Ana Sayfa / Kremler / Sandoz Krem Anestol Pomad Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır?
sandoz krem ne işe yarar

Sandoz Krem Anestol Pomad Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır?

Anestol Pomad ya da  üretici firmasının adı ile anılarak Sandoz Krem ismiyle de tanınan Anestol pomad krem, hücre zarında bulunan sinirsel uyarıların iletilmesini ve oluşumunu engeller ve uygulanan bölgede uyuşma meydana getiren bir uyuşturucu krem markasıdır.

Advertisements

Anestol krem, cildinizde meydana gelen yıpranmaların, yaraların, tahrişlerin ve yanıkların neden olduğu ağrı ve acıları, dudak çatlakları, hemoroid ve böcek ısırıkları gibi ciltte tahrişe sebep olan etkenlerin meydana getirdiği ağrı, acı ve kaşınma hissinin giderilmesi için kullanılır. Aynı zamanda bölgesel uyuşturma etkisi ve ekonomik fiyatı sebebiyle, geciktiricilere alternatif olduğu için, genital bölgede kullanım için de sıklıkla satın alınan ve özellikle erkekler tarafından sıklıkla tercih edilen bir pomaddır.

Sandoz markasının ürettiği krem eczanelerde satılan ve fiyatı sadece 14 küsur lira olan, hem son derece ucuz hem de üstün etkili lokal anestezi kremi; ağda öncesi uygulama bölgesini uyuşturmaktan vajinal bölgeye, kulak deldirilmesi, piercing uygulamalarından kaş kontürü gibi kalıcı makyaj uygulamalarına kadar geniş bir kullanım alanı olan bir kremdir.

Sandoz Kremin İçeriği Nedir?

30 gramlık alüminyum tüpler içerisinde satılan Anestol Sandoz Pomad’ın ana etken maddesi lokal uyuşturucu olan lidokaindir. içerisinde yardımcı madde olarak Metil paraben, propil paraben, polietilen glikol 1500, polietilen glikol 6000, propilen glikol içermektedir

Anestol Pomad Ne İşe Yarar Ne İçin Kullanılır?

Sandoz krem çok eski yıllardan beri geniş kullanım alanı ve yüksek etki mekanizması sebebiyle tercih edilen bir marka olmuş, evimizdeki ecza dolabının vazgeçilmesi Anestol krem ile adını duyurmuştur. En çok işe yaradığı alanlar ise aşağıdaki gibidir

  1. Ağda ve epilasyon gibi acılı uygulamalar öncesi bölgesel uyuşturma amacıyla – soğutucu anestezik sprey alternatifidir.
  2. Dövme piercing kulak ve göbek deldirme gibi uygulamalar öncesinde acıyı daha az hissetmek için
  3. Sinek böcek ısırıklarından kaynaklı kaşıntının hafifletilmesi için
  4. Vajinal mantar gibi durumlarda tedavi süresince hissedilen dayanılmaz kaşıntıyı dindirmek için
  5. Cinsel ilişkide acıyı azaltmak için vajinal bölgede kullanımı
  6. Cinsel ilişkide geciktirici olarak görev görmek üzere, genital bölge uyuşturucu olarak kullanımı
  7. Güneş yanıklarının acısını dindirmek için
  8. Dövme sildirme ve kalıcı makyaj gibi uygulamak öncesinde
  9. Her türlü diğer açık yara olmayan deri hasarının ağrısını hafifletmek amacıyla

Anestol Pomad Nasıl Kullanılır?

Harici olarak yani deri üstüne sürülmek yoluyla kullanılan Sandoz krem, kullanım amacınıza bağlı olarak değişkenlik gösterecek miktarlarda olmak kaydıyla, temiz ve kuru teninizin üstüne, uyuşturmak istediğiniz bölgenin üstüne hafifçe masaj yaparak yedirilmek suretiyle sürülür ve lokal anestezik etkisini göstermesi için herhangi bir işleme başlamadan önce 5 ila 10 dakika arasında beklenir.

Bunlara da bakabilirsin!

bıyık bölgesi güneş lekeleri için krem tavsiyeleri

Dudak Üstü Lekeleri için Krem ( Expigment ve Madecassol )

Bıyık bölgesi kararması için ilaç kullanmaya niyetliyseniz, ilaçtan önce dudak üstü lekeleri için krem kullanmanızı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir