kolundaki izler nasılsa kendiliğinden geçti ama yüzünde nokta nokta yanık izleri kalmıştı. Doktorumuzun önerisi üzerine Madecassol merhemi dikkatli bir şekilde birkaç ay kullandık. Yüzünde yanık izlerinden eser kalmadı.
 • Yaş almaktan kaynaklı alın şakak ve çene bölgemde ve el üstlerimde olmak üzere vücudumda yaygın lekeler oluşmuştu ve olduğumdan da yaşlı gözükmeme sebep oluyordu. Madecassol sağ olsun. Hepsi geçti gitti..

Kullananların Olumsuz Yorumları:

 •  İnternetteki kullanıcı görüşlerini okuyarak bir hevesle koşup satın aldığım Madecassol krem ne yazık ki benim için tam bir hayal kırıklığı oldu. Krem yüzümü adeta yaktı ve derim kıpkırmızı oldu ve ardından da pul pul döküldü lekelerim resmen daha çoğaldı. Doktorunuz önermeden kafanıza göre almamanızı tavsiye ediyorum.
 • Sivilce izlerim için kullandım ancak derin izlerim için 4 haftalık kullanım sonunda en ufak bir değişiklik yaratmadığını görünce kullanmayı bıraktım çünkü oldukça kuvvetli ve riskli bir krem olduğu için zararının yararından çok olduğunu düşündüm.
 • Güneş lekelerimi geçirsin diye kullandığım krem, güneşe ilk çıktığım gün yüzümü ve omuzlarımı resmen cayır cayır yaktı ve bin beter etti. Sağdan soldan duyma bilgilerle böyle yoğun içerikli merhemleri kullanmayın derim. Meğersem kremi sürdükten sonra güneşe çıkmamam, gece uygulayıp sabah da güneş kremi sürmem gerekiyormuş ama eczacı da bir şey söylemedi. Yüzüm resmen mahvoldu parça parça yanık oluştu.
 • Madecassol ile Hametan’ı karıştırarak bir süre kullandıktan sonra kremim bitti ve bir süre alamayınca sadece Hametan ile devam ettim. Karışımdan fayda gördüğümü zannediyordum ama meğersem Madecassolün pek de bir etkisi yokmuş yüzümü kızartmak ve yakmak dışında. Hametan gerçekten iyi bir cilt onarıcı. Şimdi sadece onunla devam ediyorum.

 

Kremi kullanmayı düşünüyor ancak alternatiflerini de araştırmadan bir hamle yapmak istemiyorsanız, En İyi Leke Kremi Hangisi? konulu yazıdan,sivilce ve yara izlerini, cilt lekelerini gidermek için kullanabileceğiniz en etkili krem markalarını isimlerini ve kullanım alanlarını öğrenebilir, bazılarını Madecassol’e alternatif olarak bazılarını da kombine olarak kullanarak, leke tedavisinde maksimum başarı sağlayabilirsiniz.

Yorumlar
 1. Ayşegül dedi ki:

  18 yaş altındayım yüzümde çok fazla ve derin sivilce izleri var. madecassol merhemi ince bir tabaka halinde sursem izlerim daha derinlesmemisken bir faydası olur mu? Tamamen geçirir mi ?

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   18 yaş altındaysanız özellikle, mutlaka uzman bir dermatoloğa danışmanızı tavsiye ederiz. Madecassol kremi kullanımı genelde yaşınıza uygun olsa da, sivilce izleriniz için doktorunuz önereceği cildinizle uyumlu bir başka ve daha az invazif bir merhem de olabilir. Geçmiş olsun.

   1. Akın dedi ki:

    Merhaba madecassol u küçük mokta kadar sivilce izlerim için kullanıcam izlerim küçük olduğu için erken geçer mi ve kremin tedavi süreci boyunca mı güneşe çıkmayalım yoksa yüzümüze sürdüğümüzde mi güneşe çıkmayalım şimdiden teşekkürler.

 2. Serra dedi ki:

  yüzümdeki güneş lekeleri ve çiller için Madecassol ile hangi kremi karıştırsam en etkili sonucu elde edebilirim? Çilden yüzüm görünmez hale geldi resmen ama eski sivilcelerden kalma izlerim ve açık gözeneklerim de var o yüzden Madecassol’ün etkisini arttırmak için daha kuvvetli bir merhem arıyorum. Siz ne önerirsiniz? Hem ekonomik hem de pratik bir çözüm arıyorum tabi yüzüme sürülebilecek nitelikte düzgün ve güvenli bir şey olsun lütfen. Teşekkürler

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   Madecassol merhemi güneş lekeleri için yalnız başına kullanmanız uygun olacaktır ancak değişimli olarak kullanmak isterseniz, ya da hafifletici bir etki yaratmak isterseniz, diğer hücre yenileyici kremlerden Hametan, Expigment, Contractubex gibi kremlere de göz atabilirsiniz.

 3. Ozge dedi ki:

  Doktorum bana da madecassol verdi sivilce izlerim icin. 12 gündür kullanıyorum,güneş lekelerim de var. Ne zaman etkisini görürüm birde yazın kullanmaya uygun mudur bu krem?

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   Madecassol kremi yazın kullanmanıza hava sıcaklığı açısından bir engel yoktur ancak yazın güneş ışınlarından sakınmanız daha zor olacağı için kışın kullanımı daha uygundur. Madecassol merhemi yüzünüze sürdükten sonra güneşe çıkmanız cildinizde yanıklar ya da en basit haliyle daha beter güneş lekeleri oluşmasına sebep olabilir.
   Sivilce izleriniz, akne skarı dediğimiz çukurlaşmış derinlikte ciddi boyutta izler ise, kremi düzgün kullansanız dahi tamamen bir iyileşmeme beklememelisiniz lakin mutlaka ki istikrarlı kullanım sonunda, lekelerinizden de akne izlerinizden de 3. haftadan sonra yavaş yavaş kurtulmaya başlayacaksınız. Geçmiş olsun.

   1. Melose dedi ki:

    Ben kaş dövmesi sildiriyorum ne zman kullanmam gerekiyo bu kremi

 4. Ozge dedi ki:

  Doktorum bana da verdi bu kremden. 12 gündür kullanıyorum günes lekesi ve sivilce izleri icin etkisini ne zaman görürüm?

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   Güneş lekeleri cildin epidermis tabakasını yani üst tabakasını etkilediği için, Madecassol’ün etkisini daha çabuk görmeniz olası. Sivilce izleri için gözle görülür farklı 8 hafta kadar sonra farketmeye başlarsınız.

   1. Ali dedi ki:

    Kremi fiyatı 7.25 degil 20 tl di en son

 5. Yavuz dedi ki:

  1 yıl önce yüzümden ben aldırdım
  Çizik şeklinde kızarıklık kaldı
  Kullansam faydası olurmu

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   bahsettiğiniz iz çok derin değilse 1 yıl çok eski bir süre değil. Kullanmanız da fayda var. Kesin olarak geçirir diyemeyiz ama iyi gelme ihtimali çok yüksek. Expigment krem ile değişimli olarak da kullanabilirsiniz.

 6. Melek dedi ki:

  36 yasindayim.yuzumde cilelrim ve gunes lekelerim var.ama cildim cok ince ve kuru.bana kremlerden ne oneririsiniz.?

