Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Kalıcı Dudak Renklendirme ve Eyeliner Yaptıranların Yorumları

28.02.2023
6.354
Kalıcı Dudak Renklendirme ve Eyeliner Yaptıranların Yorumları

Kalıcı makyaj deyince kaş kontüründen sonra akla ilk gelen dudak renklendirme işlemi ve kalıcı eyeliner uygulamaları, uzman ellerden çıkan kişilere yaptıranların yorumlarından da anlayabileceğimiz üzere, hayat kurtarıcı nitelikte uygulamalar.

Kalıcı Makyaj ile Kaş, Dudak Renklendirme ve Eyeliner Yaptıranların Yorumları

 • Esin (27): Göz kapağım bana göre biraz düşük bu yüzden sürekli deepliner ve eyeliner kullanmak durumundayım. Fakat İstanbul şartlarında işe gitmek için çok erken kalkmak ve yola koyulmak bir hayli zor. Hal böyle olunca göz makyajı benim için rüya gibiydi. Arkadaşımla konuşurken kalıcı makyaj diye bir şeyden bahsetti ve bana bir güzellik merkezinin kartını verdi. Gidip görüştüm ve tüm sorularıma yanıt buldum. Hafta sonu gidip hem deepliner hem de eyeliner işlemi yaptırdım. Şuan 3. ayın içerisindeyim. Çok hafif bir şekilde rengi soldu ve daha doğal bir hal aldı ve çok ama çok memnun kaldım. Silinmeye başladığında yeniden yaptıracağım. Ben çok memnun kaldım. Bu yüzden herkese gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum.

 

 • Nilgün (38): Kendimi bildiğimden beri kaşlarım hem çok dağınık ve şekilsiz hem de seyrekti. Gençliğimden bu yana kaşlarımı kalemle çizmekten ve doldurmaktan bıkmıştım. Bu işlem ilk çıktığında etrafımda kim yaptırdıysa kaşları yeşermeye başladı ve güzel olmaktan çok komik olmaya başladılar maalesef ki. Fakat sanıyorum ki gelişen teknoloji ile bu iş artık daha iyi bir duruma geldi ve ben de ikna oldum. Kıl gibi çizdiler ve renklendirdiler. Bu yüzden kaşlarım en yakından bile kendi kılım gibi duruyor ve aşırı doğal bir görünüme kavuştum. İşe giderken veya arkadaşlar ile her buluşmamda beni bir gerginlik sarardı fakat şimdi neredeyse özgüvenle kaplandım. Düşünmeden en iyi kliniği bulunca yaptırın derim. Büyük kolaylık.

 

 • Sinem (21): İncecik üst dudağım arkadaşlarımla birlikte bir yere gideceğimiz zaman şaka yollu sürekli konu oluyordu. Haliyle ben de üzülüyordum ama ne yapabilirim bilemiyordum. Annemle botoks yaptırmak istediğimi konuştuğumda daha çok erken olduğunu ve sakıncalarının bulunduğunu söyledi ve asla istemedi. Sonrasında internette dudaklara uygulanan kalıcı makyaj sayesinde hem daha dolgun dudaklara hem de renkli dudaklara kavuşmanın mümkün olduğunu okudum ve yaklaşık olarak 3 ay araştırdım. Bazı yerlerde çok ucuza bu işlemi yapanlar varmış ama açıkçası o tarz yerlerden hep çekinmişimdir. Bu yüzden iyi bir güzellik salonu ile görüştüm ve annemle birlikte yaptırmaya gittik. Sonuç olarak ip gibi incecik olan üst dudağım şuan bambaşka görünüyor. Üstelik en sevdiğim rujumun tonunda dudağıma da kalıcı makyaj yaptırdım ve hiç makyaj yapmadan dışarı çıkabiliyorum. Çok memnun kaldım.

