Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Sivilceye Kesin Çözüm Sivilcelere Garanti Çözümler

Sivilceye Kesin Çözüm Sivilcelere Garanti Çözümler

yüzdeki ve vücuttaki sivilceler nasıl geçer? Akne sorununa kesin çözüm yolları

Sivilcelerin neden oluştuğunu tespit etmek, tedavide uygulanacak yöntemi belirleyici en önemli unsurdur ve sivilcelere kesin çözüm bulmak için altta yatan sebebin tespit edilmesi esastır.

Sivilce; nüfusun ortalama olarak %85’lik bir dilimini hayatının belirli bir bölümünde az ya da çok şekilde etkilemiş ve akne sorunu yaşayan kişiye hem fiziksel hem de ruhsal olarak zarar veren oldukça yaygın bir cilt problemi. Bu kadar yaygın olmasına karşın, sivilcelerden bir gecede kurtulmak ise maalesef lanse edildiği kadar kolay bir iş değil. Peki sivilce nasıl geçer? Bir türlü kurtulamadığınız bu akne sorununa kesin çözüm bir yöntem yok mu? Bildiğimiz garanti çözümler var 🙂

İlaç, krem ve lazer tedavilerinden tutun, pek çok ev yapımı doğal sivilce maskesine kadar çeşitli çözüm alternatifleri bulunan sivilcelerden kurtulma sürecinde, disiplinli ve istikrarlı bir yol izlemek, kullanılacak yöntemlerin en az yan etkiye yol açmasına ve en etkili biçimde faydanılmasına yardımcı olacaktır. Bunun için de sivilceleri geçirmek için izleyeceğiniz yolu, sivilce oluşumuna zemin hazırlayan sebeplerden tutun, sivilce tiplerine kadar, kurtulmak için uygulayabileceğiniz yöntemlerden tutun, iz kalmaması için yapabileceklerinize kadar pek çok konuya değinerek kapsamlı bir sivilce geçirme rehberini sizler için derledik;

Sivilce Nasıl Geçer Kesin Çözümü? ( Adım Adım Akne Sorununa Garanti Çözüm yolları)

Sivilce sorunu olan kişilerin bir kısmı, ergenlik döneminde aknelerle başı ciddi şekilde derde girmiş ve ilerleyen zamanlarda kendi kendine sorunu çözülmüş kişiler olsalar dahi, yetişkinlik dönemlerinde de hala cilt sorunları ve akneleri ile uğraşmaya devam eden, problemi sıklıkla nükseden ya da kısmen iyileşse de tamamen ortadan kalkmayan pek çok kişi mevcut. Kullandıkları onlarca sağdan soldan duyma yöntem, doktorlar tarafından reçete edilen en iyi sivilce ilaçları, aknelerden kurtulmak için kullanılan en iyi sivilce kremlerinden tutun, başvurulan her yöntem yetersiz kalıyorsa, sivilce geçirme süreci yeterince iyi anlaşılamamış ve uygun yöntemler sırasıyla ve disiplinli bir şekilde uygulanamamış demektir.

Sivilcelerden kurtulmak için herhangi bir tedavi sürecine girmeden önce varolan akne probleminin altında yatan sebepleri tespit etmek, nedenleri ortadan kaldırdıktan sonra, sivilce tipinizi de anlayıp, ona göre bir yol haritası ve tedavi yöntemi seçerek, adım adım ilerlemek, yavaş ancak emin adımlarla kesin çözüm yollarında ilerlemek, sivilceleri geçirmek için ve başarılı sonuç elde etmek için olmazsa olmaz.

Sivilce Neden Olur? ( Akne Oluşumuna Zemin Hazırlayan Faktörler)

Sivilceleri geçirmek için kullanacağınız, doğal ya da tıbbi hiç bir yol ya da yöntem, akne oluşumuna sebebiyet veren faktörler ortadan kaldırılmadıkça kalıcı olmayacak, en mükemmel, hızlı ve kesin sonuç veren sivilce geçirme yöntemi bile, geçici bir sonuç sağlayacak, bir süre sonra akne probleminiz eskisinden daha beter şekilde geri dönecektir. Bu bağlamda tedaviye başlamadan önce sivilce neden olur sorusuna yanıt aramalı, nedenleri genel olarak tespit edip ortadan kaldırdıktan sonra yolunuza devam etmelisiniz.

