Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Madefix Merhem , Madefix Krem , Madefix Nedir ?

28.02.2023
1.072
Madefix Merhem , Madefix Krem , Madefix Nedir ?

Madefix Merhem , Madefix Krem , Madefix Nedir ?

Madefix Merhem  % 1 diye geçen son dönem de oldukça kullanım oranı artan bir ilaçtır. Oldukça geniş bir kullanım alanı vardır. Çünkü etken maddesi Centella asiatica’dır. Yani madecassol ve Madescar Merhemden bilinen iyileştirme hızı yüksek , cildi onaran etken maddedir. 

Vücuttaki doku ve organlardaki yaraları onarmaya yarayan  etkili bir  ilaçtır . Deriyi yenileme etkisiyle sivilce izlerini ve cilt lekelerini gidermeye yarayan etkili bir kremdir, gerginleştirici ve onarıcı etkisiyle de doğum sonrası karın bölgesindeki çatlaklar ve selülitlerin giderilmesi için  kullanılır.

Eğer bu kremi kullanacaksanız muadili sayılabilecek diğer kremler hakkında detaylı makalelerimizi inceleyebilirsiniz. Başlıklara tıklamanız yeterli olacaktır. Bir çok sorunuza cevap bulacağınıza eminiz. 

Madefix Krem Ne İşe Yarar ?

  1. Yüzeysel 1. ve 2. derece yanıklar,
  2. Bölgesel deri ülserleri, yatak yaraları,
  3. Meme başı çatlak ve yarıkları,
  4. Sünnet,
  5. Genital bölge yırtılmaları,
  6. Doğuma yardımcı olmak amacıyla uygulanan küçük cerrahi müdahalelerde,
  7. Radyasyon tedavisi sonrasında oluşabilecek cilt hasarlarında iyileşme sağlanması için kullanılmaktadır.
  8. Ciltte oluşan doku kayıplarını önleyen özellikle yanık kaynaklı hasarları tedavi eden bir yapıya sahiptir.

Madefix Merhem Fiyat Nedir ?

Bu ilacı reçeteli ve ya reçetesiz olarak eczanelerden temin edebilirsiniz. 2022 yılında gelen son zamlardan sonra Madefix Merhem Fiyatı 47,81 TL‘dir. Normal reçeteli ilaç grubun da yer alır.

Madefix Krem

Madefix  Nedir ?

Bu ilacın 1 g merhem 10 mg Centella asiatica içerir. Diğer etken maddeleri ise şunlardır ; Gliserol monostearat, propilen glikol, kalınca likit parafin, ıtır yağı, lavanta yağı, deiyonize su .

Madefix krem nasıl kullanılır ? sorusunun cevabını kısaca söyleyelim . Problemli bölgeye ince bir katman halinde sürünüz. Madefix krem, günde 1 yada 2 kez sürülebilir.

Madefix Krem Muadili

Bu ilacı temin edemez ve ya bulamazsanız içerik bakımında eş değer olan aşağıda söyleyeceğimiz ilaçları kullanabilirsiniz. İçerik ve etken madde açısından birbirlerine oldukça yakın ilaçlardır. Hemen hemen aynı etkiyi göstermektedirler. Fiyat açısından da aralarında pek fark yoktur.

Herkese sağlıklı ve mutlu günler dileriz. Bu ilaç hakkında sorunuz ve ya paylaşmak istediğiniz bir nokta var ise lütfen yorum yapmaktan çekinmeyin. 

Etiketler: