Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Votka Yanında Ne Gider ? Votka Yanında Ne Yenir ?

Votka Yanında Ne Gider ? Votka Yanında Ne Yenir ?

Votka Yanında Ne Gider ? Votka Yanında Ne Yenir ?

Votka Yanında Ne Gider ? Votka Yanında Ne Yenir ve ya ne içilir , atıştırmalık neler sunulabilir gibi sorulan popüler sorular için harika bir yazı düzenledik. Yeni  yılda malum yaklaşıyorken bu sorular daha da fazla gelmeye başladı. Bizde kısa net ve pratik yöntemler ile nasıl votkayı tüketebilirsiniz bunun cevabını vereceğiz.

Rus içkisi olarak tanınmaktadır. Renksiz ve aromasız olan bu içkinin hazzı içenler tarafından sert halde tanımlanır. Boğazdan geçmiş olduğu ilk anda hafifçe yanma ve sıcaklık hissi veren votka, günümüzde de sıkça tüketilen bir alkollü içecek haline gelmiştir. Votkanın ana malzemelerini merak edenler, araştırmaları cevabında çavdar ve buğday olduğunu görecektir. Çavdar ve buğdayın pişirme işleminden geçmesiyle devam eden votka üretimi, malt ile şekerlenmesiyle ilerler.

Votka Mezesi Nedir ?

Votkanın olduğu bir davet sofrasında ana ürün içkidir. Mezeler ise olmaz ise olmazdır. En iyi eşlikçidir. Peki Votka yanına hangi mezeler gider ? Neler yenilebilir ve içilebilir ?

1 – Sıcak Atıştırmalık Tabağı 

Eğer sofradaysanız biraz da karın doyurmak ise amaç ; sıcak bir atıştırmalık tabak tam bu sorunu çözecektir. Bu tabakda yer alacak ürünler ise ; Patates kızartması, minik börek, soğan halkaları ve sosis kızartması ile votka keyfini dolu dolu yaşayabilirsiniz! Bu sayede hem yemek yapmak ile zaman kaybetmiş olmazsınız. Dondurulmuş hazır ürünler den destek almanızı öneririz.

Votka Mezesi Nedir ?

Votka Mezesi Nedir ?

2 – Taze Meyveler

Mevsime uygun meyveleri özenli bir şekilde sunum tabağına alın. Minik ve tek lokmalık hale getirerek sunmalısınız. Meyvedeki tatlı aroma, votka ile birleştiğinde mideyi rahatsız etmeyecektir.

3 – Kuruyemiş & Cips

Fındık, fıstık, badem, kaju ve ceviz votka ile en çok tercih edilen kuruyemiş çeşitleridir. Eğer kuruyemişi çiğ olarak tüketirseniz, mideyi bir nebze korumuş olursunuz. Eğer uğraşmak istemiyorsanız sadece cips çeşitleri ile sunabilirsiniz. Bu içecekle bir arada cips en çok tercih edilen atıştırmalıktır.

4 –Deniz Ürünleri

Gurme bir masa kurmak isterseniz ve deniz ürünleri seviyorsanız tadımlık halde hazırlayacağınız deniz ürünleri özellikle kalamar ve karides, votkanın olduğu anlarda iyi bir lezzet olacaktır. sokak lezzeti olarak da sayılabilen fakat herkes tarafından sevilen midye de iyi bir alternatiftir. Midyeli salata, midye tava ya da midye dolması votkanın yanında aranılan bir lezzet oluyor!

Votka Ne İle İçilir ?

Votka ile enerji içeceği bilirsiniz ki her mekanda hemen hemen ayrılmaz ikili olarak bir arada sunulur. Alkol oranını düşüren enerji içecekleri aynı zamanda sert içkilerin tadını da yumuşatır. Votkaya henüz alışamadıysanız, içmek istediğinizde bardağın yarısına enerji içeceği ekleyebilirsiniz. enerji içeceği bir çok alkollü içecek ile birlikte tüketile bilir ve kokteyl olarak sunulabilir.

Evde basit bir şekilde tüketecekseniz kola , votka ve bitter çikolata süper üçlü olarak tüketilebilir. Başka alternatifler ise Portakal suyu , asitli portakal aromalı içecekler ile de tüketilebilir.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.