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   Madecassol doğru bir tercih olabilir ancak Bepanthene gibi bir nemlendirici ile karıştırarak, dikkatli bir şekilde ve merhemi yüzünüze sadece geceleri olmak kaydıyla ve ince bir tabaka halinde sürecek olursanız fayda görebilirsiniz. Ancak en doğrusu uzman bir dermatoloğa danışmak

  2. Leyla dedi ki:

   Merhaba geçmemiş ve içi dolu sivilcenin üstüne de sürülür mü zarar verir mi

   1. Dr. Manhattan dedi ki:

    içi dolu sivilceler genelde iltihaplı sivilcelerdir. Madecassol krem bir antibiyotik krem değildir. Sivilce kremi hiç değildir. Kızarıklık, leke ve iz gibi durumlarda etkilidir.

 7. Ayşenur dedi ki:

  Merhaba.Bu krem siyah noktalara da iyi gelir mi acaba? Teşekkür ederim şimdiden…

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   Merhabalar. Madecassol merhemin cildi yenileme özelliği sayesinde siyah noktalar üzerinde de etkisi vardır ancak siyah noktalardan kurtulmak için kullanabileceğiniz ürünler için ilgili sayfamıza bakmanızı tavsiye ederiz.

 8. Nur dedi ki:

  Acnelyse kullanıyorum ve yüzüm çok kabuk attı yanık gibi ve karardı kabuklu olan bölgeler cildim de aşırı derecede kırışıklık başladı. Yaşım 25 bu arada. Madecassol kullanırsam etkili bi sonuç alabilir miyim ?

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   Acnelyse’in yüzünüzdeki etkileri geçmeden Madecassol kullanmanızı önermiyoruz. Bir süre ara verdikten sonra daha az agresif bir girişim olarak kullanabilirsiniz. Tavsiyelerimiz bir profesyonel ya da uzman dermatoloji doktoru tavsiyesi yerini tutmamaktadır. Sağlıklı günler

 9. Seda Gündoğan dedi ki:

  Bu kremin çok faydasını gördüm, daha önce bephantol ile karıştırarak kullanıyordum ama şimdi Madetoll adında hazır karışmış hali de çıkmış. Muhakkak karıştırarak kullananlar vardır.Karıştırarak kullanan arkadaşla isterseniz 2 kremi 45 liraya almak yerine eczaneden 20 liraya Madetoll alabilirisiniz.

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   Madetoll kremi şu an ilk defa sizden duyuyorum. Derhal araştırıp konu hakkında detaylı bilgi de yazıyoruz arkadaşlarımızla. Öneriniz için çok teşekkürler.

 10. Gül gül dedi ki:

  Ruacutane tedavisi görüorum medacassol kullanabilirmiyim hametan kullanıorum doktorumun önerdiği ?

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   Roaccutane cildinizi kafi derecede içeriden kurutuyor ve dökülme yapıyor yeniliyor olmalı. Hametan; Madecassol’e göre oldukça daha masum bir merhem. Doktorunuzun önerisi dışına çıkarak agresif bir tedavi uygulamanızı kesinlikle önermiyoruz. Öncelikli olarak sivilce ilacı tedavinizin tamamlanmasını beklemelisiniz.

 11. TUBA USANMAZ dedi ki:

  MERHABA; KOLTUK ALTI KARARMASI İÇİN ETKİLİ OLUR MU NE SIKLIKLA KULLANMAM GEREKİR

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   Madecassol’ün koltuk altı kararmasına iyi geldiğini bildiren kullanıcılar olmuştur. Haftada 2 kereden fazla olmamak kaydıyla denemenizi tavsiye ederiz ancak herhangi bir alerjik duruma karşı denemeden önce doktorunuza danışmanızı öneriyoruz.

 12. yase dedi ki:

  yüzümde sürekli bir sivilcelenme ve leke sorunu mevcut bütün yüzüm de kızarık ve şiş sivilceler olmasada içi dolu oluyor ve yüzümde ton eşitsizliği var ve makyaj yaptığım için kremi sadece gece kullansam faydasını görür müyüm ?

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   kremi zaten mümkünse sadece geceleri kullanmalısınız ancak daha hızlı etki etmesi ya da daha fazla fayda görmek amacıyla lütfen bolca sürmeye kalkmayın. İnce bir tabaka halinde kullanmanız kafi gelecektir. Düzenli şekilde uygulamalısınız.

 13. Zehra dedi ki:

  Ağda yaptırdıktan sonra kil kökleri ve gözenekler bos olursa koltuk altına kullanılabilir mi ? öneriyor musunuz?

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   Ağda sonrasında gözenekleriniz toparlanıp kapanmadan sıradan nemlendiriciler ve koltuk altı roll onları dahil hiç bir ürün kullanmamalısınız değil ki Madecassol ya da Expigment gibi kuvvetli içerikli kremler..

 14. Nur dedi ki:

  Merhaba. Öncelikle teşekkür ederim böyle değerli bilgiler paylaştığınız için. Ben birkaç yıl önce kullanmıştım, gözle görülür faydasını gördüm ve arkadaşlarımın da fark etmesine sebep olmuştu. Şimdi tekrar kullanmak istiyorum ama bu mevsimde kullanmak doğru olur mu? En azından geceleri kullanabilir miyim?

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   Selamlar. Biz teşekkür ederiz. Henüz güneş yakıcı yüzünü pek fazla göstermedi ama yine de sabahları yüzünüzü iyice yıkamadan dışarı çıkmamak kaydıyla bu mevsimde kullanmanızda büyük ihtimalle bir sakınca olmayacaktır. Madecassol’ün zaten her mevsim için geceleri kullanımı önerilmekte.

 15. Fatoş dedi ki:

  Merhabalar, madecasol u gözenekler içinde kullanabiliyo muyuz ayrıca cild biraz makyaj yaş ve stresten biraz hırpalanmış bu durumda da kullanabiliyo muyuz eger kullanabiliyosak bölgesel mi yoksa yüzün her yerine uygulayabilir miyim?
  Tşkler..

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   Gözenekler için derken gözenek sıkılaştırmak için diye soruyorsanız Madecassol’ün bilinen bu tip bir etkisi yok. Daha çok derinin üst tabakası epidermis yapısınındaki hücreleri yenileyerek ve onararak işlev gören bir merhemdir.

   1. nil dedi ki:

    peki gözenek sıkılaşması için ne kullanabiliriz? gozeneklerim çok belirgin açık ve burun etrafımda siyah nokta çok. her akşam jel ile yıkayıp saf gül suyu ile siliyorum. yüzümdeki kızarıklıklar ve çenemdeki kararmalar için bugün kullanmaya başladım madecassolu. tek başına yeterli olur mu?

    1. Dr. Manhattan dedi ki:

     Yüz bölgesindeki gölgenmeler, çene yanak ve şakaklardaki kararmalar için Madecassol sıklıkla kullanılan ve doğru kullanımda oldukça etkili ve iyi gelen bir kremdir. Ancak açık gözeneklerin sıkılaştırılması ile ilgili olarak bu kremin etkinliği konusunda bir verimiz mevcut değil.

 16. Nizam dedi ki:

  Merhabalar yüzde,alında ve karın bölgesinde ameliyat izi kaldı. Bunun için ne önerirsiniz? şimdiden teşekkürler..

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   Merhabalar. Geçmiş olsun. Öncelikli olarak ve mutlak şartta uzman bir dermatologla görüştükten sonra size Madecassol ya da Contractubex gibi bir merhem reçete etmesini talep etmenizi önerebilirim. Doktorunuz uygun görürse tavsiye edecektir.

