Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Takma Tırnak Nasıl Takılır Yapıştırılır Çıkarılır – Takma Tırnak Kullanımı

28.02.2023
1.228
Takma Tırnak Nasıl Takılır Yapıştırılır Çıkarılır – Takma Tırnak Kullanımı

Takma tırnak daha çok neden kullanılır? Önce bunun cevabını vererek başlayalım. Bakımlı ellerin sırrı şüphesiz ki bakımlı tırnaklardan geçer. Tırnakları bakımlı, tırnak etleri kesilmiş veya güzelce itilmiş olan tırnaklar hem estetik olarak güzel görünür hem de ellerin sertleşmesini engeller hem de  dokunulduğunda hissedilen o yumuşak hissi sağlar. Fakat maalesef ki herkesin tırnağı çok sağlıklı olamayabiliyor ya da bakımlı tırnaklar için yeterli zamanı olmayabiliyor. Bunun için de hemen herkesin zevkine uygun takma tırnak üretilmiş ve pek çok kişinin de ilk tercihi olmaya başlamış bile. Takma tırnak nedir, takma tırnak nasıl yapıştırılır, takma tırnak nasıl çıkarılır gibi pek çok sorunuza cevap olması için yazdığımız bu makalede takma tırnaklar hakkındaki tüm merakınızı gidereceksiniz. Öncelikle takma tırnakların kimisi kendinden yapışkanlı olarak kimisi ise yanında yapıştırıcısı ile birlikte satışa sunulmaktadır. Bunun dışında son zamanlarda oldukça popüler olan bir diğer tırnak uygulaması ise akrilik ve jel yani protez tırnaktır ki bu maalesef uzman olan kişilerce yapılmaktadır ve çok farklı malzemelerden yapılmaktadır. Herkesin kendi başına uygulayabileceği takma tırnaklardan bahsedeceğimiz yazımızı beğenerek okuyacağınızı umuyoruz.

 

Takma Tırnak Nasıl Yapıştırılır?

Takma tırnaklar genellikle hem eller hem de ayaklar için yirmili setler halinde satılmaktadır. Yani bir paket ile hem elleriniz hem de ayaklarınız için bakımlı tırnaklara sahip olabilirsiniz. Kullanımları da hem çok kolay hem de çok pratik olan bu tırnakların sadece bir kaç püf noktası bulunmaktadır. Şayet taktıktan hemen sonra çıkmayan ve atmayan takma tırnaklarınız olsun istiyorsanız bu püf noktalarını özenle yapmalısınız ki daha sonrasında çıkardıktan sonra da tekrar kullanabilesiniz. Hem kendinden yapışkanlı hem de yapıştırıcı ile birlikte kullanılan iki farklı takma tırnak nasıl yapıştırılır bahsetmek gerekirse iki ürünü de iki farklı şekilde açıklamak istiyoruz.

 

Kendinden Yapışkanlı Takma Tırnak Nasıl Takılır?

Öncelikli olarak ellerinizi ılık su ile bol sabun kullanarak yıkamalısınız. Bu aşamada varsa tırnaklarınızın üzerindeki kirlerden kurtulup yapışkanlı tırnağın daha iyi yapışması sağlanmış oluyor. Sonrasında hazır tırnak etleriniz de yumuşamışken diplere doğru hafifçe itin. Bu aşamadan sonra takma tırnak kutusundan kendi tırnak yapınıza en uygun olanları seçin. Tırnakların sırasının karışmayacak şekilde dizin ve genellikle kendinden yapışkanlı takma tırnakların iç kısmındaki yapışkan üzerindeki şeffaf bandı kaldırın ve tırnak etlerinizin dibine doğru bastırarak tırnağı tek hamlede hafifçe bastırarak yerleştirin. Bu aşamada baş parmağınızın takma tırnağını en son olarak takmanız size zaman kazandıracaktır.

 

takma tırnak yapıştırıcısı olmadan nasıl yapıştırılır

 

Yapıştırıcı ile Takma Tırnak Nasıl Yapıştırılır?

Yapıştırıcısı ayrı olan tırnakları takarken ise ilk yapılacak işlem yine aynı şekilde elleri sıcak su ile iyice köpürterek temizlemek. Sonrasında ise tırnaklarınızda oje yoksa bile asetonlu bir pamuk ile tırnak yüzeyini arındırmaktır. Bu aşamadan sonra yapılması gereken tırnaklara uygun ölçüde seçeceğiniz her bir tırnak üzerine yapıştırıcı uygulamak ve uygun olan tırnağın üzerine takma tırnağı yerleştirip hafifçe bastırmak olmalıdır.

 

 

Takma Tırnak Nasıl Çıkarılır?

Takma tırnakları çıkarırken önemli olan kendi tırnak yüzeyinize zarar vermeden ve tırnağınızı kırmadan çıkarmaktır. Bunun için hem kendinden yapışkanlı takma tırnakları hem de yapıştırıcısını sürerek taktığınız takma tırnakları aynı yöntem ile çıkarabilirsiniz. Yapmanız gereken şey bir kase içerisine sıcak su alıp isteğe göre içerisine ellerinizi beyazlatması ve tırnaklarınızı güçlendirmesi için birkaç damla limon da sıkarak parmaklarınızı bu suda bekletmektir. Bu süre yaklaşık olarak 15 -20 saniye kadardır. Ardından takma tırnakları kenarlarından çekerek kolaylıkla çıkarabilirsiniz.

