Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Üzüm Çekirdeği Yağı Faydaları , Üzüm Çekirdeği Yağı

Üzüm Çekirdeği Yağı Faydaları , Üzüm Çekirdeği Yağı

Üzüm Çekirdeği Yağı Faydaları , Üzüm Çekirdeği Yağı

Üzüm çekirdeği yağı faydaları ve diğer hakkında bilmeniz gereken bir çok husustan bu yazımız da bahsedeceğiz. Aromaterapi ve bitkisel yağlar ile cilt bakımı sayesinde üzüm çekirdeği yağı gibi ürünlerin kullanım oranı oldukça yaygınlaştı. Kimyasal ürünler kullanmak yerine bin derde deva bitkisel yağlar kullanmak daha iyi elbette. Bu konuda merak ettiğiniz diğer yağlar için yazılarımızı paylaşıyoruz. Başlıklarına tıklayarak okuyabilirsiniz.

Üzüm Çekirdeği Yağı Cilde Faydaları

Üzüm çekirdeği yağı olgunlaşan üzüm çekirdeklerinin preslenmesi ile elde edilir. Bir takım işlemlerden geçirildikten sonra soğuk pres yöntemi ile yağ elde edilir. Antioksidan ve esansiyel yağ asidi bakımından oldukça zengin olan üzüm çekirdeği yağı, yüksek oranda E vitamini içeriyor. Linoleik asit bakımından güçlü bir kaynak olan bu yağda ayrıca Omega 3, 6 ve 9 yağ asitleri de bol miktarda bulunuyor.

  1. Cilt üzerindeki tıkanmış olan gözeneklerin açılmasını sağlar.
  2. Sivilceli cilt yapısı için faydalı bir üründür.
  3. Cildin nemlenmesin de yarar sağlamaktadır.
  4. Bağışıklık sisteminin güçlenmesinde fayda sağlamaktadır.
  5. Üst solunum yolu hastalıklarına karşı yardımcı olan bir üründür.
  6. Varisleri ortada kaldırmada etkili bir üründür.
  7. Göz altındaki morlukların giderilmesinde etkilidir.
  8. Tırnakların beslenmesini sağlar.
  9. Cilt lekelerinin giderilmesinde etkili bir üründür.
  10. Vücutta oluşan yaraların giderilmesinde etkili bir üründür.

Üzüm Çekirdeği Yağı Nasıl Kullanılır ?

Üzüm çekirdeği yağının kullanımı olarak ürünü çeşitli amaçlar için kullanabilirsiniz. Kozmetik ürün olarak ürün en yaygın şekilde kullanılmaktadır. Cilt bakımı için krem içine ekleyerek kullanımı sağlanabilir. Üzüm çekirdeği yağını masaj yaparak kullanabilir ve vücudunuz için rahatlatıcı bir etki sağlayabilirsiniz. Gün boyu çalışıp yorulan kişilerin rahatlaması için üzüm çekirdeği yağı fayda sağlamaktadır. Yemeklerde de üzüm çekirdeği yağını kullanabilirsiniz. Özellikle salata yapımında üzüm çekirdeği yağı tercih edilmektedir. Yemeklere lezzet katmak açısından da yararlanılmaktadır.

Üzüm Çekirdeği Yağı Fiyatı

Üzüm çekirdeği yağı fiyatı uygun fiyat aralıklarında satılmaktadır. 50 ML kadarı 25 -150 TL gibi fiyat aralıklarında satılmaktadır. Fiyatı olarak online internet sitelerinde farklı fiyat aralıklarında satılan ürünleri de bulmanız mümkündür. İsterseniz güvendiğiniz bir aktardan satın alabilirsiniz.

 

Etiketler: