Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Microblading Zararları ( Kıl Tekniği ile Kaş Kontürünün Zararları ve Yan Etkileri)

10.05.2020
1.794
Microblading Zararları ( Kıl Tekniği ile Kaş Kontürünün Zararları ve Yan Etkileri)

Kaş yaparken göz çıkarmayalım diye düşündükleri için kadınlar tarafından sıklıkla merak edilen ve araştırılan bir konu olan Microblading kaş kontürü işleminin zararları konusuna da değinmez istedik. Microblading yaptırmadan önce ve uygulama sırasında-sonrasında dikkat edilmesi gereken hususlara daha detaylı değinmeden önce merak edenler için kısa ve net bir şekilde, uygun kişiler tarafından uygun danışanlara uygulanan işlemin çoğunlukla en ufak bir zararı bile yoktur ve 3D kıl tekniği adı da verilen microblading işlemi genelde son derece güvenli, şık, zarif ve her şeyden ötesi doğal bir uygulamadır.

Microblading Zararları Nelerdir?

Microblading işlemi ancak ne yaptığını bilmeyen, gerekli bilgi ve donanımı olmayan ya da doğru ürünleri kullanmayan uygulayıcılar tarafından yapılmaya kalkıldığında zararları olabilecek bir işlemdir. Bu bağlamda kıl tekniği ile kaş kontürü işlemi yaptırmadan önce, herhangi bir zarara uğramamanız için bilmeniz gerekenleri ve dikkat edilecek hususları sizin için derlemeye çalıştık;

  • Hamilelik(gebelik) ve emzirme durumlarında geçici bir süre için microblading uygulaması yaptırmamanızda fayda var
  • Kanser hastası iseniz, kronik bir viral hastalığınız varsa ya da bağışıklık sisteminizi baskılayacak hastalıklarınız var ise, kanama ile ilgili rahatsızlıklarınız mevcutsa, yüzünüzde kontrollü de olsa kesiler açılacağı için microblading yaptırmadan önce doktorunuza danışmalısınız
  • İşlemi yaptıracağınız kişinin her şeyden önce yetkin, konu ile ilgili uluslararası geçerliliği olan sertifikalara sahip, bilgi sahibi ve donanımlı olmasına dikkat etmelisiniz. Uygulayıcının tekniğin inceliklerinden anlaması ve aynı zamanda da simetriler her ne kadar cetvellerle ölçülse de göz kararının ve zevkinin de iyi olması olmazsa olmaz faktörlerden.
  • Microblading yaptıracağınız merkezin hijyen kurallarına hassasiyetle riayet ettiğinden emin olursanız, işlemin herhangi bir zararını görme, enfeksiyon kapma riski gibi yan etkilerine maruz kalma riskinizi en düşük seviyeye indirmiş olursunuz.
  • Microblading işleminden en çok zarar görebileceğiniz faktörü ise en sona sakladık ki bu da kullanılan boya meselesi. Bazı güya uygulayıcılar; güneşte oksitlenmeden solan, renk değişimine uğramadan, turuncuya ya da griye dönmeden, blok kaş haline gelmeden rengi açılarak bir kaç sene içerisinde ortadan kalkan organik kök boyalar yerine içeriğinde deri altına asla zerk edilmemesi gereken, ne idüğü belirsiz ürünler kullanıyor olabilirler. Kullanılan boyanın kalitesi güvenliğiniz ve sağlığınız için son derece elzem olmakla birlikte, uygulayıcının alt deri renginden ve pigmentolojiden anlıyor olması, konu hakkında yetkin ve etkin olması da elde edeceğiniz sonuçlar açısından önemli ve zarar görmemeniz açısından gerekli.

Microblading; iyileşme süreci hızlı, doğal görüntü sağlayan ve konforlu bir işlem olmakla birlikte, kıl tekniği sonrasında kabuklanma görülmemesi açısından da sıklıkla tercih edilen ve genellikle güvenli doğru eller tarafından doğru ürünlerle uygulandığı takdirde hiç bir zararı olmayan bir işlemdir dememiz yanlış olmaz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.