 

 

 

Takma Tırnaklar Ne Sıklıkta ve Nasıl Kullanılmalıdır?

Takma tırnaklar çoğunlukla tırnakları zayıf veya çabuk kırılan kişiler tarafından tercih edilse de zaman sıkıntısı yaşayan pek çok kadının da tercihleri arasındadır. Çünkü hem çok pratik ve basit hem de anında çok bakımlı ellere sahip olmanın başka bir alternatifi yok. Üstelik çıkarılmadığı müddetçe oje gibi kenarlarından atmalar yapmaz ve iki gün kadar da çıkarılmadan kullanılabilir.

Takma tırnaklar artık hem desenli hem french hem de rengarenk ojeler ile olan bir çok çeşidi sayesinde günlük hayatı kolaylaştırması ve zaman kazandırması açısından gayet güzel. Fakat takma tırnakların kullanım sıklığı konusunda dikkat edilmesi gereken önemli detaylar bulunmaktadır. Bunlardan birincisi takma tırnak kendi tırnağınızın üzerine yapıştırıldığında tırnaklarınızın nefes almasını önleyebilir. Bir de kullanılan takma tırnak yapıştırıcı kaliteli bir malzemeden yapılmadıysa bu durum tırnak üzeri dokusunu bozabilir. Özellikle sıcak su ile temas ettiğinde yapışkanı yumuşamayan takma tırnaklar çıkartılırken tırnak yüzeyine zarar vereceği için bilmediğiniz veya daha önce kullanmadığınız marka takma tırnakları tercih etmeden bir kere düşünün.

 

 

Takma tırnakların kullanım süresi hakkında henüz net bir bilgi olmasa da netice itibarı ile canlı dokunun üzeri cansız hava almayacak bir başka ürün ile kapatıldığı için çok sağlıklı değil. Bu yüzden en fazla iki gün kullanılması ve mutlaka aradan bir iki gün geçmesi beklenmelidir. Bu süre zarfı içerisinde tırnak yüzeyi yeniler ve hava alır. Sonrasında yine istediğiniz şekilde takma tırnak uygulayabilir ve kullanabilirsiniz.

>>>>Evde Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır Öğrenmek İçin Tıklayın

 

 

Takma Tırnak Kullananların Yorumları

Nimet D. (37): Ofiste çalışmaktan çoğu zaman kuaföre gitmeye vaktim olmuyor. Kaliteli bir takma tırnak alıp aylarca düzenli ve temiz kullandığımda kullandığım oluyor. Özel günlerde saatlerimi harcamadan anında bakımlı tırnaklara kavuşmayı seviyorum. Takma tırnak bakımlı bir kadın için olmazsa olmaz.

Candan A. (23): Kendi başıma tırnaklarıma bakım yapamıyorum maalesef ki. Ama kuaföre gidip manikür yaptırmak için de ne zamanım ne de ona ayırabilecek bir bütçem yok. bu yüzden ben de uygun fiyatlı ve sürekli kullanabileceğim tarzda takma tırnaklar alıyorum. Bu sayede hem her ortamda dikkat çeken bakımlı ve güzel tırnaklara sahip oluyorum hem de ekonomi yapabiliyorum. Takma tırnak kolaylığını bir kere fark edince eminim siz de vazgeçemeyeceksiniz.

Sibel C. (27): Çok güçsüz ve zayıf tırnaklarım olduğu için törpüleyemiyorum bile. Bu yüzden yalnızca dikkatlice kestiğim tırnaklarımı bakımlı ve güzel bulmuyorum. Takma tırnak kullanmasını öğrendiğim günden beri tırnaklarımın güçsüz oluşunu kendime sorun etmiyorum. Özel bir günde veya kendimi bakımlı hissetmek istediğim günlerde istediğim takma tırnağı kullanıp çok mutlu oluyorum. Erkek arkadaşım da bu şekilde tırnaklarıma bayılıyor. Sizin de güçsüz ve çabuk kırılan tırnaklarınız varsa takma tırnakları kesinlikle öneriyorum.

Tuğçe N.K. (25): Takma tırnak ile arkadaşımın düğününde kuaförde zaman kalmadığı anda tanıştım ve o ana kadar böyle bir kolaylığın varlığından bile habersizdim. Saniyeler içinde tırnaklarıma taktığım takma tırnakları çok severek kullandım ve hiç rahatsızlık hissi duymadım. Kaliteli takma tırnakların düşmesi ya da kalkması gibi sorunlar olmuyor.

 

SONUÇ

Takma tırnak kullanımından bahsettiğimiz yazımıza ek olarak sizin de bize ve diğer okuyucularımıza bahsetmek istediğiniz daha farklı bilgiler varsa yorum kısmından paylaşabilirsiniz. Takma tırnak deneyimlerinizde ve daha farklı şekillerde takıp çıkartıyorsanız da bizimle paylaşmanız bizi çok mutlu eder.

Takma tırnak kullanımı dikkat edildiği takdirde çok kolay ve çok da keyiflidir. Siz istemediğiniz müddetçe kendiliğinden çıkmıyor oluşu tercih edilmesindeki en en önemli sebeplerden birisi. Bu yüzden de denemek isteyen kişiler için yazdığımız bu bilgilendirici makalede de bahsettiğimiz gibi takma tırnak her anlamda çok pratik ve çok güzel.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.