 17. Sevim dedi ki:

  Merhaba 40 yasindayim yuzumde kararma oldu cene atrafimda birazdaha yogun goz altimda morluklar ve leke var medacasoll kullansam etki edermi yaninda baska kullanicagim krem onerirmisiniz

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   Madecassol gibi etkili bir kremden önce, daha hafif ancak cilde iyi gelen Fito krem ya da Hametan gibi bir ürünü deneyebilirsiniz. Fayda göremezseniz madecassol merheme başvurabilirsiniz.

 18. Hüsnü dedi ki:

  Acnelyse ile kullanımı sakıncalı mıdır ? Akşam cildi temizleyip Bepanthene ve Madecassolu karıştırarak tüm yüze sürsek 3 saat sonrada yüzü yıkamadan ve silmeden bu sefer sadece akneli yere acnelyse sürerek yatsak.Sabah yıkasak harika bir kombinasyon olur mu ? Birde sabah yıkadıktan sonra güneş kremine ihtiyaç var mı ? Son olarak yağlı bir cilt için bunlar uygun ilaç ve uygulamalar mı ? Şimdiden teşekkür ederim 🙂

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   acnelyse krem ile ilgili detaylı bilgiyi ilgili yazıdan alabilirsiniz ancak Madecassol ile birlikte kullanımı fazla gelebilir ve sakıncalı olabilir. Zaten genel olarak özellikle Acnelyse’in doktor tavsiyesi olmadan kullanımı önerilmemekte. Sitemiz yalnızca bilgi amaçlıdır. Profesyonel tavsiyeler içermez.

   1. Arzu dedi ki:

    Merhabalar kremi bende bugün aldım güneş lekelerim çok fazla ve eskiler expigmentle birlikte kullansam tavsiye eder misiniz?

    1. Dr. Manhattan dedi ki:

     expigment kendi başına bile kuvvetli bir krem. Madecassol ile eş zamanlı olarak kullanılması genelde önerilmez ancak yine de en iyisini doktorunuz bilecektir.

  2. Nilsu dedi ki:

   Merhaba ,
   Bu kremi genelde haftada 3 kez kullanin diyorlar , her gun kullansak sıkıntı olur mu acabq

   1. Dr. Manhattan dedi ki:

    Doktorlar tarafından Madecassol merhemin her gün kullanımı da sıklıkla önerilmekte. En doğru bilgiyi dermatoloğunuzdan alabilirsiniz.

 19. Ayşin dedi ki:

  Merhabalar
  Yüzüme çok fazla farklı ürünlerden maske, peeling yaptığım için yüzüm hasar gördü. Deride kuruma, döküntü ve güneş lekeleri oluşmaya başladı. Birde dudak etrafı kararmış durumda bunun için madecassolun bir faydası olur mu

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   Madecassol cildinizin daha çok kurumasına sebep olabilir. Yanlış bir işlem yapmamak için bence öncelikli olarak uzman bir cildiyeciye danışmalısınız. İnternet bilgisi ile hareket etmek doğru olmaz. Geçmiş olsun

   1. Seher dedi ki:

    Merhaba hocam öncelikle çok teşekkür ederim bu önemli bilgileriniz için benim yuzumde leke sivilce izleri var ve tabi sivilce de çıkıyor madecassol kullanirsam etkisini ne zaman görürüm

    1. Dr. Manhattan dedi ki:

     Madecassol kremi uzman bir dermatolog önerisi doğrultusunda kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Özellikle cildinizdeki sivilce sorunu aktif olarak devam ediyorsa, daha çok iz tedavisinde etkili olduğu için bu aşamada faydadan çok zarar görebilirsiniz. Geçmiş olsun.

 20. Fatoş dedi ki:

  Merhaba lazer sonucunda yanıklarım oldu daha önce Fito kremi sürdüm izi kaldı. Bir daha olduğu için bu sefer iz kalmaması için medecasol ya da başka krem kullana bilir miyim

 21. Sibel dedi ki:

  7 yaşındayken bacağıma kızgın yağ döküldü ve yandı. Izleri duruyo. Acaba bunun için de kullanabilir miyim

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   yanık izlerini geçirmek konusunda Madecassol merhem sıklıkla kullanılan kremler içerisinde ama alternatifsiz değil. En etkili yanık izi kremleri yazımızdan da yararlanabilirsiniz. Geçmiş olsun.

 22. Esin dedi ki:

  Merhaba. 35 yaşındayım karma bir cildim var. Yanaklarımda ve kaşlarımın arasında kırışıklıklar oluşmaya başladı. Bunları gidermek ve oluşmasını engellemek için madecassol kremi kullanabilir miyim? Başka kremlerle karışım mı yapmalıyım? Ya da daha başka ne kullanmamı önerirsiniz?

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   Merhabalar. Madecassol kremin kırışıklık için kullanılması çok yaygın bir durum değil. Daha çok cilt lekeleri, yaralar, ameliyat izleri ve sivilce izleri gibi deri üstünü ilgilendiren bozulmalar ile ilgili kullanılabilen ve etki gösteren bir pomaddır. Kırışıklıklar daha çok kaslarla ilgili bir sorun olduğu için uygun bir krem olduğunu düşünmüyoruz ancak bu bir amatör bilgilendirmedir. En doğru bilgiyi uzman bir doktordan alabilirsiniz.

 23. Buse dedi ki:

  Esmer bir bayanim yüzume sürsem biraz olsun açılma olurmu?

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   Madecassol’ün, genetik olarak size herite edilen ten rengini açmada herhangi bir rolü olacağını düşünmüyorum. Daha çok lekeler, koyu gölgeler, izler v.b. durumlardan kaynaklanan cilt renk tonu eşitsizliklerini gidererek ve cildi yenileyerek beyazlatma özelliği olan bir merhem olarak esmer tene doğuştan sahip kişilerde farklı bir etki yaratmayacaktır ancak dünyadaki genel geçer güzellik anlayışının bu yüzyılda değiştiğini, esmer olmanın çirkin olmakla aynı manaya gelmediğini size hatırlatmak isteriz. Cildinizde bir sorun yok ise, medikal amaçlarla olmadıkça bu tip kremleri kullanmanızı tavsiye etmiyoruz.

 24. Nalan dedi ki:

  Tirnaklarim cok çabuk kiriliyor..ellerimin uzerindede güneş lekeleri var kullanabilirmiyim

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   Madecassol kremin el üstü lekeleri için kullanımı oldukça yaygın bir uygulamadır. Doktorunun önerisi doğrultusunda kullanabilirsiniz.

 25. Elif dedi ki:

  Merhaba benim iğneli epilasyon dan sonra cildim de çok yaralar oluşuyor epilasyon dan hemen sonra kullanabilir miyim

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   epilasyon sonrası öncelikli olarak gözeneklerinizin kapanmasını beklemelisiniz. Tercihen aradan 1 ya da 2 gün geçtikten sonra Madecassol yerine, Hametan ya da Fito gibi daha masum kremleri kullanmayı tercih edebilirsiniz.

 26. Pelin dedi ki:

  Kolay gelsin yüzümde güneşten kaynaklı çiller çıktı emziren bi anneyim acaba madecassol kremi kullansam sorun olur mu?

