Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

İpek Kirpik Nasıl Çıkarılır?

28.02.2023
261
İpek Kirpik Nasıl Çıkarılır?

İpek Kirpik nasıl çıkarılır? Diye düşünüyorsanız eğer bunun pek çok birbirinden kolay ve etkili yolu bulunmaktadır. Bu yollar aynı zamanda sağlıklı olduğu için gerçek kirpiklerinizin zarar görmesine engel olur ve bu sayede doyasıya ipek kirpik yaptırabilmenizin önü açılır. İpek kirpikler her ne kadar çok özel ve güzel bir görünüm sağlasalar da bir süre sonra dökülmeye ve kötü bir görüntü oluşturmaya başlarlar. Bu nedenle kirpikler bir süre sonra garip bir hal alabilir ve artık çıkartılması gerekebilir. İpek kirpik çıkarmak için bu işin uzmanlarından yardım alınabileceği gibi evde kendi başınıza da çeşitli yöntemlerle kolayca kirpiklerinizi çıkarabilmeniz mümkündür.

İpek Kirpik Nasıl Çıkarılır?

Evde İpek Kirpik Nasıl Çıkarılır?

Evde ipek kirpik nasıl çıkarılır? Sorusu, ipek kirpik yaptırmış ancak artık çıkarmak isteyen kişilerin bu işlemi gerçek kirpikleri zarar görmeden nasıl yapabileceğini merak eden kadınlar tarafından çok sık sorulmaktadır. Bunun için özellikle etkili olan ve hem sağlıklı hem de doğal 2 yöntem bulunmaktadır. Bunlar;

  • Buhar ile ipek kirpik çıkarma
  • Yağ bazlı göz makyajı çıkarıcı ile ipek kirpik çıkarma

Öncelikle buharın yumuşatıcı etkisinden ve buhar yönteminden bahsetmek gerekirse, gerçek kirpiklerin üzerine kimyasal ipek kirpik yapıştırıcı ile yapıştırılan bu kirpikleri çıkarmak için yalnızca sıcak bir suya ihtiyacınız var. Bu sıcak suya yüzünüzü yaklaştırıp buharını kullanarak kirpiklerinizi yumuşatabilir ve bu sayede yapıştırıcıdan kirpiklerinizi çok rahat çıkararak gerçek kirpiklerinizin zarar görmesini engelleyebilirsiniz.

İpek Kirpik Nasıl Çıkarılır?

Yağ bazlı göz makyajı çıkarıcılar sayesinde de ipek kirpiklerinizi, gerçek kirpikleriniz zarar görmeden kolayca çıkarabilirsiniz. Yağ bazlı makyaj çıkarma suyunu çalkalayıp yoğun bir kıvama getirdikten sonra bir pamuğun üzerine dökmelisiniz. Ardından bu pamuğu yaklaşık 30 saniye kadar kirpiklerinizin üzerinde tutmalı ve arından hafifçe yana doğru getirerek pamuğu kaldırmalısınız. Bu yöntemle kirpiklerinizin çıktığını göreceksiniz. Eğer ilk seferde tamamı çıkmadıysa bir kere daha aynı işlemi tekrar edebilirsiniz.

İpek Kirpik Çıkarma Solüsyonu

İpek kirpik çıkarma solüsyonu, kozmetik ürünlerinin satıldığı mağazalarda bulunmakta ve takma kirpikleri, gerçek kirpikler zarar görmeden çıkarabilmek için kirpiklere uygulanmaktadır.

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.