Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Silinen İnstagram Hesabını Geri Alma Nasıl Yapılır?

Silinen İnstagram Hesabını Geri Alma Nasıl Yapılır?

İnstagram hesabımı sildim ama pişman oldum geri almak istiyorum (alabilir miyim) diyenler, sevgilisine kızıp yıllardır kullandığı hesabı düşünmeden ortadan kaldıran ama daha sonra “pire için yorgan yakılmaz” diyerek hesabını tekrar aktifleştirmek isteyenler, instagram hesabını geri açmak için onlarca sayfa yazı okumak zorunda kalanlar; arayışınız bu sitede son buldu… Facebook ile entegre çalışabilen, insanların anlık olarak fotoğraflarını paylaşabildikleri miyonlarca kullanıcı olan Instagram sitesindeki hesabını sildiyseniz ve geri almak istiyorsanız bunu nasıl yapabileceğinizi anlatıyorum!

Sitemizin asıl konusu yanık ve yara izlerinin, sivilce ve leke izlerinin giderilmesinde üstün etkili Madecassol krem olsa da, bu yazımızda özel olarak sıkça karşımıza çıkan bu sorundan bahsetmek istiyoruz.

Silinen Instagram Hesabını Geri Getirme ve Açma Yöntemi

Bildiğiniz üzere İnstagram, hesabını artık kullanmak istemeyenler için hesabı tamamen silme olanağı sağlıyor. Bunun yanında İnstagram’a bir süreliğine ara vermek isteyenler içinse hesap dondurma (geçiçi olarak kapatma) opsiyonu da mevcut. Ben bu yazıda instagram hesabını silen ve geri alabilir miyim diyenler için bilgiler vereceğim.

Belirtmeliyim ki instagram hesabınızı siz veya bir başkası bilerek olarak yada yanlışlıkla sildiyseniz (kalıcı olarak kapattıysanız) geri alamıyorsunuz. Yani arkadaşım hesabımı sildi, annem babam kapattı, sevgilim zorla sildi gibi bahaneler işe yaramıyor. Hesabınızın güvende olması için şifrenizi başkalarına vermeyin, instagram hesabını silmek 2 dk bile sürmeyen oldukça kolay bir işlem… Geçmişte instagram hesabını sildikten 24 saat sonra tekrar giriş yapmayı denediğinizde hesabınızın size ait olduğunu doğrularsanız yeni şifre belirleyerek geri alabiliryordunuz. Ancak şu an Instagram bu uygulamaya son vermiş ve silinen hesapları bir daha açmama kararı almış. Yalnız hesabınızı dondurursanız geri açabiliyorsunuz. Ancak silinen instagram hesabı nasıl açılır diye soruyorsanız maalesef hesabınızın üzerine bir bardak soğuk su içeceksiniz.

Bu uygulamanın doğruluğunu kontrol etmek için Instagram’ın hesap silmeyle ilgili bilgi verdiği sayfasına gidebilirsiniz (en alttaki hesabım kapatıldıysa ne yapabilirim başlığını inceleyin): Tıklayınız

İnstagram hesabınızı silmeden önce iki kez düşünmelisiniz. Hesap silmenin en kötü yanlarından bir tanesi kullanıcı adını tekrar alamıyor olmak. Sizin için önemli olan, akılda kalıcı ve hesabınızı net olarak ifade eden bir kullanıcı adını kaybetmek istemezsiniz. Çünkü silinen hesapla birlikte kullanıcı adı da gidiyor ve bir daha hiç kimse tarafından kaydedilemiyor. Ayrıca eski takipçilerinizin tamamını kaybettiğiniz için bunları yeniden kazanmanız gerekecek.

Silinen instagram hesabının geri alınmasıyla ilgili bilgi ararken çeşitli kaynaklarda kullanıcı adınız, gerçek adınız, Facebook (Instagram’ın sahibi) tarafından gönderilen kodu bir kağıda yazın ve yüzünüz ve iki eliniz görünecek şekilde fotoğrafınızı çekip gönderin denilmiş. Bu şekilde instagram hesabınız geri açılır yazılmış ancak bu mümkün değil. Ben bunu denedim ve instagram bana, yukarıda size verdiğim adresi gönderdi. Kısaca “bu hesap size ait ama sildiğiniz için geri açamayız” dediler. Yani bu doğrulama protokolü silinen hesabı geri almak için değil, o mesajı gönderenin siz olup olmadığını doğrulamak için. İnstagram desteğe ulaşan herkesten yapması isteniyor…

24 saat sonra deneyin, şifremi unuttum deyin yada mobil uygulama üzerinden deneyin gibi çeşitli yöntemler de maalesef işe yaramıyor. Maalesef ülkemizde bu bilgi yayılmadığı için hesabı silip bir daha geri alamayan binlerce insan var. Ani bir kararla yıllardır kullandığınız hesabınızdan olmamak için hesabınızı silmek yerine dondurmayı tercih edebilirsiniz.

Yorumlar
 1. sakir-pekell- dedi ki:

  bu hesabı geri almak istiyorum

  1. Dr. Manhattan dedi ki:

   Sildiğiniz instagram hesabını geri almanın bir yöntemi yok maalesef. Bunu çözmenin tek yolu Instagram’ın bu uygulamadan vazgeçmesi.

  2. Erhan dedi ki:

   Silindi

 2. Fırat kışla dedi ki:

  Instagram hesabım yanlışlıkla sildim

 3. damla dedi ki:

  kurban olayım dondurdumda ne oldu ,instagram ile iletişime dahi geçemiyorum ,psikolojim bozuldu ,iletişim sayfasında bile kullanıcı bulunamadı diyor ,normal mail atıyorum ona da çıt yok cevap vermiyorlar:(

 4. Fatma dedi ki:

  Silinen instagram hesabimi nasil grri alabilirim

  1. bülent dedi ki:

   slm sildiğiniz hesabı alabildinizmi acaba

 5. Rabia dedi ki:

  Nasıl ınstagramımı acarım yanlışlıkla sildim