Sivilce oluşuma neden olan en yaygın sebepleri şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Cildin aşırı yağ üretimi
 • Kıl köklerinin yağ ile tıkanması sonucu ölü deri oluşumu
 • Bakteriler ve Mikroplar
 • Androjen ve Estrojen Hormonun Aşırı Artışı
 • Yoğun stres altında olmak
 • Yanlış ve aşırı yağlı beslenme
 • Düşük kalitede kozmetik ürünlerinin kullanımı
 • Cilt irritasyonuna sebebiyet veren temaslar
 • Bir takım ilaçların yan etkileri
 • Genetik faktörler

Sivilce Tedavisinde Kesin Kalıcı ve Takip Edilecek Garanti Çözüm Yolları

 • Sivilce oluşum nedenlerini tespit ettikten sonra, sizin yaşamınızda var olan faktörleri ortadan kaldırın.
 • Hormonel sorunlarınız var ise ilgili doktora başvurarak uygun ilaç tedavisini alın.
 • Beslenmenize dikkat edin. Yedikleriniz içtikleriniz ile cilt sağlığınız doğrudan bağlantılıdır. Sivilce oluşumuna katkıda bulunan besin maddelerinden uzak durmaya çalışın. Sivilce yapan yiyecekler ve besin maddeleri yazımızda daha ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.
 • Cildinizi temiz tutun. Bakteri oluşumuna sebep olan kirlerden arındırın. Gözeneklerinizi açık tutarak cildinizin nefes almasını sağlayın.
 • Doğru nemlendirici ürünleri kullanın. Cilt yapınıza uygun, yağlı, kuru ya da karma farketmeksizin, cildinizi yağlandırmadan nemlendiren kaliteli ürünler kullanın.
 • Düşük kaliteli ve fazlaca kimyasal madde içeren kozmetik ürünleri ve makyaj malzemelerinin kullanımından kaçının. Yağ bazlı ürünlerden kaçının ve gece yatmadan önce mutlaka makyajınızı temizleyin.
 • Doktorunuzun önerisi doğrultusunda, akne sorunununuzun şiddetine bağlı olarak uygun sivilce kremi ya da ilacı kullanmaktan çekinmeyin.
 • Yüzünüzü günde 2 kereden fazla yıkamayın. Yıkarken ılık su ve uygun sivilce sabunları kullanmayı tercih edin.
 • Cildinize sıklıkla temas eden, telefon, sakal, bıyık gibi irritasyona yol açan cisimlerden uzaklaşın ya da temasınızı kısıtlayın.
 • Yoğun stresten olabildiğince uzak durmaya çalışın. Stres hem genel olarak ruhsal ve fiziksel sağlığınıza hem de cildinize son derece sakıncalı. Kortizol ve adrenalin üretimi akne oluşumunu kolaylaştırır ve yayılmasını hızlandırır.
 • Saçlarınızı temiz tutun. Yağlı saç köklerinden alnınıza taşınan aşırı sebum, alnınızda ve oradan da yayılarak yüzünüzde sivilce oluşumuna sebebiyet verebilir.
 • Güneş ile aşırı temas etmekten kaçının.
 • Sivilcelerinizle oynamayın, patlatmayın, diş macunu sürmeyin. Kulaktan dolma bilgiler ile sivilcelerinizi tedavi etmeye çalışıp cildinize daha fazla zarar vermeyin.
 • Akne sorununuz yüzünüz dışındaki; sırt, kollar, bacaklar gibi vücut bölümlerindeyse, cildinizi fazlaca sıkacak türde ve terletecek kıyafetler giymekten kaçınıp, derinizin nefes almasına müsaade edin.

