Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Akela Jel , Akela Jel Kullananlar , Akela Jel Fiyatı

Akela Jel , Akela Jel Kullananlar , Akela Jel Fiyatı

Akela Jel , Akela Jel Kullananlar , Akela Jel Fiyatı

Akela jel ciltteki akne , sivilce gibi problemleri ortadan kaldırmak için kullanılan bir ilaçtır. Antibiyotikli bir kremdir. Kortizon bulundurmadığı için daha rahat bir kullanıma sahiptir.  Halk arasında akela sivilce ilacı olarak bilinmektedir. Topikal akne ilaçları grubuna ait bir ilaçtır. 30 gramlık kutularda ve tüplerde satılmaktadır.

Sivilce , sivilce izleri ve akne gibi problemleriniz var ise size fikir verebilecek diğer yazılarımızı paylaşıyoruz. Başlıklara tıklamanız yeterli olacaktır.

Akela %2 Jel Nedir ?

Bu ilacın Etken (etkin) maddesi: Eritromisin (1 gram jelde 20 mg kadar etken madde bulunur.) Antibiyotikli ve oldukça etkili bir kremdir. Sivilcelerin kurutma etkisi vardır. Cilt sağlığını korur ve deri üzerinde sivilceleri ortadan kaldırarak surat yapısını düzenler. Sivilce kaynaklı yüzdeki kızarıklıkları ortadan kaldırır. Siyah nokta meselesini rehabilitasyon ederek cildi iyileştirir. Sivilce kaynaklı ciddi cilt problemlerinin önüne geçer. Sivilce den dolayı oluşan lekeleri geçirir.

Akela %2 Jel Ne İşe Yarar ?

 1. Vücutta iltihaba sebep olan kimyasalların etkisini azaltır.
 2. Cilt üzerinde bakterilerin yayılmasını önler.
 3. Akne vulgaris (sivilce) tedavisinde kullanılır.
 4. Siyah noktanın geçirilmesini sağlar.
 5. İltihaplı sivilceleri kurutarak geçirilmesini sağlar.
 6. Sivilce lekelerini dolaylı olarak geçirilmesini sağlar.

Akela Jel Nasıl Kullanılır ?

Öncelikle olarak sivilceli bölgeyi ılık su ile yıkayın ve tampon hareketler yaparak , bastırmadan kurutun. Cilt üzerine hafif masaj yapılarak kullanılır. Orta ve şiddetli sivilcelerde sabah ve akşam olacak biçimde günde 2 kez kullanılır. İlk olarak %4’lük yönteminden kullanılır ve 2 ay kullanımdan sonra %’lik yönteme geçilmelidir. Bu jel uzun süreli kullanılabilir çünkü kortizonlu değildir.

Akela Jeli Kimler Kullanamaz?

 • Bu ilacın etken ya da yardımcı maddelerine alerjisi olna kişilerde
 • Açık yaralarda
 • Hamile (gebe) olan kişilerde
 • Göz, dudak, burun içi ve ağız içinde
 • Bebekler ve küçük çocuklar

Akela Jel Fiyatı

30 gramlık jelin 2022  güncel satış fiyatı 21.13 TL‘den eczanelerde satılmaktadır. Eczane dışında satışı yoktur.  Normal reçeteli bir ilaçtır, reçete edildiğinde devlet tarafından bedeli ödenmektedir.

Akela Jel , Akela Jel Kullananlar , Akela Jel Fiyatı

Akela Jel Kullananlar , Kullanıcı Yorumları

” Kullanıcı yorumu: Arkadaşımın önerisi ile aldım harika derece de etki etti. Cildim eskiye göre çok iyi. Çok arada bir iki tane sivilce çıkıyor ama o kadar olur.

Kullanıcı yorumu: Ben  tam  istediğim sonucu alamadım bundan dolayı rouccutane kullanımına başladım ve rouccutane sayesinde sivilcelerimi geçirdim.

Kullanıcı yorumu: Akne ve izleri için süper bir deneyin faydasını göreceksiniz. Düzenli ve doğru kullanımı da ihmal etmeyin.

Kullanıcı yorumu: İlk önce %4 olanını kullanmaya başladım daha sonra %2 olana geçiş yaptım. Güçlü ve inatçı sivilcelerde bile şe yarıyor. Birçok ilaç kullandım sivilcelerim geçmedi bu ilaç sayesinde geçti çok şükür.

Kullanıcı yorumu: Sivilce, siyah nokta ve lekeler için etkili kullandım ben şuanda yüzüm bebek gibi. Bu jelin etken maddesi çok güçlü ondan dolayı öneriyorum.

Kullanıcı yorumu: Sivilce ilaçlarından en iyilerinden bence. Sivilceleri hızlı şekilde kurutuyor ve de geçiriyor. Ciltte kuruma ve kızarıklık yapabiliyor bunun için dozu azaltın ve nemlendirici kullanın. Bu jeli kullanırken sabun, temizleme jeli felan kullanmayın. ”

Sizde bu ilacı kullandıysanız sonuçlarınızı ve tecrübelerinizi yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz. Sağlıklı ve mutlu günler dileriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.