Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Sol Göz Seyirmesi Ne Anlama Gelir İslam’da?

28.02.2023
797
Sol Göz Seyirmesi Ne Anlama Gelir İslam’da?

Sol göz seyirmesi ne anlama gelir İslam’da? Sorusu için öncelikle tıbbi pek çok açıklaması bulunsa da batıl inanç açısından da pek çok farklı göz seğirmesi çeşidinin her birinin bir anlamı olduğuna inanılmaktadır. Öncelikle göz seyirmesi, göz bölgesindeki kasların bir sorun yaşaması durumunda daha sık karşılaşılır ancak göz seyirmesinin her bir şeklinin batıl inançlarla ilgilenen kişilerin de bildiği üzere çeşitli anlamları vardır ve bu seğirme o durumun yaşanacağını veya yaşandığını ifade ettiği söylenmektedir.

Sol Göz Seyirmesi Ne Anlama Gelir İslam'da?

Tarihi dönemlerden beri süregelmekte olan bu tür inanışlar hala devam etmektedir ve günümüzde İslam’da da çeşitli anlamlara sahip olduğu düşünülürken genel kanı olarak Sol göz seyirmesi ne anlama gelir İslam’da? Sorusuna da yanıt olacak olan seyirmelerin anlamları şunlardır;

  • Sağ gözün dışının seyirmesi kötü bir şeyin olacağına işaretken sol gözün dışının seyirmesi ise ziynete yani kişiye para geleceği anlamına gelmektedir.
  • Sağ göz bebeğinin seyirmesi durumunda kişinin sıkıntı yaşayacağı, sol göz bebeğinin seyirmesinde ise kişinin bir sevinç ve mutluluk yaşayacağı anlamına gelmektedir.
  • Sağ göz kuyruğunun seyirmesi sevinç, mutluluk, iyi bir haber anlamına gelirken, solda mal, mülk ile ilgili bir durum gelişeceği anlamına gelmektedir.
  • Sağ göz altının seyirmesi iyiliğe, güzel şeylere yorulurken, sol göz altının seyirmesi ise mevkiye yani kişilerin bulundukları konumdan yükselecekleri anlamına gelmektedir.

Sol Göz Seyirmesi Ne Anlama Gelir İslam'da?

Bunların yanı sıra özellikle halk arasında yaygın olarak kullanılan sağ göz seyirmesi sağlığa, sol göz seyirmesi varlığa işarettir düşüncesi ve inanışı da bu konuda bir diğer önemli husustur. Ancak şunu kesinlikle söylemek gerekirse göz seyirmesi bir batıl inanç olarak kullanılsa da tıbbi açıdan önemli sorunların habercisi olabilir ve yabana atılmamalıdır.

Kuran’da Göz Seyirmesi

Kuran’da göz seyirmesi ile ilgili bir bölüm bulunmamaktadır. Bu inanış tamamen hurafelere ve batıl inançlara dayalıdır. Bu nedenle çeşitli seyirmeler farklı anlamlara yorulsa da bu durum tamamen tıbbi bir durumdur ve çeşitli kas sorunlarından meydana gelebilmektedir. Bununla birlikte Kuran’da göz seyirmelerinin anlamları ile ilgili bir bilgi de yer almamaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.