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   Teşekkürler. Madecassol kremin gebelik ve emzirme dönemlerinde kullanımı ve süt yoluyla bebeğe geçişinin güvenilirliği hakkında yeterince çalışma olmadığı için doktorunuza danışmadan kullanmamalısınız. Emzirme döneminiz sona erene kadar çeşitli doğal yağlardan ve organik malzemelerden yapabileceğiniz ev yapımı yüz lekeleri için maske adlı yazımızda önerdiğimiz kürlerden kullanmayı tercih edebilirsiniz.

 27. Emrah dedi ki:

  Merhaba vitilogo hastasıyım benek benek beyazlıklar var vücudumda iyi gelirmi acaba hücreleri yeniliyomus pigment hücresinide yenilermi?

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   Merhabalar. Vitiligo sebepleri tam olarak bilinemeyen ve otoimmün bir rahatsızlık olduğu tahmin edilen bir durumdur. Hücre yenileyen kremler ile tamamen tedavisi mümkün değildir. Bu tip bir rahatsızlık için bazı deri kremleri semptomatik olarak iyi gelse de kesinlikle ve kesinlikle doktor önerisi ve reçetesi olmadan kullanılmamaları gerekir. Mümkünse konu hakkında tecrübeli bir hekim bularak sürekli olaran kendisine danışaran hareket edin.

   1. Erkan dedi ki:

    Merhaba, cinsel organım kortizon krem kullanımı sonrası deri inceldi. Madecassol krem kullansam deri kalınlaşıp eski haline geri gelir mi?

 28. Nur dedi ki:

  Bu ilacı kullandım bir defa yüzüm de kızarıklık ve kabarma oldu napabilirm

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   kullanınımına ara verin. Hafif bir kızarma normal sayılabilir ancak kabarma genelde beklenmez. Gerekirse bir sağlık kuruluşuna başvurun.

 29. Sinem dedi ki:

  Merhaba asitli kremlere alerjim var 23 yaşındayım hala sivilce ve lekelerle yağ bezleri siyah nokta artık bunaldım bu krem asitli mi ve faydası olur mu asitli ise başka bir asitsiz krem onerirmisiniz lütfen fayda gorebilecegim psikolojim bozuk .

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   Alerjik bir bünyeniz var ise doktora danışmadan hiç bir internet sitesinden kesinlikle krem tavsiyesi almamalısınız. Alerji son derece tehlikeli sonuçlar doğurabilecek bir durum. Uzman bir cildiyeci sivilceleriniz için de yağ bezeleriniz için de siyah noktalarınız için de uygun tek bir ürün ya da farklı ürünler ya da ilaçlar tavsiye edecektir. Amatör bilgilendirme sitelerinin tavsiyelerine göre ezbere ilaç ve merhem kullanmayın lütfen. Geçmiş olsun.

 30. Sevda dedi ki:

  Merhaba türbanlı bir bayanım.benim sorunum yüzümdeki ton farkı.cok çeşit güneş kremi kullandım hiç birisinden memnun kalmadım.3 senedir solante pigmenta kullanıyorum.benim için en iyisi bu diyorum ama istediğim sonucu yinede tam alamıyorum.ozellikle alın bölgesinde renk farklılıkları belirgin.yaz kış demeden madecasolu sadece gece kullanımı uygunmudur.renk eşitliği için hiç ara vermeden kullanmak istiyorum.

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   Merhabalar. İnatçı bir sorununuz varsa mutlaka uzman bir dermatoloğa ulaşmalısınız. Bu tip kremlerin uzun vadede kullanımı cildin incelmesine sebep olabilir. Ne kadar dikkatli kullanırsanız kullanın günlük bakım için uygun, rutin haline getirilmeye müsait merhemler değil bunlar. Sonuçta eczanelerde satılan kimyasallardan söz ediyoruz. Mutlaka doktora danışmalısınız. Geçmiş olsun.

 31. Aylin dedi ki:

  Yüzümde tırnak izleri var . Peki madecassol ile hametan onları daha az görünmesini sağlayabilir mi?

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   uygun kullanımda madecassol ve hametan karışımının tırnak izlerinin görüntüsünü gözle görülür şekilde azalttığı bildirilmiştir ancak her halükarda doktor önerisi doğrultusunda kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Geçmiş olsun

 32. Neslihan dedi ki:

  Bu kremi hametan la bi kutuya koyup karıştırıp öyle mi sürmemiz lazıö etkili olması için

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   illa ki kutuya şeklinde değil de karışımı homojen bir şekilde yapabileceğiniz herhangi bir kaba koyarak da elde edebilirsiniz. Hametan yan etkilerini azaltacak, kremin etken maddesini inceltecektir.

 33. Azize dedi ki:

  Hamileligimin 7nci ayında anlimda hormonlara bağlı büyük bir leke oluştu. Ne yaptıysam geçmiyor. Bir seans thulium lazer bile aldım ama şuan sadece güneş koruyucuyla ilerlemesini önlüyor um. Buda beni aynaya her baktığımda psikolojik olarak rahatsız ediyor. Faydası olur mu yoksa daha da derinlestirirmym

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   yanlış kullanım gibi bir durum söz konusu olmadığı sürece, fayda göreceğiniz garanti olmasa da lekenizi arttırması için hiç bir sebep yok. Uzman kontrolünde kullanıyorsanız kuvvetle muhtemelen faydasını görürsünüz ancak lekeleriniz hormonlara bağlı olarak gelişiyorsa şayet, bir dermatoloğa ilaveten endokrinolojiye de görünmeniz faydalı olabilir.

 34. Guler dedi ki:

  Benim sorunum hamileliklerimden kaynakli olusan lekeler ne yapip denediysem gecmedi bi arkadasin tavsiyesiyle bu kremi aldim baslicam hayırlısıyla sizce bi etkisi olur mu

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   emzirme döneminiz devam ediyorsa doktorunuza danışmadan kullanmamanızı tavsiye ediyoruz lakin normal şartlar altında hekim tavsiyesi altında kullanıldığında hamilelik ve doğum lekelerine de iyi geldiği bilinmekte. Geçmiş olsun

 35. Zerda dedi ki:

  Merhaba iyi günler ben 35 yaşındayım ve 3 hamilelik geçirdim haliyle cildimde doğum lekeleri oluştu zaten güneş lekelerimde vardı cildim çok kuru bir cilt daha önce bu kremi kullanmadım bugün kullanmaya başlıycam inş. Ne kadar sürede kullanmalıyız başka bir ürünle tavsiye ediyormusunuz

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   cildinizde ciddi lekelenmeleriniz yoksa bu kadar agresif bir giriş yapmadan önce Fito Krem ya da Hametan da deneyebilir, işe yaramadıkları durumda Madecassol merhem ile tedavi yoluna gidebilirsiniz.

 36. Semra dedi ki:

  Yüzümde lekeler oluştu napsam gitmiyor güneş lekesi gibi bu ilacı kullan sam gecermi soyulma etkisi yapar mı gunde kaç defa ugulamaliyim

 37. Semra dedi ki:

  Güneş lekeleri var yüzümde bu ilacı kulansam etkisi olurmu

 38. Elif dedi ki:

  Merhaba ben 32 yaşındayım. Tavsiye üzerine medacassol merhem kullanmaya başladım başka bir ürünle karıştırmadan yaklaşık iki hafta kadar oldu. Cildimde sivilce izleri ve güneşten kaynaklı leke mevcut. Her gün sürmedim cildimin nasıl bir tepki vereceğini bilemediğimden temkinli hareket etmek istedim. Sanırım 4 ya da 5 nci sürüşüm merhemi. Son sürdüğümde Yüzümde sürdüğüm yerlerde kızarıklık ve yanma hissi oluştu. Hemen yüzümü bol su ile yıkadım ve nemlendirici sürdüm. Sizce bu neden kaynaklanmıştır ?

