Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Vajina kaşıntısına karbonat iyi gelir mi ?

28.02.2023
3.002
Vajina kaşıntısına karbonat iyi gelir mi ?

Vajina kaşıntısına karbonat iyi gelir mi ?

Vajina kaşıntısına en büyük sebep olan şey mantardır. Kadın hastalıkları arasında en çok görülen bir türdür. Vajinal mantarın çeşiti ve türüne göre ilaçlar ve tedavi yöntemi değişmektedir. Hekimler tarafından verilen ilaçlara karşı bazen vücut bağışıklık kazanabiliyor. Bu yüzden vajinal kaşıntı kendini tekrarlayan bir hal alamaya başlıyor.

Bitkisel yağlar ve faydaları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz tıklayınız.

Vajina kaşıntısına doğal yöntemleri tercih edecekseniz en çok yaygın olan ve yan etkisi olmayan yöntem ise karbonattır. Kaşıntı döneminde uygulanabilecek olan küçük tedavi şekilleri sayesinde daha sıhhatli sonuçlar elde etmek de olası hale gelecektir.

Vajina Kaşıntısı Neden Olur ?

Vajina kaşıntısının belirtileri olarak genital bölgede yanma da görülebilmektedir. Kaşıntının etkisiyle birlikte ileri derecede yanma durumunda tedavi uygulanmak zorundadır. Mantar bir enfeksiyondur ve kendiliğinden asla yok olmaz .

Genital Kaşıntı ; organik yöntemler bu aşamada rahatça uygulanabilecektir. Sık idrara çıkma durumu da enfeksiyonun bulunduğunu gösteren bir emaredir. Kaşıntı sonucu ortaya şişlik çıkabilir.

Normal akıntıların dışında görülebilecek olan beyaz akıntı, mantarın yayıldığının bir işaretidir. Son olarak cinsel ilişki sırasında ağrıların görülmesi de mantar riskini ortaya koyabilmektedir.

  1. Uykusuzluk ve stres
  2. Dengesiz , yetersiz beslenme
  3. Genital temizliğin yeterli olmaması
  4. Genital bölgenin kuru kalmaması
  5. Cinsel İlişki sonrası
  6. Menepoz
  7. Mikoz enfeksiyonu
  8. Hijyenik genital ürünleri

Yukarıda saydığımız 8 durum mantar oluşumunun ana sebepleridir. Duş aldıktan sonra o bölgeyi iyice havlu ile kurulamanız ve tedaviyi uygulamanız gerekir.

Vajina Kaşıntısına Bitkisel Çözümler

Vajina kaşıntısında evde kolayca uygulanabilecek olan organik yöntemler uzmanlar tarafınca önerilmektedir. Doktor tarafından önerilen deva yahut krem tedavileri vücudun bağışıklığının bu ilaçlara karşı uyum sağlamasına neden olur.

Genital kaşıntı kendini tekrarlayan bir rahatsızlık olduğundan her zaman aynı ilacın kullanılması olumsuz durumlara neden olabilir. Bunun için bu kaşıntı için bitkisel çözüm her vakit daha sağlıklı sonuçlar verebilecektir.

1- Çay Ağacı Yağı

Çay ağacı yağı antibaktiriyel özelliği ve mikropları yok etmesi ile bilinir. Mantara karşı da etkili olduğu için önerilmektedir. Hindistan cevizi yağı ile birlikte karıştırılıp Ardından tampon bu yağa batırılır. Biraz yağı çektikten sonra da vajina içerisine yerleştirilir. Kaşıntının olduğu bölgelere sürülür.

Gece boyunca tamponun vajinayı rahatlattığı görülebilecektir. Mantarların yağ sayesinde ölmesi de kaşıntının geçmesini sağlayacaktır.

2- Karbonatlı su

1 bardak içme suyuna 1 yemek kaşığı karbonat konur ve karıştırılır. Daha sonra bu su ile genital bölge yıkanır . 10 dakika bekledikten sonra  bölge tekrar temiz su ile yıkanıp iyice kurulanır. Bu işlemi bir kaç gün tekrar edebilirsiniz. Gün içerisinde 3- kere uygulayabilirsiniz.

Vajina kaşıntısı için karbonat uzmanlar tarafından en çok önerilen doğal tedavi yöntemlerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor.

3 – Sirkeli Su

2 yemek kaşığı elma sirkesini 1 bardak su ile karıştırın .Hazırladığınız karışımla vajinanızın iç kısmını yıkayın. Bu uygulamayı 1 hafta süresince günde 2 defa uygulayın.

Vajina kaşıntısına karbonat iyi gelir mi ?

4 – Tuzlu Su

1 yemek kaşığı tuzu su ile karıştırınız. Bunu uygulamak çok basittir. Tuz ve suyu karıştırıp banyoda vajina bölgenizi yıkayın. Sizi kısa süre sonra rahatlatacaktır. 1 hafta boyunca günde 1 defa yapmanız yeterli olacaktır.

 

 

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.