Ev Yapımı Doğal Maskeler ile Garanti Sivilce Geçirme Tarifleri

Akne sorununu arttıran ya da oluşumuna sebebiyet veren faktörleri elimine ettikten sonra, medikal nitelikte kremler ya da reçeteli sivilce ilaçları kullanmak istemeyenler, sivilce geçirme konusuna son derece etkili, evde yapımı kolay, ekonomik ve uygulaması da bir o kadar pratik, doğal, ev yapımı sivilce maskelerini deneyebilirler. En etkili evde sivilce geçirme yolları için ise şunları öneriyoruz;

Çay Ağacı Yağı ile Sivilcelerden Arının

Dezenfekte ve antiseptik özelliği bulunan çay ağacı yağı, aynı zamanda cildi yatıştırıcı etkisi sayesinde de hem iltihaplı sivilceleri kurutuyor hem de teninizi bakterilerden, mikroplardan arındırarak, gözeneklerinizin açılmasını sağlıyor. Cildinizdeki sorunlu bölgeye ince bir tabaka halinde sürebileceğiniz gibi, yoğun içerikli bir yağ olması sebebiyle, doğrudan sivilcelerinizin üstüne pamuklu bir kulak çubuğuyla da uygulayabilirsiniz.

Çay ağacı yağını hafifçe seyreltmek için ceviz yağı ya da zeytinyağı ile karıştırıp, yüzünüzün ya da vücudunuzun tamamına krem gibi de uygulayabilir, uygulamayı günde bir kereden fazla olmamak kaydıyla sivilcelerden tamamen kurtulana kadar sürdürebilirsiniz.

Yeşil Çay ile Cildinizdeki Enflamasyonu Azaltın

Yeşil çay ağacı bitkisi ise içerdiği yüksek derecede tanik asit sayesinde cilt dokusundaki şişmeleri, ödemleri indirmesi, cildi yatıştırması ve enfeksiyonları gidermesi sayesinde, sivilce geçirme ürünü olarak oldukça popülerleşmiş bir başka doğal ürün.

Ciltte oluşan bakterileri önleyen ve kurumaya yol açmadan cildi büzen yeşil çay, ciltte biriken fazla sebum ve yağ hücrelerini dengeleyerek, nemin önüne geçmeden yağlanmanın önüne geçer. Aynı zamanda oldukça da etkili bir antioksidandır.

Aloe Vera Jeli Her Derde Deva

İçerisinde barındırdığını antiseptik ajanlar sayesinde ciltte mantar, bakteri ve virüs oluşumunun önüne geçerek yeni sivilce oluşumunun önüne geçen Aloe Vera jeli, aynı zamanda son derece başarılı bir iltihap gidericidir.

Aloe vera astrenjan özelliği sayesinde deride ve gözenekler arasına sıkışmış birikmiş kiri ve fazla sebum kalıntılarını da temizleyerek, aknelerin hızlı bir şekilde iyileşmesine katkı sağlar. Aloe vera bitkisinin içerisinden çıkan jeli doğrudan akneli bölgeye uygulayabileceğiniz gibi, içerisinde Aloe Vera içeren ürünleri kullanmayı da tercih edebilirsiniz. Hücre yenilenmesine katkı sağlayan bu doğal jel, sadece akneleri geçirmekle kalmaz, cildinize daha parlak, berrak ve aydınlık bir görünüm de kazandırır.

Sarımsak – Doğal Antibiyotik ve Antibakteri Ürünü – 

İlhitaplı sivilcelerin irininin kurutulmasında etkili, antibiyotik etkili sarımsak aynı zamanda yeni çıkmaya yüz tutmuş sivilceleri daha tamamen ortaya çıkmadan sadece 1 gecede kurutup ortadan kaldırması ile ünlü bir besin maddesi. Kokusu birazcık nahoş olsa da, ağızda ve midede kaldığı gibi ciltte kokusu kalmayan sarımsağı bir havanda iyice suyu çıkana kadar ezip hafif kremimsi bir kıvama getirdikten sonra cildinize yaygın olarak değil de, akne sorunu olan, özellikle de enfeksiyon kapmış gibi görünen, şişik ve ucu olan irinli sivilcelerin ve yeni çıkacak gibi görünen sivilce kırmızılıkları olan bölgenin üstüne doğrudan uygulayarak, çok kısa sürede kesin çözüme kavuşabilirsiniz.

Sarımsak ile sirke ya da su karıştırarak, yoğun kıvamını bir nebze hafifletmeyi de tercih edebilirsiniz.

