Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Suna Dumankaya Pirinç Unu Maskesi

28.02.2023
2.979
Suna Dumankaya Pirinç Unu Maskesi

Suna Dumankaya pirinç unu maskesi başlıklı yazımızda Suna Dumankaya usulüyle hazırlanan cilt beyazlatıcı bir maske tarifi vermeye çalışacağız. Cilt bakımı için kullanılan maskeler dışarıdan satın alındığında içerisinde taşımış oldukları kimyasallar nedeniyle sağlığı tehdit eder nitelikte olmaktadır. Vereceğimiz tarif ile doğal bir maske tarifi öğrenerek sağlıklı ve etkili bir maske uygulaması yapabilirsiniz.
Cilt maskesi uygulayabilmek için ve doğru maskeyi hazırlayabilmek için öncelikle kişinin cilt yapısını iyi bilmesi ve tanıması gerekir. Cildinizi tanıdıktan sonra evde kolayca uygulayabileceğiniz pirinç unu ve süt karışımı maskenizi uygulayabilirsiniz.

Pirinç Unu Maskesi Nedir ve Nasıl Uygulanır
Pirinç unu maskesi cildi derinlemesine temizlemede ve cildin etkili şekilde beyazlatılmasında etkili doğal bir maske tarifidir. Pirinç unu maskesi pürüzsüz cilt isteyen kişiler için ve aynı zamanda cildinin beyazlamasını isteyen kişiler için uygulanmaktadır. Pirinç içerisinde bulunan nişasta ölü ciltteki derilerin temizlenmesinde etkilidir. Ölü deriler ortadan kalkarak yerine yeni ve beyaz bir deri çıkmaktadır. Pirin unu maskesi tarifi şöyledir;
-2 yemek kaşığı kadar pirinç unu

-1 yemek kaşığı kadar süt tozu

-3 çay kaşığı kadar zeytinyağı

-Su

Yapılışı;
Pirinç unu ve süt tozunuzu öncelikle karıştırın. Sonrasında zeytinyağı ve biraz da su ekleyin. Krem kıvamına gelinceye kadar karışımı hazırlayın. Karışımı hazırladıktan sonra yüzünüze, boynunuza maskeyi masaj yaparak uygulayın. Maskeden istenen etkinin alınabilmesi için düzenli aralıklarla maskeyi uygulamaya çalışmak önemlidir. Düzenli uygulama neticesinde ciltte istenen yararlı etkiler kısa bir zaman sonra oluşmaya başlayacaktır.

Pirinç Unu Maskesinin Cilde Faydaları

-Ciltteki ölü hücreleri gidermede etkilidir.

-Cildin daha beyaz bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır.

-Siyah nokta ve sivilce oluşumlarının giderilmesinde etkilidir.

-Cildin çok daha pürüzsüz bir yapıda olmasında etkilidir.

-Güneşin zararlı etkilerine karşı güneş kremi gibi koruyucu etki sağlamaktadır.

-Ciltteki siyah nokta ve sivilceleri giderdiği gibi aynı zamanda daha önceden oluşan siyah nokta ve sivilcelerin kuruyarak gözeneklerin açılmasında etkilidir.

-Güneş yanığı gibi cilt yaralarının iyileşmesinde etkili olunduğu bilinmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.