Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Su Dalgası Saç Modelleri

28.02.2023
516
Su Dalgası Saç Modelleri

Su dalgası saç modelleri, saç maşası kullanılarak yapılmaktadır. Kadınlara özellikle ayrı bir hava ve şıklık katan birbirinden özel ve farklı su dalgası modelleri bulunmaktadır. Hem her duruma uyumlu olan hem de saçları hacimli gösteren en çok tercih edilen ve en çok sevilen modellerden biri olan su dalgası, çeşit bakımından oldukça fazla olduğu için kişiler kendilerine en çok yakışacak olan model çeşidini seçebilmektedir. Genel olarak dörde ayırabileceğimiz su dalgası saç modelleri şunlardır;

  • İnce su dalgası
  • Kalın su dalgası
  • Kısa su dalgası
  • Uzun su dalgası

Su Dalgası Saç Modelleri

Ancak bu modeller afro su dalgası, wag dalgası gibi kendi içerisinde de pek çok alt modele ayrılabilmektedir. Nemlendirilmiş saçlara ince veya kalın su dalgası olacak şekilde saç maşası ile saçları dolayıp sardıktan sonra ufak bir süre bekleyip salındığında bu model ortaya çıkmaktadır. Oldukça kolay olmasının yanı sıra erkekler tarafından da en çok beğenilen saç modellerinden biri olmasının yanı sıra her türlü elbiseyle uyumlu olabildiği için kadınlar tarafından çok sık tercih edilmektedir.

Su Dalgası Saç Modelleri

Su Dalgası Modelleri

Su dalgası modelleri, birbirinden farklı pek çok farklı çeşide sahiptir. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere genel anlamda dörde ayrılabilse de kendi içlerinde de pek çok farklı şekil barındırabildikleri için kadınlar tarafından oldukça farklı şekillerde tercih edilebilmektedir. Su dalgası modelleri konusunda kısaca en çok tercih edilenleri açıklamak gerekirse;

  • Kalın Su Dalgası: Bu model oldukça belirgin bir model olduğu için özellikle bulunduğu ortamda dikkat çekmek isteyenlerin en çok tercih ettiği modellerden biridir. Özellikle özel günlerde tercih edilen bu model iş kadınları için de ayrı bir hava katmaktadır.
  • Örgülü Su Damlası: Özellikle 2022 yılında en çok tercih edilen saç modelleri arasında yer alan bu model, özellikle öğrenciler ve günlük olarak çok sık tercih edilmektedir. Özellikle genç kadınlara çok yakışmakta olan bu model saçların tamamen ön plana çıktığı bir modeldir. Özellikle saçlarına helen örgü veya tel örgü gibi modelleri yapmayı seven kişiler tarafından saçlarının geri kalan kısımlarının örgülü su damlası modeli yapılması çok hoş bir hava katmaktadır.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.