Salatalık Tam Bir Akne Düşmanı

Derideki gözenekleri derinlemesine temizlemesi ve ciltte oluşan irritasyon sebebiyle meydana gelen şişik ve kırmızılık görünümündeki sivilceleri yatıştırması için, ince ince dilimlenmiş ve yatıştırıcı etkisini arttırmak amacıyla içine bir kaç parça buz atılmış salatalık dilimlerinin üstüne de yok. Çok ciddi sivilceler nasıl olur da salatalık ile geçer diye sorarsanız, dürüst olalım ve söyleyelim ki böyle bir mucize beklemeyin ama hafif ya da orta şiddetli kabarıklık görünümündeki akne problemleri için cildinize doğrudan parça parça salatalıkları uygulamak ve bekletmek ya da salatalık suyu ile yüzünüzü yıkamak hem doğru bir adım hem de sadece sivilceler için değil, aynı zamanda güzelleştirici ve parlaklaştırıcı, nem dengesini düzenleyici bir genel bakım yapmak açısından da oldukça faydalı bir besin.

Nane ile Sivilce Tedavisi

Salisilik asit içeriği sayesinde nane yaprakları, enflamasyon giderici, bakterilerden arındırıcı ve cildi yenileyici özellikleri ile sivilce geçirme yöntemleri arasında yerini almış etkili bir ajan. 30-40 adet iyice yıkanmış nane yaprağını, tercihen az miktarda kantaron yağı ile karıştırarak krem kıvamına getirdikten sonra cildinize uygulayabilir ve sadece 2 haftalık günlük uygulamadan sonra sivilcelerinizin gözle görülür şekilde azaldığına şahit olabilirsiniz.

Limon Suyu ile Karıştırın!

Limon suyunun cilt lekelerini ve sivilce izlerini geçirmek üstündeki etkisini bilmeyen yoktur. Cildi aydınlatma ve beyazlatma etkisine ek olarak, içerdiği asit ve C vitamini sayesinde, hem antibakteriyel özellik taşıyan hem de cildin fazla yağını kurutarak ve emerek, sivilce oluşumunun önüne geçer nitelikteki limonu, karbonat, tarçın, yoğurt ve şeker gibi cildin onarılmasında ve dezenfekte edilmesinde etkili pek çok farklı doğal ürünle karıştırarak elde edebileceğiniz doğal sivilce maskelerinden sonuna kadar faydalanabilir, bu kadar detaya girmeye üşeniyorsanız, limon suyu ile yüzünüzü doğrudan yıkayarak, hafif sivilce problemlerini kolayca geçirebilirsiniz. Aman dikkat! Limon suyunu gözünüze kaçırmayın. Bir zararı olmaz ama canınızı ciddi derecede yakabilir.

Elma Sirkesi ile Sivilcelere Son

Elma sirkesini karbonat ile ya da maden suyu ile karıştırarak elde edeceğiniz sıvı ile yüzünüzü günde bir kez sabahları yıkayarak, cildinizde ve deri altında biriken her türlü bakteri ve kirden arınabileceğinizi, gözeneklerinizi açabileceğinizi ve biriken yağ kistlerini giderek sivilce tedavinizin daha etkili olmasını sağlayabileceğinizi biliyor muydunuz? Elma sirkesinin hem sağlığa hem de cilde sayısız faydasının yanı sıra, sivilceleri geçirme üzerindeki mucizevi etkisi de mutfaklarımızdan eksik etmememiz gereken bir ürün olduğunun bir kanıtı. Sivilce kızarıklıklarından ve enflamasyondan şikayetçiyseniz, elma sirkesi karışımları tam size göre!

Asprin Uygulaması ile Akneleri Bitirmek

Anti-enflamatuvar ve anti bakteriyel özelliği sayesinde bildiğimiz asprini, limon, karbonat ve su ile karıştırıp iyice ezerek cildinize uygulayarak hem iltihaplı sivilcelerinizin iyileşmesine katkıda bulunabilir, hem de aknelerden kaynaklı kırmızılıkları ve şişlikleri giderebileceğinizi biliyor muydunuz? Asidik yapısı sebebiyle haftada 2 kezden fazla kullanılması tavsiye edilmeyen asprin maskesi doğru kullanıldığunda gerçekten cilt için muazzam bir doğal akne giderici.

