Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Skinny Jean Ne Demek ? , Skinny Fit Ne Demek ?

28.02.2023
796
Skinny Jean Ne Demek ? , Skinny Fit Ne Demek ?

Skinny Jean Ne Demek ? , Skinny Fit Ne Demek ?

Skinny Jean Ne Demek ? , Skinny Fit Ne Demek ? Günümüzde kot pantolon en çok giyilen ve tüketilen kıyafettir. Kot pantolonların yani jeanların bir çok çeşidi ve kalıbı vardır. Bir pantolon alırken  skinny, slim fit, straight, relaxed ve loose gibi terimleri duymamış olmamanız imkansız diyebiliriz.  Pantolonların kalıplarına göre İngilizce olarak adlandırılan bu terimlerin ne anlama geldiği konusunda bilgi eksikliğiniz varsa bu yazımız tam size göre.

Skinny Jean bacağı boydan boya sımsıkı saran pantolonlara verilen isimdir. Bacaklarının güzelliğine güvenen uzun ve ince bacaklı kadınlar tarafınca tercih edilir.

Skinny Jean Nedir ?

Skinny Jean yukarıda dediğimiz gibi bacakları boydan boya sıkıca saran kot pantolon kalıp çeşidine denir. Pantolon kesim sebebiyle bacağa oturan bu pantolonlar çoğunlukla kadınlar tarafından tercih edilse de bazı erkekler tarafından da kullanmaktadır. Vücut hatlarını oldukça ortaya çıkarır .  Tercih eden kişiyi çekici göstermesi sebebiyle özellikle bacakları düzgün olan kadınlar tarafından tercih edilmektedir.

Skinny kot pantolonu kilolu bireylerin kullanması çok hoş manzaralar yaratmayabilir. Umulduğu gibi durmayabilir. Bu tarz pantolonlar bacakları sardığından fazla kiloyu belli eder ve kıyafet üzerinizde beklediğiniz gibi güzel durmaz. Bacak bölümü oldukça dar olan bu pantolonlar giyilmesinin ve çıkarılmasının biraz zor olmasıdır. Bacak kısımları oldukça dar olan bu pantolonlar birçok stil ikonunun tercihlerindendir.

Kendi arasında da bu tarzın birçok çeşidi ve rengi de bulunmaktadır. Ayrıca bir de super skinny jean vardır bu da daha dar ve daha sıkıdır. Bir miktar da daha iyi sarmaktadır vücudu.

Skinny jeanler çoğu vakit slim fit kalıp pantolon ile karıştırılmaktadır. Fakat bu iki pantolon birbirinden fark eder. Pantolonların içinde en dar kesimli olanlar skinny kot pantolonlardır. Boru paçadan farklı olarak yalnızca bacağın alt kısmına değil bacağın tamamını sarmaktadır. Skinny pantolanları yapışık kalıp olarak adlandırmak mümkündür. Tüm kot pantolon markalarında skinny jeans modeli vardır.

Slim Fit, Loose, Straight ve Relaxed Pantolon Ne Demek?

Slim : Slim-Fit veya kısaca slim pantolonlar, dar kalıp olarak bilinir. Dar olmalarıyla birlikte, skinny pantolonlar kadar vücudu sarmalayıp sıkmazlar. Günümüzde jean ailesinin en çok tercih edilen kalıplarından biridir.

Straight : Bu kalıp regular, standart ve düz kesim olarakta adlandırılır. Straight pantolonlar düz kesimdir ve bedeni sarmalamazlar. Kalçadan paçaya doğru genişleme veya daralma olmadan aynı genişlikte inen pantolonlardır.

Relaxed : Relaxed pantolonlar rahat kalıp olarakta bilinirler. Bol kesim pantolonların başlangıç noktası olarak kabul edilirler ve oldukça rahat hissettirirler.

Loose : Jean ailesinin en geniş üyelerinden biridir. Geniş kalıp olarak bilinirler. Hayli bol kesim olan loose fit pantolonlar tam bir rahatlık sunar ancak şalvarımsı geniş görünümü yüzünden fazla tercih edilmezler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.