 

 • Ersan (32): Ofisten bir arkadaş kaşlarım için kalıcı makyaj diye bir uygulamanın olduğunu ve erkeklere de yapılabildiğini söylediğinde pek önemsemedim ama bu işlemi yapan salonun öncesi ve sonrası fotoğrafları sayesinde olumlu bakmaya başladım. Neticede gidip görüştüm ve aynı gün kaşlarıma kalıcı makyaj yaptırdım. Çok güzel bir şey gerçekten. Dağınık ve seyrek kaşlı tüm erkekler denesin kesinlikle memnun kalacaklar.

Kalıcı makyaj sabah uyanıldığında özellikle göz makyajı yapmaya üşenen veya bu makyajı yapmakta zorluk çeken kişiler için dünyanın en büyük kolaylıklarından bir tanesidir. Göz makyajı ve diğer tüm kalıcı makyaj işlemleri mutlaka klinik bir ortamda hijyen kurallarına dikkat edilerek uygulanmalıdır. Diğer bir ismi mikro pigment uygulaması olan kalıcı makyaj kişiye özel tek kullanımlık iğneler ile yapılmalı ve mümkünse doğal ve mineral içerikli boyalardan elde edilmiş olmalıdır. Bu sayede oluşabilecek herhangi bir alerjik reaksiyonun da önüne geçilmiş olacaktır. Kalıcı makyajın pek çok çeşidi bulunmaktadır. Bu yüzden farklı boyutlarda iğneler ve farklı renkler ile yapılabilmektedir. Kalıcı makyaj işleminde en çok dikkat edilmesi gereken makyaj türü göz makyajıdır. Çünkü deri altına yapılacak olan bu işlemin yaklaşık olarak altı ay kadar geri dönüşü mümkün değildir ve göz üzerine yapılacağı için oldukça hassas bir bölge oluşundan dolayı da çok dikkat edilmeli ve kesinlikle bitki köklerinden elde edilen boyalar tercih edilmelidir.

 

Kalıcı Makyaj Çeşitleri ve İşlemler

 • Kaş Makyajı

 

Üç farklı kalıcı makyaj çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan birincisi ve en çok tercih edilen kalıcı makyaj türü olan kaşlardır. Kıl atışı veya gölgeli olarak da isimlendirilen iki farklı yöntem ile yapılır ve neticede kaşlar daha dolgun ve daha belirgin bir şekle sahip olmuş olur. Bu sayede her makyaj yapma işleminde kaşları tekrar tekrar doldurmak ve sabitlemek gerekmez ayrıca makyaj yapmaktan hoşlanmayan kişiler de bu yöntemle yapılan kaş belirginleştirme işlemini sıklıkla tercih etmektedir.

Yüzümüzde ifademizi en çok belirginleştiren kısım hiç şüphesiz ki kaşlarımızdır. İnce kaşlar, şekilsiz ve seyrek olan kaşlar çoğunluğun istemediği kaşlar arasındadır. Bozuk görünen kaş şekli kalıcı makyaj ile yapılan kaş uygulaması sayesinde kişinin kendi yüz şekline uygun olarak tasarlanır ve biçimlendirilir. Bu sayede hem daha doğal bir görünüş elde edilirken hem de kişinin yüz ifadesi desteklenmiş olur. Yoğun kaş sevenler doğal ifadenin dışında daha gür kaşlar elde etmek isterlerse yine kaş uygulaması sayesinde istekleri yerine getirilebilir. Genellikle güzellik amacıyla kaş uygulamasının yapıldığı düşünülüyor fakat daha çok kullanılan ilaçlar yüzünden kaşları dökülen veya stres kaynaklı sadece belli bir bölgenin tamamen döküldüğü kişilere de kalıcı kaş makyajı uygulaması yapılmaktadır.

 

 

 • Dudak Makyajı

Dudaklara uygulanan kalıcı makyaj ile doğal ve daha belirgin bir dudak çevresi elde edilir. Bu sayede dudaklar daha dolgun ve daha gösterişli bir hal alır. Ayrıca dudak makyajı yalnızca dudakları daha belirgin ve daha kalın yapmak amacıyla değil dudaklarda doğuştan olan biçimsiz görünüşü de düzeltmek amacıyla tercih edilebilir.