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   ilgili merhem ciltteki hücreleri yenilemek amacıyla pek çok kimyasal içeriyor. Çalışma mekanizması açısından cildinizde hassasiyet yaratmış olması belirli bir noktaya kadar kabul edilebilir.

 39. Semraöz dedi ki:

  Yüzümde çil leke var expigmet kullanmaya başladım ama yüzümde kararma ve kızarma olması normalmı ne yapmalıyım

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   bu tip kremleri kullandıktan sonra güneşe çıkmamanız gerektiğini sanırım biliyorsunuzdur. ancak güneşe çıkmadıysanız cildiniz alerjik reaksiyon göstermiş olabilir. Doktora danışmadan kullanmaya devam etmeyiniz. Geçmiş olsun

 40. Figen dedi ki:

  Ben burnumu deldırmıstım uzun zaman öncede deliği kapattım ama sıyah bı leke kaldı ve leke cok koyu bunun gıtmesı ıcın kullanabılır mıyım ? Götürür mü rengi acar mı ?

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   götürür mü çok iddialı bir cevap istiyor. Hayır tamamen götürmez dememiz yanlış olmaz ancak görünümünü uygun kullanımda azalabilir.

 41. Özlem dedi ki:

  Merhabalar ben iki gün önce yüzume dermapen yaptırdim.Iki gun gectikten sonra madecassol krem alıp sürdüm ertesi gün yüzümde kabuklar oluştu ve çenemde bir kaç tane uçuk çıkti .Madecassol kremi uçuğada kullanabiliyormuyuz.Açıkcası çok tedirginim .Beni bilgilendirirseniz sevinirim.

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   kremi oldukça ince bir tabaka halinde sürmeniz lazım. Uçuklara kullanılması da ayrıca tavsiye edilmemektedir. Uçuk sorunu için antiviral kremler kullanmalısınız. geçmiş olsun

 42. Fatma dedi ki:

  Bıyık bölgesine lazer epilasyona başladım ama hali hazIrda zaten güneş lekesi olan bi bölüm 50 faktör koruma kullanmama raģmen yinede daha fazla koyulasmasindan korkuyorum madecassol sadece geceleri kullanmama bi sıkıntı olurmu seanslarim devam ediyor

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   her gece kullanmayın. Madecassolü haftada 2-3 gece de kullanabilirsiniz. Bu arada bıyık bölgesi için lazerden daha etkili, koyuluklara yol açmayan çözümler araştırmanızı öneririm.

 43. Merve dedi ki:

  Merhabalar 30 yaşındayım polikistikover’dan kaynaklı sivilceler çıkmaya başladı.Cildiye doktorum Aknetrent 20mg isimli bir ilaç verdi.Kadın doğum doktorumda Dienille isimli doğum kontrol hapı verdi.Ekstradan Madecassol kullansam cildime ağır gelir mi? Şimdiden teşekkür ederim.

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   aknetrent oldukça güçlü bir ilaç zaten. Madecassol kullanmayı düşünmeden önce mutlaka ki cildiye doktorunuza danışınız. Geçmiş olsun

 44. Merve dedi ki:

  Merhaba benim yüzümde 4 yıl önce geceyangı(zona) çıkmıştı eczaneden ilaç aldım fakat daha çok büyüdü derinleştı deri altında çok kötü zarar oldu doktora gittim yan etki yapmış dedi farklı ilaç verdi ama izi kaldı koyu kahverengi şekilde geçmedi bugün madecassolu kullanmaya başladım. Geçirir mi ?

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   sorununuzun zona olduğuna emin misiniz? Geçirip geçirmeyeceğini sizi kendi elleriyle muayene edecek uzman bir cildiyeci bile kesin olarak söyleyemez ama kremin kullanım alanlarından bir tanesi de koyu kahverengi lekeler üstündeki etkisi elbette. Umarım fayda görürsünüz. Düzenli kullanımdan sonra sonuçları bizimle de paylaşırsanız çok seviniriz. geçmiş olsun.

 45. Ahnet dedi ki:

  Kızım yüzünde tırnak izi var bir yıla yanaştı geçmedi bu ilacın faydası olurmu kullansak

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   madecassol kremin tırnak izleri üstünde etkili olduğunu bildiren kullanıcılarımız olmuştur. Doktor tavsiyesi ile kullanmanızı öneririz.

 46. Sercan dedi ki:

  Meraba benim yüzümde çok sivilce vardı bende doktora gitim bana acnelyse krem verdi gece sür yarım saat sonra yıka dedi yüzümde bir süre sonra kabarcıklar çıktı yüzüm soyuldu daha çok çıkmaya başladı ve başka doktora gitim madecassol benzotin krem verdi daha almadım acıkcası korkuyorum daha fazla sivilce çıkarır mı acaba yardımcı olurmusunuz

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   ürünün sivilceleri geçirme konusunda etkisinden ziyade sivilce izlerini ve kırmızılıkları geçirme üstündeki etkisinden bahsetmemiz daha doğru olur. Acnelyse kadar kuvvetli ve yıpratıcı olmasını beklemiyoruz.

 47. Elif dedi ki:

  Merhabalar cildimde renk tonu eşitsizliği var ve kuru bir cilde sahibim madecasol ürünü kullanmam uygun olur mu? Ayrıca nasıl uygulamalıyım?

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   selamlar. Renk tonu eşitsizlikleri için Madecassol’e alternatif kullanabileceğiniz pek çok ürün bulunmakta ancak bu kremde ısrarcı olursanız, yazının tamamına göz gezdirecek olursanız, nasıl kullanılır konusunda bilgi edinebilirsiniz. Sevgiler.

   1. Tansel dedi ki:

    Kolumda 4 yıllık ince ve fazla derin olmayan jilet izleri var krem deriyi yeniliyor olduğundan dolayı bir faydasını gorurmuyum.?

    1. Dr. Manhattan dedi ki:

     jilet izlerinin tedavisi ne yazık ki çok kolay değil. Basit kremlerle tamamen geçirebileceğinizi söyleyenlere itibar etmeyiniz ama görünümünü azaltmakta madecassol kremin düzenli kullanımı fayda sağlayabilir.
     Daha etkili sonuçlar elde etmek için de https://mikrobilgiler.com/jilet-izleri-ve-faca-izleri-nasil-gecer/ yazımıza bakabilirsiniz ve alternatif tedavi seçeneklerini tanıyabilirsiniz.

 48. Pınar dedi ki:

  Yanaklarında kahverengi lekeler var ben bu kremi ne sıklıkla kullanmalıyım acaba komple yüze sürebilir miyim gece kullanacağım için sabah yüzümü yıkayacam etkisi gecemi

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   bu bir makyaj malzemesi değil dolayısıyla yıkayın etkisi geçsin gibi bir durum söz konusu değil zaten bir gecede tüm lekelerinizi de geçirmeyecektir. Düzenli kullanım sayesinde fayda görebilirsiniz. Geceleri ince bir tabaka halinde sürüp, sabahları yıkayabilirsiniz.

 49. Bahar dedi ki:

  Merhaba ben 2 ay madecassol kullandım yuzumdeki lekelere faydasını fazla goremeyince bıraktım sonra 1 ay sonra tekrar kullandım bu sefer kullandığımda yüzümü acayip derecede yaktı ve kızardı yüzüm eskisine daha kötü oldu ne yapabilirim düzelmesi için.

