Ana Sayfa / İnternetten Para Kazanmak / Tumblr Güvenli Mod Açma ve Kapatma Nasıl Yapılır?
tumblr güvenli mod açma kapatma nasıl yapılır safe mode kapama

Tumblr Güvenli Mod Açma ve Kapatma Nasıl Yapılır?

Blog yazarlarının favorisi olan ve ücretsiz blog oluştararak dilediğiniz kadar içerik girebileceğiniz Tumblr’de güvenli mod nedir, nasıl açılır ve kapatılır biliyor musunuz? Birkaç yıl önce sisteme entegre edilen ve filtre yöntemi hassas olarak nitelendirilen blog paylaşımlarını ve bazen de tüm blogu görmenizi engelliyor. Yani sizi, çocuklarınızı ve ailenizi zararlı içeriklerden koruduğunu bilmelisiniz. Daha sağlıklı ve güvenli bir internet kullanımı için varsayılan ayarlarda kalmanızı yani güvenli modu açık tutmanızı öneririz. Tumblr güvenli mod nedir öğrendikten sonra açma ve kapatma ayarlarına geçebilirsiniz.

Advertisements

Hassas içeriklerin engellenmesi yani güvenli mod ayarı tumblr tarafından zararlı paylaşımlar yapan blogların paylaşımlarının genel görünümden kaldırılarak yalnızca görüntülemeye emin olanların görmesini sağlayan bir önlemdir ve açık kalması önerilir. Güvenli mod 18 yaşından küçükler için daima açık olarak kalacaktır.

Tumblr Güvenli Mod Açma ve Kapatma Nasıl Yapılır?

1) İnternet Tarayıcısından (Masaüstü Cihaz)

Güvenli modu kapatmak için kendinize bir tumblr blogu oluşturmalısınız. Bu öyle zor bir işlem değil, zaten siteye üye olduğunuz anda bir de blogunuz olmuş oluyor. Blog açmadan bu işlemi yapamazsınız.
Blogunuzu açtıktan sonra ekranın sağ üst köşesindeki beyaz renkli insan/profil simgesine tıklayın ve Ayarları seçin. Bunu kısayoldan halletmek için şu linke tıklayabilirsiniz: https://www.tumblr.com/settings/account
Burada Filtreleme’nin karşısındaki yer alan “Güvenli Mod” seçeneğini açık veya kapalı olarak ayarlayabilirisiniz. Güvenli mod ayarı varsayılan olarak açık pozisyondadır. Kapalı olarak ayarlarsanız Tumblr’da iyi veya kötü ne varsa hiçbir filtreden geçmeden karşınıza serilir. Bu ayarı daha güvenli bir internet kullanımı için önermiyoruz.

2)iOS Cihazlarda Güvenli Mod Ayarları

Apple ürünlerinden birini yani iOS yazılımlarını kullanıyorsanız yine tumblr güvenli modunu kapatabilir ve açabilirsiniz. Bunun için telefonunuzun tarayıcısı veya kendi ayarlarını kulanmalısınz. Tarayıcı üzerinden halletmek için Safari veya Google Chrome tarayıcısını açın ve yukarıda gösterilen adımları izleyin. Ayarlar birebir aynıdır.

Apple Tumblr uygulamasını kullanarak güvenli modu ayarlayamıyorsunuz. Bunun için telefonunuzun Ayarlar’ını açın. En altlarda Tumblr seçeneğini göreceksiniz ona dokunun.
Safe Mode yada Güvenli Mod seçeneğini açın veya kapatın.

3)Android Telefonlarda Güvenli Mod Nasıl Açılır Kapatılır?

Birçok kişi android telefon kullanıyor, buradan da yine hassas içerikleri gösterme ve gizleme ayarlarını yapabilirsiniz. Tumblr uygulamasını açın, sağ alttaki profil simgesine dokunun.
Açılacak sayfada sağ üstteki çark (ayarlar) simgesine dokunun.
Genel Ayarlar > Filtreleme > Güvenli Mod ayarını açın veya kapatın.

Eğer android telefon kullanıyorsanız ancak tumblr uygulamasını indirmediyseniz yine Opera, Firefox gibi bir tarayıcı indirerek yukarıda gösterilen ayarları uygulayın.

Gördüğünüz üzere tumblr güvenli mod kapatmak ve açmak oldukça kolay. Diğer adıyla safe mode olarak bilinen bu filtreleme özelliğini 18 yaşından küçüklerin kapalı olarak kullanması sakıncalıdır. Tumblr içerik sahiplerinden bloglarında sakıncalı içerik varsa bunları işaretlemelerini istiyor ve bunu yapmayanları kendisi tespit ettiğinde filtreye alıyor. Ancak sistemin bu tür zararlı içerikleri neden tamamen kaldırmadığını bilmiyoruz. Kendinizi ve ailenizi korumak için tumblr sitesini tamamen engelleyebilirsiniz. Ancak özellikle cilt bakımı ve güzellik konularında blogların açıldığı tumblr sitesi, aynı zamanda cilt lekeleri için krem bulmak isteyenler açısından çok faydalı olduğundan, bu arayıştaki bir hanımsanız, kesinlikle tumblr gizli modda kullanmaya devam edip engellemenizi tavsiye etmiyoruz.

3 Yorumlar

  1. Güvenli mod tercih butonu nerede?

  2. Güvenli mod butonu yok Aciiiil yardım

  3. Filitrelemerde güvenli mod butonu yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir