Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Vişne Çekirdeği Yağının Faydaları Nelerdir ?

Vişne Çekirdeği Yağının Faydaları Nelerdir ?

Vişne Çekirdeği Yağının Faydaları Nelerdir ?

Vişne Çekirdeği Yağının Faydaları son dönemde daha çok merak edilmeye başlandı .Günümüzde bu bitkisel yağı kullananlarında artması ve faydaları sayesinde oldukça popüler hale getirdi. Vişne çekirdeklerinden soğuk presleme yöntemiyle elde edilen yağ kozmetik sektöründe oldukça fazla kullanılmaktadır. Vişne Çekirdeği yağı bir taşıyıcı yağdır . Diğer yazılarımızı da bahsettiğimiz taşıyıcı yağlara en uygun örneklerden biridir.

Kozmetik sektöründe dudak balsamlarında, nemlendirici kremlerinde ve saç-sakal serumlarında bulunur. Vişne çekirdeği yağı  Vhem cilde hem de saçlara uygulanabilen, vitamin ve antioksidan zengini harika bir bitkisel yağdır.

Bitkisel yağları seviyorsanız ve ya bitkisel yağlara ilginiz var ise dikkatinizi çekecek diğer yazılarımızı paylaşıyoruz. En çok tıklanan ve en yeni yazılarımızı sizlere iletiyoruz. Başlıklara tıklayarak keyifle okuyabilirsiniz. Eğer sitemizde görmek istediğiniz ve ye merak ettiğiniz başka bitkisel yağlar var ise lütfen yorumlara yazınız.

Vişne Çekirdeği Yağı Ne İşe Yarar ?

A, B ve C vitaminleri, omega-6, omega-9 gibi doymamış yağ asitleri, alfa eleostearik asit, oleik ve linoleik asitler bulunur. Ağız yoluyla ve cilt üzerine sürülerek kullanılır. Vişne çekirdeği yağının sağlığa, cilde ve saçlara birçok faydası bulunmaktadır. Ateş düşürücü etkiye sahiptir, kolesterolü düşürür, idrar söktürür ve iltihaplanmayı azaltır.Vişne çekirdeği anti antienflamatuar özelliği sayesinde adale ve kemiklerde alana gelen ağrıların eksilmesine takviyeci olur. Aynı zamanda romatizmal hastalıklarda ağrı kesici olarak masaj yoluyla da fayda sağlamaktadır.

Vişne çekirdeği yağı kadınların adet döneminde oluşan ağrıların azalmasında oldukça etkilidir. Erkekler için sakal bakımı: Kuru ve cansız görünümlü sakallara bakım yapmak için vişne çekirdeği yağını doğal bir serum olarak kullanmak iyi bir fikirdir.

Vişne Çekirdeği Yağı Nasıl Kullanılır ?

Vişne Çekirdeği Yağı Nasıl Kullanılır ?

Vişne çekirdeği yağını kullanmak için seyreltmenize veya başka yağlarla karıştırmanıza gerek yoktur ancak yine de isteğe bağlı olarak diğer yağlar ile karıştırılarak cilde uygulanabilir.

  1. Tırnaklarınızın üzerine ve çevresine az miktarda yağ damlatıp birkaç dakika boyunca nazikçe ovalayın. Bu işlem, tırnaklarınızı besleyecek ve parlatacaktır.
  2. Birkaç damla yağı avcunuza damlatın ve cildinizde emilene kadar masaj yaparak sürün. Çatlamış topuklar için, topuklarınıza bol ölçüde sürün ve çorabınızı giyip yatın. Günlük olarak veya gerektiğinde yine uygulayın.
  3. Parmak uçlarınızı yağa daldırın ve saç telleriniz dahil kafa teninize masaj yapın. Seçenek olarak, avucunuza birkaç damla yağ ve şampuan döküp saçlarınızı yıkayın. İsterseniz, saç kreminizin paketine veya şampuan kutunuza 2 yemek kaşığı ilave edip karıştırın.

Vişne çekirdeği yağını  ; sivilceye meyilli ciltlere bile uygulanabilir. Çocuklar ve yaşlılar dahil her yaştan hem erkeklerin hem de kadınların kullanımı için güvenlidir.

Vişne çekirdeği yağının bilinen herhangi bir zararı veya yan etkisi yoktur. Bununla birlikte, nadiren de olsa alerjik reaksiyona yol açabilir. Uygulama sonrası kızarıklık, kaşıntı, döküntü veya tahriş oluşursa, kullanmayı bırakın ve su-sabunla yıkayın. Cilde uygulandıktan hemen sonra doğrudan güneşe maruz kalmaktan kaçının. Yağı güneş ışığından, ısıdan, nemden uzak tutun ve kapağını sıkıca kapatın. Gözlerle temastan kaçının.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.