Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Mersin Yağı Faydaları Nelerdir , Mersin Yağı Ne İşe Yarar ?

Mersin Yağı Faydaları Nelerdir , Mersin Yağı Ne İşe Yarar ?

Mersin Yağı Faydaları Nelerdir , Mersin Yağı Ne İşe Yarar ?

Mersin Yağı Faydaları ; cilt , saç ve başka pek çok konuda oldukça fazladır. Uçucu yağ özelliğine sahiptir . Mersin yağı diğer ucu yağlar gibi konsantre hale getirilerek satılır. Bu yağdan bir kaç damla kullanmanız yeterli olacaktır. Bu yazımız da mersin yağının hiç bilmediğiniz faydalarını , ne işe yaradığını sizlerle paylaşacağız. İştah açmakdan , vücudun sıkılaşmasına kadar düzenli kullanım da oldukça etkilidir.

Aromaterapiye yada bitkisel yağlara ilginiz var ise daha fazla bilgi için aşağıda paylaştığımız yazılarımıza bakabilirsiniz.

Mersin Yağı Faydaları Nelerdir ?

 1. Sinir sistemine iyi gelir.
 2. Vücuttaki mantarların yok edilmesine yardımcı olur.
 3. Antiseptiktir yani yara kesiklerin mikrop kapmasını önler.
 4. Üst solunum yollarına iyi gelir ; balgam birikimini önler.
 5. Siğillerin geçmesine yardımcı olur.
 6. Hormon dağılımından sorumlu olan bezin tiroidini düzenleyebilir.
 7. Cilt sağlığına iyi gelir.
 8. Uykusuzluğa iyi gelir. Uyuyacağınız alana 1- 2 damla damlatın bu sayede daha rahat ve kalite bir uykuya dalarsınız.
 9. Ciltte meydana gelen lekelenme, siyah nokta ve aknelerin yok edilmesinde kullanılır.
 10. Göğüs büyütücü özelliği vardır.

Mersin yağı antiseptik yani antibaktiriyel  olduğu için vücudunuz da mantarların oluşmasını önler, mikrop öldürücüdür  ve  enfeksiyonları engeller. Eğer sivilce ve sivilce izleriniz var ise , akneli bir cilde sahipseniz ,sistit gibi kronik hastalıklar sizde mevcutsa bunların tedavisinde yardımcı olur.

Mersin Yağı Ne İşe Yarar ?

Mersin yağı yukarıda sayamadığımız bir çok faydası vardır. Bu yağ ile saçlarınıza nasıl bakım yapabilirsiniz bunu detaylı bir şekilde anlatalım. Saç deriniz de kepeklenme , saç egzaması ve sivilce gibi kalıntılar var ise bu sorunları ortadan kaldırır. Saç diplerini besler. Saç diplerinin kökünün güçlenmesine yardımcı olur.

Vücudunuz da egzama rahatsızlığınız var ise bu yağ size iyi gelecektir. Egzama günümüz de bir çok kişinin yaşadığı bir rahatsızlıktır. İlaçsız bitkisel en iyi çözüm bu yağdır. Egzamanın olduğu bölgeye her gün sabah akşam olmak üzere günde iki kere damlatılarak, bölgenin kuruması önlenir. Bir süre sonra kuru cilt tabakasını yok ederek egzamanın yatıştırılmasını sağlayacaktır. Egzama atakları oldukça huzursuz edicidir. Ciltte kızarık ve tahriş olmuş ciltte de sakinleştirici ve yatıştırıcı etki bırakmaktadır.

Mersin Yağı Göğüs Büyütmek İçin Nasıl Kullanılır ?

Mersin yağının en merak edilen sorulardan biridir. Bu konuda size yardımcı olabilecek bir diğer yazımız da ” Doğal Yollarla Göğüs Büyütme Yöntemleri ” dir.

Mersin Yağı Göğüs Büyütmek İçin Nasıl Kullanılır ?

Göğüs büyütmek için maske kıvamına getirip yapabilirsiniz. Maske için malzemeler ;

 • Bir yemek kaşığı bal,
 • 1 çay bardağı süt ,
 •  5 damla mersin yağı

Tüm malzemeleri iyice homojen olacak şekilde karıştırın. Sabahları uyandığınızda göğüslerinize sürerek ve bunu her gün uygulayarak bir ay içinde bir beden göğüs büyültebilirsiniz. Bu işlemi yaparken maskeden sonra göğsü durulamaya gerek kalmamıştır. Duş aldığınız vakit durulanması yeterlidir.

Bir ay süresince göğüslerde devamlı olarak mersin yağı nüfuz etmesi onu uyarıcı etkiye geçirecektir. Bu uygulamayı yaparken göğüs ucunun yara olmaması ve iltihap kapmaması için bu bölgeye sürmekten kaçınmanız gerekmektedir. Ancak göğüsün üst ve alt bölgelerine dairesel hareket masajları ile her gün uygulamanız yeterince etkili olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.