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   genelde yüzünüzü yakacak kadar şiddetli yan etkilere yol açmayan bir kremdir. Doktor önerisi ve reçetesi ile kullanmanızı tavsiye ederim. Cildiniz hassas ise internetten yapacağınız amatör araştırmalar ile bulacağınız ve önerilere göre kullanacağınız bir başka merhem daha da ciddi zararlara yol açabilir. Mutlaka bir dermatolog ile görüşün.

 50. G.B dedi ki:

  Merhabalar benim de ergenlikten kalan sivilce lekelerim olduğu için bir dermatoloğa gittim. Bana Munderm adlı ilacı verdi. 1 aydır kullanıyorum izler geçmeye başladı. Daha sonra cildimde çok fazla kuruma olduğu için nemlendirici etkisi var diye Madécassol kullanmamı önerdi. Fakat ben gece yatmadan Munderm kullandığım için gündüz uyandığım zaman Madécassol kullanabileceğimi söyledi. Yorumları okuduğum zaman sizin gündüz kullanılmaması gerektiğini söylediğinizi gördüm ne yapmam gerekiyor?

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   merhabalar. doktorunuzun önerisi üzerine bizim bir şey söylememiz doğru olmaz lakin Madecassol’ün gündüz kullanımındaki sakınca daha çok güneş ışığı ile temas etmesi durumunda ciltte daha beter lekelenmelere yol açması ile ilgili olduğundan, güneşe çıkmayacak olursanız, doktorunuz da önerdiyse kullanmanızda bir sakınca olacağını sanmıyorum. geçmiş olsun

 51. Aysegul dedi ki:

  merhaba benim goz alti morluklarim var bu kreme kullansam faydasi olurmu morlugun rengi acilirmi?

 52. Sezin dedi ki:

  Merhaba, yaşım 40; 8-10 yıldır rozacea hastasıyım. Birçok krem ve ilaç tedavisi uygulandı ama maalesef fayda bulamadım. Lazer tedavisi tavsiye edildi ona da cesaret edemedim.
  Acaba madecassol’un bana sivilceleri giderici faydası olurmu? Şuan gündüzleri sadece güneş kremi kullanıyorum.

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   Madecassol sivilce tedavisinde bir ölçüde etkili olmakla beraber asıl kullanım amacı sivilce izi, yara izi tedavisidir. Aknelere iyi gelmez. Sivilce kırmızılıklarını geçirebilir.

 53. Kadriye dedi ki:

  Merhabalar kızım 13 yaşında su çiçeği geçiriyor.suan kurumaya başladı.vucudundaki Lekeler azaldi ama yüzünde lekeler kaldı. Bunun için madecassol kremin faydası olurmu?yani sıra ne takviye kullanabilirim

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   kızınız henüz çocuk yaşta sayıldığından bu tip bir kremi kullanmadan önce internet araştırması yerine uygun bir dermatoloji uzmanına başvurmanızı öneriyoruz. Üstelik sorununuz viral bir durum. Akne gibi bir sorun da değil. Mutlaka hekime danışın lütfen. Geçmiş olsun

 54. Mehmet dedi ki:

  Merhaba 6 ay önce radyo frekans ile burun ucunda bulunan benimi aldırdım baya çukur oluşmultu burun ucunda 2. Ayda doktorum madecassol krem kullanmamı söyledi çukurun tamamen kapanması 1 yıl sürebilir dedi eski haline göre kapandı ama hala azda olsa gözle görülür çukurluk var başka bir doktorda silverdinle madecassol karıştırarak kullanmamı önerdi sizin fikriniz nedir madecassol silverdin karışımı olurmu ya da madecassol çukuru tamamen kapatabilir mi?

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   Merhaba. Doktorunuzun lafı üstüne herhangi bir yorumda bulunmamız doğru olmaz ancak ciltteki hücrelerin yenilenmesi bir süreç Sabırlı ve istikrarlı bir şekilde önerilen ürünlere devam etmelisiniz. Silverdin krem de oldukça başarılı bir ürün. Detaylı bilgiyi burada bulabilirsiniz. Geçmiş olsun.

 55. Merhabalar verdiğiniz cevap için teşekkür ederim şimdiden. Yüzüm çok solgun duruyor makyaj yaptığım için ve uykum düzensiz olduğu için ayrıca yüzümde çok ciddi izler lekeler olmasa da geçmişten kalan sivilce lekesi burun cevremde ve çenemde minik siyah noktalar mevcut madecassol ve fito kremi eşit bir şekilde karıştırıp her gece yüzümün tamamına uygulayıp 1 saate kadar bekletip durulamam uygun olur mu?
  Yorumunuz benim için önemli. Teşekkür ederim tekrar.

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   İnce bir tabaka haline sürüp durulamayı da iyi yapmanız durumunda ciddi bir yan etkisi olması beklenmemektedir ancak her ne kadar eczanelerden reçetesiz temin edilebilse de bilhassa Madecassol doktor önerisi ile kullanılması tavsiye olunan bir merhemdir.

 56. Eda dedi ki:

  Mrb ben burnumu deldirdim ve hizma deligi üzerinde sivilce gibi birşey çıktı işi şişik ve geçmiyor madecassol iyi gelirmi acaba sürersem günde kaç defa surmeliyim

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   Madecassol’ü bu tip ödemler üstünnde bir etkisi yoktur.

 57. Kazım dedi ki:

  Genital bölgede yara izim vardı, kayganlaştırıcı kullanmadan mastürbasyon yaptığım için deri altı pembe görünüyordu. Deri aşınmıştı.Dermatoloji doktoru iyileşmeyi hızlandırmak için koter ile yaktı. Yara kapandı ancak o bölgede cok cok kücük sivilce ucu şeklinde iz var,büyüteç ile bakınca belli olabiliyor. Koterin sivilce ucu şeklinde iz bıraktığını okumuştum. Madecassol sürmeye basladım,faydalı olur mu ?

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   lütfen tedavinizi yapan doktorunuza danışınız

 58. Leyla dedi ki:

  Merhabalar ben 23 yaşındayım ve hala yüzümdeki sivilce siyah nokta ve gözeneklerden kurtulamadım defalarca doktora gitmeme rağmen yüzümde gözle görüşür şekilde bir sonuç alamadım çenemde sivilce izleri ve kararmalar artık geçmiyor madecassol ile hangi kremi kullansam bi sonuç alabilirim

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   olabilir. alternatif olarak contractubexi de doktorunuza sorabilirsiniz.

 59. Nur dedi ki:

  Merhaba madecassol krem genital bölgedeki sivilce ve batık izlerine iyi gelir mi nasıl ve ne sıklıkla kullanabilirim acaba?

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   Genital bölge hassas bir bölge olduğu için Madecassol ve benzeri kremleri kullanmadan önce bir hekime danışmalısınız.

 60. Gonca dedi ki:

  Merhabalar kolay gelsin yuzumde ton esitsizligi ve kucuklukten kalan cicek izi var faydasi olurmu madecassol kremin?

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   cilt rengini düzenlemek ve ton farkı eşitsizliklerini gidermek için Madecassol sıklıkla kullanılan ürünlerdendir. Çiçek bozuğu denilen çukurlaşmış ve eskiden kalma cilt lekelerini ve yara izlerini geçirmek için yetersiz kalabilir ancak görünümünü azaltabilir. Uzman bir dermatoloğa danışarak Madecassol sonrasında ise Expigment ya da Contractubex kullanımını danışmanızı tavsiye ederim. Geçmiş olsun.

