Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Balkabağının Cilde Faydaları – Balkabağı Maskesi

28.02.2023
524
Balkabağının Cilde Faydaları – Balkabağı Maskesi

Balkabağının Cilde Faydaları – Balkabağı Maskesi

Balkabağının cilde faydaları oldukça fazladır . Balkabağı cilde faydaları içerdiği vitaminler ve yapısından dolayı oldukça sağlıklıdır. sonbahar- Kış geliyor balkabakları çıkmaya başladı. Cildimiz bu şifadan peki neden yaralanmasın ki ? Bu yazımıda hem balkabağının cilde faydalarını hem de balkabağı maskesi nasıl yapılır uygulanır bundan bahsedeceğiz.

Balkabağı A, E, V vitaminleri bakımından oldukça zengindir. Bu zengin içinde ne olduğu yardımıyla bal kabağı cilt sağlında da oldukça etken gıdalardan biridir. Ciltteki ölü hücreleri gidermede ve lekeleri azaltmada etkili naturel çözümdür. Ayrıca bal kabağından yapılmış maskenin de cilde birçok faydası vardır. Kollajen üretimini desteklemeye yardımcı olur, böylece cilt tonunu ve esnekliğini geliştirir. Cildi kırışıklıklara ve hatta cilt kanserine niçin olan serbest köktencilik hasarlardan korur. Balkabağının parlak turuncu rengi, vücuttaki A vitaminine dönüştürülen bol oranda beta-karoten kaynağından gelir.

Kuru bir cilt yapısına sahipseniz , Cildin en üstünde bulunan ince katmanda ölü cilt hücreleri birikir. Bu katman kalınlaştıkça kırışıklıklar derinleşir. Balkabağı maskesi veya balkabağı aslı içeren peeling kremleri bu katmanı temizleyerek hem kırışıkların bununla birlikte cilt lekelerinin görünümünü azaltır.

E vitamini ; ciltteki sivilce oluşumunu engeller. E vitamini balkabağında bol miktarda bulunur. Balkabağı maskesi gözenekleri derinlemesine temizleyip, cildi besleyerek yeni sivilce oluşmasını büyük oranda azaltır. Gözeneklerin yağ, kir sebebiyle tıkanması kararı oluşan siyah noktalardan da balkabağı maskesiyle korunabilirsiniz.

BALKABAĞI MASKESİNİN CİLDE FAYDALARI

  • Deforme olmuş cilt hücrelerinin hızla düzelmesini sağlar.
  • E vitamini deposu olduğu için ; Akne ve sivilce oluşumunu önler.
  •  Güneşin zararlı ışınlarından cildi ve cildin altındaki dermis tabakasını güçlendirir.
  • Gözenekleri sıkılaştırır.
  • Cildin renk tonunu dengeleyip , eşitler .
  • Yaşlanma ve kırışıklığa sebep olan hücreleri azaltır.
  • Yara, çukurlaşma, kesik ve çiziklerin iyileşmesini destekler.
Balkabağının Cilde Faydaları - Balkabağı Maskesi

Balkabağının cilde faydaları

BALKABAĞI MASKESİ NASIL YAPILIR ?

  • 2 dilim bal kabağı
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 2 tatlı kaşığı kaşığı yağsız yoğurt

Balkabağı maskesi hazırlanışı : Dilim balkabaklarını robot yardımı ile püre haline getirin. Bal ve yoğurdu içine ekleyerek iyice karıştırınız. Bu karışımı streçleyip bir saat buzdolabında bekletin. Cildinizi güzelce temizledikten sonra karışımı masaj yaparak yüzünüze sürünüz. 15 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.