Zerdeçal Maskesi ile Tertemiz Bir Yüz

Doğal antiseptik ve anti oksidan olan zerdeçal, aynı zamanda B6 vitamini içeriği ile cilt yenilenmesine katkı sağlayan ve potasyum içeriği ile ciltteki fazla yağ birikiminin önüne geçerek sivilceleri geçirmede aktif rol oynayan bir madde. İlhitaplı sivilcelerin kurutulması konusunda da son derece başarılı olan zerdeçalın akne sorununda kullanılması için doğal zerdeçal maskesi tariflerine bakabilirsiniz.

Alternatif Sivilce Geçirme Yöntemleri

 • Lazer uygulaması ile akne tedavisi

Akne sorununa doğal yollardan uzun vadeli çözümler bulamayan kişilerin, daha kısa süre içerisinde sivilcelerinden kurtulmak ya da uyguladıkları tedavi yöntemine ek olarak yardımcı çözüm olarak tercih ettikleri bir diğer yöntem ise lazer tedavisi. Sadece sivilce tedavisinde değil, aynı zamanda tamamlanan süreçten sonra sivilce izlerinin de giderilmesinde etkili bir şekilde kullanılan lazerin uzman bir merkezde, ehil elle tarafından uygulanması ise başarılı bir sonuç almanın yegane yolu. Sivilce izlerinden şikayetçiyseniz, lazere alternatif olarak sivilce izleri için krem yazımıza bakarak, cildi yenileyen, hücreleri onaran krem markalarına ve isimlerine de göz atabilirsiniz.

 • Reçeteli ilaçlar ile sivilce geçirme

Kortizon hapları, doğum kontrol hapları, bir takım antibiyotikler ve akıl sağlığı için kullanılan psikiyatrik ilaçlar da dahil olmak üzere, mutlaka hekim kontrolünde ve reçeteli bir şekilde kullanılması gereken bazı ilaçlar, çok ciddi sivilce sorunu olan kişiler için kullanılmakta ancak bu tip doktor kontrolünde kullanılabilecek sivilce ilaçları bir takım ciddi yan etkilere de yol açabilmekte. Dikkatli olmakta ve son çare olara başvurmakta fayda var. Doktor kontrolünde kullanılması gereken sivilce ilaçları yazımıza da bakmak isteyebilirsiniz.

 • Tıbbi Kremler ile Sivilcelerden Kurtulma

Sivilce tedavisinde doğal ve ev yapımı maskelerden fayda görülemediği şiddetli cilt sorunu durumlarında, içerik bakımından sivilceleri geçirme niteliğinde bulunan etkili sivilce kremlerinden de faydalanabilirsiniz. Ancak en iyi sivilce kremleri yazımızda listelediğimiz ürünleri kullanmadan önce uzman bir dermatoloğa danışmanız mutlaka tavsiye edilir. Ayrıca iltihap kurutucu antibiyotik içeren kremler de özellikle bakteri birikimine bağlı sivilcelerin tedavi edilmesinde etkilidir. Örneğin; Nadixa sivilce kremi

Sivilcelerden Kurtulduktan Sonra Akne Lekeleri Başınıza Dert Olmasın! Kesin Çözüm Bulun!

Tam da sivilce sorunu sona erdi diye sevinirken bir bakmışsınız ki hem yüzünüz hem de vücudunuz bir sürü çukurlaşmış sivilce izleriyle, derin akne skarlarıyla dolu ve hiç bir kapatıcı ile yüzünüzde istediğiniz pürüzsüz görüntüyü elde edemiyorsunuz. İzleri geçirmek için ne mi yapmalı? Aslında yöntem çok ama en temel aşama, hücrelerin onarımını ve cildin yenilenmesini sağlamak. Bunun için de akne izlerini süratle geçiren, son derece etkili kremler mevcut;

Sivilce İzleri için Krem – Eczanelerde Satılan Akne İzlerini Geçiren Kremler

Derin ve çukurlaşmış sivilce lekeleriniz mevcut ise, kremler her zaman yeterli gelmeyebilir. Daha etkili ve kesin çözüm yolları arıyorsanız, sivilce izleri nasıl geçer adlı yazımıza bakmalısınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.