 61. Armağan dedi ki:

  Mrb dudak üstümde ve alnımda lekeler oldu 1 aydır oluştu neden olduğunu bilemiyorum ve ağız çevremde ton farkı var daha koyu duruyor gündüzleri ürederm diye bir krem geceleri expiğment krem kullanmaya çaloştım düzenli kullanamadım geçmedi devam edersem geçermi yoksa bu kremlere ara verip madecassol kullansam olurmu geçermi

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   düzenli kullanmadığınız sürece hangi kremi kullanırsanız kullanın faydasını göremezsiniz ne yazık ki. Bu tip tedavilerde disiplin birinci kural. İlaveten özellikle ağda, epilasyon sonrasında dudak üstü bölgesine güneş kremi sürmeyi ihmal etmeyin. Tedaviniz gerçekleşiyor bile olsa, güneş ışığına maruz kalmaya devam ediyorsanız, fayda göremiyormuşsunu gibi geliyor olabilir.

 62. Kırgız dedi ki:

  Saçda ufak sivilce ve kaşıntı için bu macascor krem kullanılabilir mi ? birde çiltte cukur için ? Saç için bütün saça mı sadece ön kısımalra mı kullanayaım

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   kafa derisinde çıkan sivilceler için Madecassol’den daha iyi alternatifler araştırmalısınız. Mümkünse bir hekime danışın. Madecassol sivilce tedavisinden ziyade, iz tedavisinde etkilidir. Saç içine kullanarak ciddi şekilde fayda sağlamanız beklenmez ilaveten saç derisinde hassasiyet yaratabilir.

 63. Onur dedi ki:

  Merhaba. Öncelikle teşekkür ederim böyle değerli bilgiler icin
  15 gun oli jiletlen yüzümü sıyırdı yasim 20 lutfen onerleriniz ne

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   merhabalar. Jilet izleri için Madecassol krem kullanımı yeterince etkili olmayabilir. Kağıt kesikleri, jilet izleri gibi ince kesinler ve yara izleri için daha çok Expigment tarzı güçlü bir ürünü denemeyi bir hekime başvurarak düşünebilirsiniz.

   1. Onur dedi ki:

    Madecassol Expigment ikizini birdenmi kulanem expigigment 2 mi yok sa 4 olayim

    1. Dr. Manhattan dedi ki:

     genelde ikisi aynı anda kullanılmaz. Paralel olarak doktor tavsiyesi ile kullanılabilir ancak karıştırılmazlar. Expigment 2 ile 4 arasıda da yoğunluk etken madde derecesi farkı söz konusu. Lütfen hekime danışınız.

 64. Metin dedi ki:

  Merhaba kolumda yıllar öncesinden kalma ufak kesik izi var (scar) faydası olur mu acaba?

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   tamamen geçirmese de rengini soldurmak ve izi daha görünmez hale gelmek için kullanmayı düşünebilirsiniz. Hekime danışmanızı öneririz.

 65. Onur dedi ki:

  Jilet len yüzümü sıyırdı 10 oli lutfen ama lutfen onerleriniz nedir yasim 20

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   ilgili yazımızdan belki yardım alabilirsiniz

   https://mikrobilgiler.com/jilet-izleri-ve-faca-izleri-nasil-gecer/

 66. Aycan dedi ki:

  Hayırlı günler benim ayaklarımı sağolsun sivri sinekler ısırdılar bende kaşımayı abartıp yara yaptım sonra yara kabuk tuttukça yoldum malesef şimdi o yaraların mor mor izleri kaldı bu kremi kullansam faydası olurmu yada önerebileceğiniz başka bir krem varmı acaba şimdiden tşk ederim

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   Madecassol krem bahsettiğiniz durumlarda kalan izlerin tedavisi için bire bir bir üründür. Kaşımaya bağlı oluşan ve kabuk tutup koparılan yaralarda erken dönem tedavide Madecassol merhem sayesinde oldukça yüz güldürücü sonuçlar elde edilmiştir ancak doktora danışmadan kullanmak için Scarex gel gibi daha masum merhemleri de tercih edebilirsiniz.

 67. Arzu dedi ki:

  Merhaba benim yanaklarım da ve alnımda lekeler var Madecassol kullansam fayda görürmüyüm ve belanten ile karıştırıldığın da tüylenme yaptıgı söyleniyor teşekkür ederim şimdiden.

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   tüylenmeye yol açtığına dair en ufak bir duyumum olmadı. İçerisinde bazı vitaminler ve mineraller barındırdığı için varolan yüz tüylerinin – özellikle bıyık bölgesinde – daha hızlı uzamasına zemin hazırlaması söz konusu olsa da olmayan tüylenmelere yol açtığı ya da hormonel bozukluklara sebep olduğuyla ilgili kanıtlanmış bir çalışma bildiğimiz kadarıyla mevcut değil.

 68. Pınar dedi ki:

  Madecassol göz altı için kullanılabilir mi acaba hafif renk değimişimi var göz altlatım da kullansam bir sakıncası olur mu acaba

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   Renk değişimi neye bağlı bunu tespit etmek lazım. Gözaltı morlukları çok farklı sebeplere bağlı gelişebiliyor ve genelde Madecassol v.b. ürünlerin tedavilerine cevap vermiyor ne yazık ki.

 69. Nurcan dedi ki:

  merhaba oldukca hassas ince ve normal bir cilt tipine sahibim.Burnumun ustunde ve yanaklarimda gunes lekelerim var madecassolu her aksam aksam surmemi onerirmisiniz.baska bir kremle karistirmalimiyim

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   cildiniz hassas ise Madecassol’ü ya tek başına kullanmalı ya da etkisini daha da hafifletmek için Bepanthene gibi bir ürünle karıştırarak kullanmayı düşünmelisiniz ancak özellikle hassas tipte cilde sahip olanların doktor tavsiyesi olmadan bu ve bu gibi ürünleri kullanmamalarını öneriyoruz.

 70. Nilüfer dedi ki:

  Medecasol krem ile fito krem e vitsmini karıştırılıp yüze sürüle biliniyormu sürele biliniyorsa ne gibi etkisi var

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   3 ürün karıştırmak yerine 2 ürün karıştırarak uygulamayı denemelisiniz öncelikle. Madecassolün de Fitonun da E vitaminin de ciltte ne gibi faydalar sağladığını ilgili yazılarımızdan sitemizde bulabilirsiniz.

 71. Buse dedi ki:

  Acil yardımınıza ihtiyacım var benim yüzümde bazı sebeplerden dolayı tırnak izleri oluştu ve ben bu kremi eczaneden aldım çok derin olmamasıyla beraber bu ürün yaralarımı iz bırakmadan geçirmeye yardımcı olur demi yoksa başka üürün kullanmalıymıyım çok korkuyorum iz kalıcak diye

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   Madecassol krem genelde tırnak izleri, kağıt kesikleri gibi ince ve yüzeysel ancak iz bırakmaya meyilli yaraların iyileşmesine katkı sağlayan bir ürün ancak düzenli kullanımınız, uygun dozajda kullanımınız ve cilt yapınız da doğrudan bir etken.

 72. Esra dedi ki:

  Merhabalar küçükken Amcam yanağımı sıkmıştı benim iz kaldı deri altında kızarıklık pütür pütür kremi kullansam geçer mi ?

