Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Terramycin Krem Ne İşe Yarar ? , Terramycin Krem Fiyat

28.02.2023
1.377
Terramycin Krem Ne İşe Yarar ? , Terramycin Krem Fiyat

Terramycin Krem Ne İşe Yarar ? , Terramycin Krem Fiyat

Terramycin Krem Ne İşe yaradığını kısaca ve net biçimde sizlere bu yazımızda açıklıyoruz. Bu krem aslında çocukluğumuz dan beri yıllardır her evde bulunan , her ecza dolabında yer alan uygun fiyatlı bir ilaçtır. Terramycin yazılır ama herkesin teramisin diye bildiği bu kremin bir çok deri rahatsızlığında yararlıdır. Antibiyotik sınıfına dahil olan bir ilaçtır. 

Terramycin Krem ne işe yarar sorusunun en net ve kısa cevabını yanıtlıyoruz. Deri de ki şişkinliklerden kızarıklara kadar birçok sorunu ortadan kaldıran ve bunu yaparken kısa bir süre harcayan deri kremidir. Sivilce, iltihap, yara, yanık, bakteri enfeksiyonları, vücut kızarıklığı gibi sorunlarla baş eden bu krem, derinin üst tabakası oluşan kabarcıklar ya da toplanması gibi yaraları hızlıca iyileştirir. 

Özellikle çocuklu ailelerin tercih ettiği bir kremdir. Çocuklar sürekli düştüğü ve minik yaralar oluştuğu için hızlı bir şekilde bu ilaç tedavi etmektedir. Bu ve benzer konular hakkında en çok tıklanan yazılarımızı aşağıda sizler ile paylaşıyoruz.  Başlıklara tıklayarak diğer makalelerimize kolayca ulaşıp keyifle okuyabilirsiniz.

Terramycin Krem Nedir ?

Bu krem parlak sarı renkli güçlü anti mikrobiyal aktiviteye sahip antibiyotik türündedir. Polimiksin B sülfat, bacillus polimiksadan türetilen bir grup ilgili antibiyotikten biridir. Polimiksinler hızla bakteri öldürücüdür, bu etki sadece gram negatif bakterilere karşıdır. Etken maddesi, Oksitetrasiklin hidroklorür ve Polimiksin B sülfat bulunan Teramisin krem, bunun yanında sıvı petrolatum ve beyaz petrolatum iki tane yardımcı madde içerir. Yumuşak sarı homojen bir rengi olan Teramisin krem, topikal olarak kullanılan antibiyotik grubuna girmektedir. 

Terramycin Krem Nedir ?

Teramisin krem, ten enfeksiyonları ve göz enfeksiyonları rehabilitasyonunda tesirli bir ilaçtır . Yanıklar, ciltte oluşan cerahatli yaralar, sarih yaralar ve aft gibi rahatsızlıklar için uygulanan bir ilaçtır. Ayrıca Terramycin krem sivilceler üzerinde de etkisini göstermektedir.

Teramisin Krem Fiyatı , Teramisin Krem Fiyatı 2022 

Bu ilacı reçeteli ve ya reçetesiz olarak eczanelerden satın alabilirsiniz. 2022 yılında gelen zamlardan sonra güncel satış fiyatı 17, 67 TL ‘dir. TERRAMYCIN 3.5 gr oft. pomad ve merhem için geçerli fiyattır.

Teramisin Merhem Nasıl Kullanılır ?

İlacı uygulayacağınız bölgenin temiz olduğundan emin olduktan sonra kremi parmak uçlarınızla bölgeye sürün. Daha sonra gazlı bezle kapatarak, hijyenik kalmasını sağlayın. Gün içerisinde 2 defa uygulamak yeterli olacaktır.

 

Etiketler:

Yorumlar
  1. Sümbül dedi ki:

    Çok iyi bir krem herkese tavsiye ederim

  2. Mert dedi ki:

    Güzel bir krem