Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Zinco Şurup , Zinco Şurup Ne İşe Yarar ?

28.02.2023
1.669
Zinco Şurup , Zinco Şurup Ne İşe Yarar ?

Zinco Şurup , Zinco Şurup Ne İşe Yarar ?

Zinco şurup vücuttaki çinko eksikliğini gidermek için kullanılmaktadır . Çinko, büyüme, vücut dokularının gelişimi ve bağışıklık sistemi için son derece gerekli bir mineraldir. Bebekler de ve çocukların kullanımına da uygundur . Çinko eksikliği yapılan  kan tahlillerinin ve değerlerinin sonucun da anlaşılmaktadır. Bu yüzden öncelikle belirtelim ki çocuğunuz da ya da bebeğiniz de bu ilacı kullanacak iseniz mutlaka doktorunuz ile görüşün ve reçete etmesi sonucu kullanın .

Her anne bebeğinin ve ya çocuğunun vitaminli , sağlıklı ve dengeli beslenmesi ister ve çabalar . Bazı dönemler de ve ya bazı bebeklerde , çocuklar da bu değerleri tam olarak dengelemek zor olabiliyor .

Vücutta Çinko eksikliği birazdan sayacağımız besinleri tüketmesisiniz takdir de tetiklemiş olursunuz  . Çinkolu besinler :kuruyemiş, kırmızı et, balık, fasulye, deniz ürünleri, süt ve süt ürünleri, tam tahıllı gevrekler olarak sayabiliriz .

Zinco Fort Şurup Ne İşe Yarar ?

Zinco fort  şurup çinko eksikliğini tamamlamak için ; çocuklarda kısa süre sonra etkisini gösterecektir. Her ilaç gibi bu ilaçta reçete edilmeden kullanılmamalıdır. Çünkü bu ilaç hem çocuk, hem yetişkin hem de yaşlılar da kullanılır . Kişiye , yaşa , boy , kiloya göre ilaç dozajları çok farklıdır .


Vitaminler ve ya benzer içerikli yazılarımızı sizlerle paylaşıyoruz. Başlıklara tıklayarak ulaşabilirsiniz.


Zinco 30 mg Fort Şurup Nedir ?

Çinko, vücudun enfeksiyonlarla savaşması ve hücre yenilenmesi için muhteşem bir mineraldir. Çinko eksikliğisaç dökülmesi, yaraların geç iyileşmesi, sık hastalanma, halsizlik gibi pek çok sağlık sorununa neden olabilir. Bu nedenle eğer besinlerden yeterince çinko alamıyorsanız takviye kullanmanız gerekebilir.

Takviyeyi Zinco gibi şuruplar ve ya haplar ile sağlayabilirsiniz .

Zinco Fort Şurup

Zinco Fort Şurup Nasıl Kullanılır ?

1-5 yaş grubu için 45 mg yaklaşık 3 kaşık kullanılır. Çinko eksikliği tedavisinde işe yarar. 6-15 yaş olan çocuklarda ise 75 mg yani yaklaşık 5 kaşık miktarı kadardır. Yaşlılarda ise doktor reçete eder ise kullanılmalıdır.

Zinco fort ilaç ağız yolu ile kullanılan bir şuruptur. Ayrıca düzenli olarak aynı saatlerde içilmesi gerekir.

Zinco Şurup Fiyat 2022

Zinco fort şurup fiyatı  44.38₺ . İlaç reçeteli olarak eczanelerden temin edebilirsiniz . 2022 yılında ilaç sektörüne gelen zamlardan bu ilaç da payını aldı ve fiyatı arttı sizlerle güncel fiyatını paylaştık .

Zinco Fort Şurup Yan Etkileri Nelerdir ?

kullandığınız her ilaç gibi bu şurubunda ya  etkisi görülebilmektedir. Eğer aşağıda sayacağımız durumlardan herhangi birini yaşarsanız lütfen ilaç kullanımını acilen bırakıp ; doktorunuza danışın .

  1. Yutma ve nefes darlığı çekilmesi durumunda
  2. El, ayak, yüzde herhangi bir şişme his edilmesi durumunda
  3. Deride oluşan döküntü ve ilacı kullanan kişide bayılma
  4. Mide bulantı ve halsizlik

 

Sağlıklı günler dileriz !

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.