Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Zalain Krem Fiyatı , Zalain Krem Ne İçin Kullanılır ?

14.05.2022
260
Zalain Krem Fiyatı , Zalain Krem Ne İçin Kullanılır ?

Zalain Krem Fiyatı , Zalain Krem Ne İçin Kullanılır ?

Zalain krem topikal bir ilaçtır. Mantar enfeksiyonlarına karşı tedavi amaçlı kullanılır. Pek çok farklı türdeki ve vücudun farklı bölgelerinde oluşan mantarı tedavi eder. Genellikle, sporcu veya atlet ayağı tinea pedis olarak öğrenilen ayak mantarı için reçetelense de trikofiton ve candida mantarlarının neden olduğu bir hayli cilt enfeksiyonunda tesirli netice verir.

Daha önce ” Bebeklerde Bir Türlü Geçmeyen Pişiklerin Nedeni Mantar Olabilir! ” yazımız da kısaca bahsetmiştik . Mantarlar hakkında daha fazla bilgi için aşağıda en çok tıklanan ve okunan diğer yazılarımıza da bakabilirsiniz. Başlıklara tıklayarak makalelerimize kolayca ulaşabilirsiniz.

Ketoral Şampuan Ne İşe yarar ? , Ketoral Şampuan Fiyat

Ketoral Krem Ne İşe Yarar ? , Ketoral Krem

Mixovul Fitil Kullananlar , Mixovul Fitil Fiyatı 2022

Mersin Yağı Faydaları Nelerdir , Mersin Yağı Ne İşe Yarar ?

Vajina kaşıntısına karbonat iyi gelir mi ?

Zalain % 2 Krem Nedir ?

Zalain %2 Krem içerdiği etken maddesi olan sertakonazol nitrat sayesinde ayak mantarı tedavisinde en iyi sonucu veren topikal tedavilerden biridir.  Kasık mantarı (tinea crusis), sakal mantarı (tinea barbae), vücut mantarı (tinea corporis) ve el mantarı (tinea manus) gibi trikofiton veya candida istilacılarının neden olduğu derideki çoğu mantar enfeksiyonunun tedavisi için kullanılır.

Sertakonazol kremi ayrıca cildin maya enfeksiyonlarını rehabilitasyon etmek için de kullanılabilir. Hastalığınız için bu ilacı kullanmanın tehlikeleri hakkında hekiminizle konuşun. Bu ilaç öbür kullanımlar için reçete edilebilir. Daha fazla bilgi almak için hekiminize veya eczacınıza müracaat etin.

Zalain Krem Nasıl Kullanılır

Zalain Krem Nasıl Kullanılır ? Zalain Nasıl Sürülür ?

Krem genellikle günde iki kez, tercihen sabah ve akşam, ince bir tabaka halinde, etkilenen bölgeye yaklaşık 1 cm kalınlığında uygulanır ve hafifçe ovalanır. Mantarların yok olma süresi çeşidine ve kişiden kişiye değişmektedir. Tedavinin etkisi, tedavinin ikinci ve dördüncü haftası arasında gözle görülür şekilde fark edilir. Ama genellikle 4 haftalık bir tedavi süreci önerilmektedir.

 Zalain % 2 Krem İçeriği Nedir ?

Her 100 gr Zalain % 2 Krem, etkin madde olarak 2 gr sertakonazol nitrat ihtiva eder. Bunun dışında içeriğinde bulunan diğer yardımcı maddeler, etilenglikol, polietilenglikol palmito stearat, polioksietilenize, doymuş gliseridler, gliserol mono, di-isostearat, likit parafin, nipagin, sorbik asit ve saf sudur.

Zalain Fiyatı Nedir ?

2022 yılında her sektörde olduğu gibi ilaç sektöründe ki yapılan zamlardan sonra her ilaç payına düşen zamı aldı ve fiyat artışları yaşandı . ZALAIN % 2 20 gr krem  2022 yılı fiyatı KDV Dahil 25,85 TL’dir. Eczanelerden sadece reçete ile temin edebilirsiniz. Aile hekimleri de bu ilacı yazabilir.

Bu ilacı kullandıysanız yazımızın sonunda yorum yapmaktan çekinmeyin. Herkese sağlıklı günler dileriz !

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.