 

Kalıcı dudak makyajı yalnızca dudak çerçevesi için değil iç dudak renksizliği için de geçerlidir. Öyle ki bazı kişilerin dudak renkleri o kadar solgun ve belirsizdir ki gün içerisinde mutlaka bir renkli nemlendirici veya ruj uygulamak ister. Bu durumun yaklaşık olarak altı ay veya bir yıl boyunca üstesinden gelmek için dudaklara kalıcı makyaj işlemi uygulanabilir. İstenilen renkte ki pigment tüm dudak dokusunun altına uygulanır ve bu sayede dudaklar hem daha dolgun olurken hemde daha renkli ve daha göz alıcı görünebilir.

 

 

 • Göz Makyajı Eyeliner Uygulaması

Kalıcı makyajların içerisinde en sık tercih edilen bir diğer makyaj çeşidi ise göz makyajıdır. Gözlere yapılan kalıcı makyaj işlemi kimi zaman kirpik diplerine uygulanarak gözleri daha büyük, ayrılık, daha anlamlı veya daha kalkık gösterebilmektedir. Bunun dışında ayrıca kalıcı makyaj uygulaması ile eyeliner da yapılabilmektedir. Yine kişinin göz şekline bağlı olarak günlük kullanımına uygun olarak tasarlanacak eyeliner modeli belirlenerek yapılır ve yaklaşık olarak 8 ile 12 ay kadar bir kalıcılık elde edilir.

 

 

Kalıcı Makyajın Zararları Nelerdir? Yaptıranlar ne Yorumlar Yapıyor?

 • Kalıcı makyaj işlemi en az 3 ay kadar kalıcı olacağı için emin olmadığınız hiç bir işlemi yaptırmayın. Sonrasında uzunca bir dönem yüzünüzde istemediğiniz bir makyaj ile hayatınıza devam etmek zorunda kalabilirsiniz.
 • Çok nadir olsa da aşırı hassas kişilerin ciltleri doğal olan boyalara dahi irite olabilir bu yüzden bu riski mutlaka aklınızda bulundurun.
 • Çok terleyen veya spor yapan birisi iseniz cildiniz kalıcı makyaj işleminin kalıcılık süresinin yarı yarıya azaltabilir.
 • Kalıcı makyaj uygulaması için mutlaka işinin ehli, uzmanlık belgesi sahibi ve hijyen kurallarına çok dikkat edilen ve yapılan her işlem için tamamen steril ürünleri kullanan güzellik merkezlerini tercih edin. Aksi halde bulaşıcı kan hastalıkları da dahil olmak üzere pek çok hastalık kapma riskiniz bulunmaktadır.
 • Kaşlara uygulanan kalıcı makyaj uygulaması kalitesiz malzeme kullanılması sonunda birkaç hafta geçtikten sonra yeşil veya kızıl renge dönebiliyor. Bu da kalıcı makyajda hiç ama hiç istenmeyen bir görünüm olduğu için dikkat edilmesi ve araştırılması gereken bir diğer maddedir.

 

 

 

 

Kalıcı makyaj uygulaması hayatınızı kolaylaştıracak ve aynaya uyandığınızda baktığınız an çok mutlu olacağınız bir makyaj tekniği. İşe geç kaldığınız an daha fazla geç kalmayı göze alıp makyaj yaptığınız günler artık eskide kaldı. Kalıcı makyaj sayesinde giyinip evden çıkmak artık macera gibi gelmeyecek. Çünkü her an güzelliğinizin var olduğunu bilmek ve makyaj malzemeleri ile sil yap olmadı baştan yap rutinini unutun.

Tüm zamanınız kalıcı makyaj sayesinde artık sizin. Bu işlemin fiyatları hakkında detaylıca bir bilgi vermek pek doğru değil çünkü özellikle büyük şehirlerdeki semtlerde fiyatlar oldukça değişken. Bu anlamda hangi şehirde ve hangi semtte bu makyaj uygulamasını yaptıracaksanız detaylıca araştırmalı ve sormalısınız. Daha kolay olabilmesi için belirlediğiniz güzellik merkezleri ile telefon üzerinden de fiyat bilgisi edinebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.