Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Stafine Cort Krem , Stafine Krem Ne İşe Yarar ?

28.02.2023
1.734
Stafine Cort Krem , Stafine Krem Ne İşe Yarar ?

Stafine Cort Krem , Stafine Krem Ne İşe Yarar ?

Stafine cort krem bir çok deri hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Cilt rahatsızlıklarının durumuna göre bazen başka kremlerle karıştırılıp sürülebilmektedir. Krem hakkında tüm detaylı ve gerekli bilgileri sizler ile paylaşacağız.

Stafine cort krem‘in özelliği içeriğinde ki etken maddesidir. .Etkin madde  fusidik asit (%2) . Bu sayede cilt yüzeyinde bakteri oluşumunu engeller. Sivilce oluşmasını ve ya sivilce izlerinin yok olmasını da sağlar. Aynı zamanda egzama ve egzama çeşitli rahatsızlıklarında tedavisinde kullanılmaktadır.

Stafine krem hakkında daha önce kısaca bahsettiğimiz yazılarımızı paylaşıyoruz. Başlıklara tıklayarak kolayca makalelerimize ulaşabilirsiniz.

Stafine Krem Nedir ?

Bu ilaç genellikle bakterilerin neden olduğu egzama çeşitlerinin tedavisinde kullanır. Enfeksiyonlu ve  İltihaplı cilt problemlerinin giderilmesinde kullanılır.

Ayrıca aşağıda paylaşacağımız  2 tane yazımız da bu konuda dikkatiniz çekebilir . Bu yüzden hemen başlıklarını sizler için paylaşıyoruz.

Hangi egzama çeşitlerinin tedavisinde kullanılır ? İşte cevabımız ,

Egzama çeşitleri ;

  1.  atopik egzama,
  2. diskoid egzama,
  3. staz egzaması
  4.  seboreik egzama

Egzama hakkında daha çok bilgi edinmek isterseniz sizler için en çok tıklanan ve yorum alan yazılarımızı paylaşıyoruz. Sizin de bir sorunuz ve ya görüşünüz var ise makalenin sonunda ki yorum kısmında düşünlerinizi özgürce paylaşabilirsiniz.

Stafine Krem Muadili

Fucibest Krem, Fucidin Krem, Fucidin Pomad, Fucidin Film Tablet, Fucidox Pomad, Fucidox Krem, Fucitec Pomad, Fucitec Krem, Fucitec Film Kaplı Tablet, Fusidas Krem, Fusinat Film Tablet, Fusix Derma Pomad, Fusix Derma Krem, Robisid Film Tablet, Stafine Pomad, Stafine Film Tablet, Stafine Infüzyon Için Toz Ve Çözücü Içeren Flakon ve Tiremix Krem bu ilacın eşdeğeri ürünlerdir.

Stafine Cort Krem Fiyatı

2022 yılında ilaç sektöründe ki yapılan zamlardan sonra her ilaç payına düşen zamı aldı ve fiyat artışları yaşandı . Reçeteli olarak eczanelerden temin edebilirsiniz. Stafine krem 2022 fiyatı 48.45 TL’dir.

Stafine Yüze Sürülür mü

Stafine Krem Kullanımı

Kremi kullanmadan önce sorunlu bölgeyi temizleyin. Rehabilitasyonun süresi hekiminiz tarafından kararlaştırılacaktır. Rehabilitasyon daha uzun olmasına karşın genellikle bir ila iki haftadır. Bu, enfeksiyonun cinsine ve rehabilitasyonun neticesine bağlıdır. Kremi uzun vakit veya büyük ölçülerde kullanıyorsanız özel dikkat gösterin zira o zaman yan tesir alma oranı daha yüksektir.

Ayrıca bu kremi kullanırken şu noktalara da dikkat etmelisiniz.

  1. Tedavi süresi boyunca özellikle makyaj ürünleri kullanılmaması gerekir.
  2. Ağız ve göz çevresine uygulamamanız gerekir.
  3. Tedavi süresi boyunca sert bakım malzemeleri kullanılmaması önerilmektedir. Örneğin sert etki yaratan sabun şampuan gibi çeşitlerin kullanılmaması gerekir.
Stafine Yüze Sürülür mü ? ,  Stafine merhem sivilce için kullanılır mı ?

Bu krem hakkında en çok sorulan soru bunlardır. Evet yüze sürülebilir ama ağız ve göz bölgesinin etrafına sürülmez. Sivilcelerin yok olması için içeriğinde etkin madde olan fusidik asit oldukça etkilidir. Ayrıca sivilceler yok olsa bile arkalarında kalan sivilce izlerinin de giderilmesini sağlar. İlacı doktorunuza danışarak kullanmanızı öneririz. Sağlıklı günler dileriz !

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.