 73. Akın dedi ki:

  Merhabalar ben madecassol kremini küçük kırmızı sivilce lekelerim’de kullanacağım, lekeler küçük olduğu için ne zaman geçebilir ve madecassol kremin tedavi süresi boyunca mı güneşe çıkmamalıyız yoksa krem cildimize uygulanmış iken mi güneşe çıkmamalıyız şimdiden teşekkür ederim

 74. mikail dedi ki:

  merhaba yaşım 19 yüzümde su çiçeği izi var Madecassol kremi kullansam bi faydasını görür müyüm acaba

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   su çiçeği izleri genelde yüzeysel değil daha derin izlerden oluştuğu için su çiçeği izi tedavisinde etkili başka yöntemler de deneyebilirsiniz. İlgili yazımıza da https://mikrobilgiler.com/su-cicegi-izleri-nasil-gecer/ ulaşabilirsiniz.

 75. Gürkan kır dedi ki:

  İyi günler;
  22 yaşındayım , yüzümde çocukluktan kalma su çiçeği izleri ve yaralar var bu bassettiginiz krem yada başka bir krem benim yüzümde ki bu lekeleri yok eder mi yada gözle görülemeyecek düzeye getirir mi ? Şu çiçeği izlerini yok edebilecek bir başka bildiğiniz yöntem var mı ?
  Teşekkür ederim

 76. Akasya dedi ki:

  Merhaba emziren anneler göğüs ucu için kullanabilir denmiş ama sute de gecebilme olasılığı da var denmiş. Tam olarak nedir.Bende emziriyorum.ufak tefek cilt sorunların var yüzümde kullanmak istiyorum

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   emzirme sırasında kullanacağınız her türlü ürünü mutlaka çocuk doktorunuza danışarak kullanınız. Aksi takdirde emzirmenin sona ermesini bekleyiniz

  2. Özlem dedi ki:

   Merhaba benim sorunum genital ve koltuk altımda karalık madecassol faydalı olur mu ve ne sıklıkta kullanmam gerekir.lütfen beni bu dertten kurtarın beyazlatıcı krem aldım ancak faydasını göremedim 1,5 ay kullandım

 77. dilek dedi ki:

  merhaba ben 4 gün önce dermapen yaptırdım yüzüm 4 gün olmadı a ragmen isilik gibi döküntü şeklinde hala ve madecasol kullan demişlerdi sürüyorum ama yüzüm acayip yanıyor ve kaşınıyor ve ne yspmam gerektigini bilemedim bu gün pazar oldugu için dermatologa gidemiyorum yarın sabaha randevu aldım ama şuan bırakmalımıyım bilemedim ne olur cevap yazarmısınız ?

 78. Nesli dedi ki:

  Mrb . Cildin soyularak hücrelerin yenilenmesi ve lekelerin giderilmesi için medacassol mu acnelcy mi daha etkili olur

 79. Fatma dedi ki:

  Merhaba genital üst bölgedeki sivilce ve yara izleri için nasıl kullanabilirim?

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   Madecassol bir sivilce kremi değildir. İz ve leke giderici, renk açıcı ancak medikal özellikli bir üründür. Hekim tavsiyesi olmadan kullanılmamalıdır.

 80. Feray dedi ki:

  19 gün önce Göz kapağı ameliyatı oldum. Doktorum Contractubex kullanmamı önerdi aşırı kaşıntı yapıyor. Ameliyat izlerini en kısa sürede geçiren etkili bir krem tavsiyesi rica ediyorum

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   ameliyat izlerinin en hızlı şekilde geçmesi için etkili bir kremdir Contractubex. Alerji durumunuzu bildirerek, eş değer bir başka kremle değiştirmesini doktorunuzdan talep etmelisiniz. Geçmiş olsun.

 81. Merve dedi ki:

  20 yaşındayım yüzümde sürekli sivilceler çıkıyor patlatıyorum madecassol merhemi kullansam düzenli şekilde paydasını görürmüyüm yada başka önereceginiz bir merhem krem varmıdır? Şimdiden cevapladığınız için teşekkürler..

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   20 yaş itibariyle ergenlik sivilcelerin artık sönmeye başlaması beklenir. Ciddi bir sivilce sorununuz var ise Madecassol gibi ürünlerle çare bulamazsınız. Konunun uzmanı bir dermatolog ile görüşmelisiniz.

 82. Muslime dedi ki:

  Madecassol kremini göz çevresi torbalar karışıklıklar için kullanılırmı

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   Göz çevresi kırışıklıkları ve torbaların giderilmesinde etkisi ile ilgili bir çalışma, kanıtlanmış bir durum ya da bildirilmiş olumlu bir etkisi yoktur. Daha çok iz ve leke tedavisinde kullanılmaktadır.

 83. Ayse dedi ki:

  Merhaba bacaklarımdaki batıklarla uğraştığım icin çok yara var. İzleri kahverengi seklinde. Bu kremi kullansam gecer mi? Nasıl ve hafta da kaç kez kullanmalıyım?

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   Madecassol krem batık izlerinden kalan kahverengi lekeleri geçirmede etkili bir üründür. Doktorunuzun tavsiyesi ile kullanmayı düşünebilirsiniz.

 84. Ela dedi ki:

  Mrb 1 hafta öncesinde tatile gitmiştim döndüğümde yüzümde güneş lekeleri oluştu bu kremden şuan kullanmaya başlasam (yani geceleri kullansam) faydalı olur mu

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   Madecassol krem doğru kullanımda güneş lekelerinin giderilmesinde üstün etkili bir üründür ancak bu tip kremleri doktora danışmadan kullanmamanızı öneririz.

 85. Berdan dedi ki:

  Yaklaşık 20 Gün önce burnumu lazer ile yaktım ancak burnum yara bağladığı için nefes almakta güçlük yaşıyorum bu ilacı kullansam iyi gelir mi?

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   burnunuzun içinde yara olduğunu anlıyorum. Madecassol krem burun içi kullanım için uygun değildir. Yüzeysel ve deri üstüne tatbik edilerek kullanılır.

 86. Öykü dedi ki:

  Bu krem yüzde tüylenme yapar mı?

 87. Mesut dedi ki:

  Makat derisinde hassasiyet..Hocam ben 3 yıl önce anal fissür ameliyatı oldum. Fissürüm iyileşti ama makat kasının kesildiği yere ( makatın sol yanağı) çok fazla anestol krem kullandığım için kesi işleminin yapıldığı yerde deri inceldi ve oturduğum zaman tahriş oluyor. Hayat kalitemi aşırı derecede düşürdü. Nemlendirici kremler yumuşattığı için daha da ağrılı hale getiriyor. Pruzon krem kullanıyorum ama çok işe yaradığı söylenemez. Lütfen yardımcı olur musunuz deri kalınlaştırıcı bir krem veya tedavi var mı ? Teşekkürler

 88. sibel dedi ki:

  merhabalar benim cildim hassas yağlıya dönük yanlız hassasiyetten burun kenarlarında kılcal damarlar oluştu madicassol bu kılcal damarları geçirirmi birde madicassol sürdüğümde kaşıntı yapıyor sivilcelerin olduğu yerlerde teşekkürler

 89. sibel dedi ki:

  merhabalar benim cildim hassas yağlıya dönük yanlız hassasiyetten burun kenarlarında kılcal damarlar oluştu madicassol bu kılcal damarları geçirirmi birde madicassol sürdüğümde kaşıntı yapıyor sivilcelerin olduğu yerlerde teşekkürler