Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Üresal Forte Nedir , Fiyatı , Kullanıcı Yorumları

28.02.2023
8.668
Üresal Forte Nedir , Fiyatı , Kullanıcı Yorumları

Üresal Forte Nedir , Fiyatı , Kullanıcı Yorumları

Üresal Forte kremi ; Ciltte pullanma ve nasırlaşma sorunlarını tedavi eder. Egzama, sedef, iktiyozis, el içi ve ayak deri kalınlaşması, pullanmış ve kalınlaşmış gibi cilt yüzeylerin de ki sorunları tedavi eden bir etkili cilt ürünüdür. Özellikle sosyal medya sayesinde ayak bakımı için kullanılması ile popüler olmuştur. Ayak nemlendirici kremleri , ayak maskeleri ile birlikte kullanalar da oldukça fazladır.

Bu krem özellikle kuru ciltli ve ayaklarında en önemlisi de topuklarında oluşan çatları tedavi etmesi için daha çok tercih edilip  kullanılmaktadır. Sosyal medya sayesinde ayak bakım rutinlerinde en çok tercih edilen pomad kremlerden biri olmuştur.

Üresal Forte Nedir , Fiyatı , Kullanıcı Yorumları

 

Bu krem içeriği sebebiyle oldukça etkili bir tedavi yöntemidir.  Düzenli kullanıldığında iyi sonuçlar vermektedir. Bazı hekimler bu ilacı başka krem tipi ilaçlarla beraber vererek kombine şeklinde kullanılmasını isteyebilir.

Üresal Forte Krem Ne İşe Yarar?

Şimdi en merak edilen sorulardan biri olan bu kremin ne işe yaradığı ve hangi hastalıkların tedavisinde kullanıldığına… Sizler için madde madde aşağıda bunları açıklıyoruz.

  • Cildi yumuşatır ve ciltte soyucu etki gösterir.
  • Deri üzerinde oluşan kuvvetli pullanma ve kalınlaşmayı ortadan kaldırır.
  • Ayakta ki nasır problemini tedavi edilmesini sağlar.
  • El ve ayakta meydana gelen nasır sorunlarını iyi ederek cildi daha sağlıklı yapıya kavuşturur.
  • Sadece avuç içlerinde kuru, kalın plaklarla kendini gösteren bir deri hastalığı olan el egzamasının tedavi sürecinde kullanılır.
  • Keratin adlı maddenin kıl köklerinde aşırı birikimi ile görülen bir çeşit deri hastalığı olan rahatsızlığın  tedavisinde kullanılır.

Üresal Forte Pomad Krem Fiyatı Nedir ?

Bu kremin güncel fiyatı 15,88 TL ‘dir. Eczanelerden satın alabilirsiniz. Bu krem en çok talep gören ve tüketilen pomad kremlerden biridir.

Üresal Forte Nedir , Fiyatı , Kullanıcı Yorumları

Üresal Forte Pomad (Merhem) İçeriği

Etken (etkin) maddesi: Üre (karbamid) (1 gram pomadda 100 mg kadar bulunur.), Salisilik asit (1 gram pomad da 100 mg kadar bulunur.) Yardımcı maddeleri: Beyaz yumuşak vazelin, Polisorbat 80, Polioksil 40 stearat, Arlaton T, Gliserin, Polietilen glikol 400.

İçeriğindeki etkin madde asit bazlı olduğu için tavsiye edilenden daha fazla kullanım cildinizde yanma ve tahrişe yol açacaktır. Doktorunuzun tavsiye ettiği gibi kullanmanız gerekir. Aynı zamanda içerisinde etken maddeler olduğu için cildinizin nemlendirilmesine yardımcı olur.

Üresal Forte Pomad Nasıl Kullanılır?

-Doktorunuzun size kullanım önerisi oldu ise o şekilde kullanın yoksa da aşağıdaki kullanım önerilerine uyun.

-Gün içerisinde cildinize en az  1 ya da en fazla 2 kere , kıl köklerine sürülüp iyice masaj yaparak yedirilmelidir. İsteğe bağlı olarak kapalı bandaj altında da kullanılabilir. Kapalı bandajın kısa süreli olmasına dikkat etmeniz gerekir.

Üresal Forte Nedir , Fiyatı , Kullanıcı Yorumları

Üresal Forte Pomad Kullanıcı Yorumları

  •  ” bu kremi alıp nasırlaşma eğiliminde olan, kalınlaşmış ayak topuğuma hiç ama hiçççç temizleme törpüsü yapmadan kullandım ve inanamıyorum. resmen yumuşacık yaptı. topuklarrımda resmen nem depolandı. hiç bir külfeti de yok. sürmeniz 2 dk alıyor. sürüp gece çorap giyip yatıyorum. sabah uyandığımda yumuşacık gibi oluyor. haftada 1-2 yapılsa bile yeter gibi geliyor şimdilik. ”
  • ” nasıl oluyor da bu kadar uygun fiyatlı, güvenilirliği kanıtlanmış muhteşem bir kremin varlığı bu kadar az biliniyor dedirten krem. ”
  • ” yıllardır topuğumda dönem dönem kuruluk ya da yeni ayakkabıların vurması sonucu oluşan çatlak ve deri kalınlaşmalarını birkaç uygulamada geçirir kendisi.  ”
  • ” ben dermatoloğa gitmiştim geçen ay ayağımda nasır vardı nasır bandı kullandım üstteki sert deri gitti fakat alttaki sertlik duruyordu önce reçeteli olarak aldım sonra diğerlerini karıştırsam daha etkili olur diye düşündüm ve öyle de oldu 🙂 geçen hafta reçetesiz aldım ve gayet uygun fiyatlı el tırnak eti bakımında da çok işe yarıyor ”

Özellikle nasır ve ayak bakımında yorumlardan da anlaşıldığı etkili bir kremdir. Herkese sağlıklı günler dileriz !

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.