Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Saç Kabarıklığı Nasıl Giderilir ?, Kabarık Saça Çözüm

31.01.2022
261
Saç Kabarıklığı Nasıl Giderilir ?, Kabarık Saça Çözüm

Saç Kabarıklığı Nasıl Giderilir ?, Kabarık Saça Çözüm

Saç kabarıklığı nasıl giderilir ? işte bu sorunun en net , pratik ve en ekonomik cevapları sizler için araştırdık derledik. Kabarık saça çözüm arıyorsanız bu yazımız tam sizin için hazırlandı. Bir çok kişinin sorunudur aslında saç kabarıklığı. Günümüz de ki en büyük cilt ve saç problemlerin asıl sebebi vücudumuzun yeterince nemlenmemiş olmasından kaynaklanmaktadır.

Kabarık saçın en büyük sebeplerinden biri nemsiz saçlardır. Saçlarınıza uyguladığınız ısı işlemleri bunu daha çok tetiklemektedir. Düzenli olarak saçlarını ısı ile kurutup , ısı sayesinde yıpratarak şekil veriyorsanız saç kabarıklığına merhaba demelisiniz. Isı ile yapılan işlemler saçı ve sa diplerinde ki nemi oldukça fazlasıyla azaltmaktadır.

Bu yüzden kuaförlerde saçı ve saç diplerini nemlendirecek keratin bakımı ve başka saç maskeleri uygulanır. Peki bu maskeleri biz nasıl evde ucuz , maliyetsiz yoldan uygulayabiliriz ? İşte bu cevapların hepsi yazımız da mevcut.

Evde uygulayacağınız basit yöntemler , dikkat edeceğiniz bir kaç basit hareet sayesinde bile saç kabarıklığınızın oluşmasını engelleyebilir ve ya en aza indirgeyebilirsiniz.

Revox At Kuyruğu Şampuanı Kullananlar ve Yorumları ” yazımız dikkatinizi çekebilir.

Saç Kabarıklığı Ne İyi Gelir ? Saç Kabarıklığını Önleyen Öneriler

1 – Duş Almak

Duş almak daha sonrasında saçı taramak ve kurutmak , saç kabarmasının en temel sebeplerindendir. Bu yüzden her gün duş almak saçı ve saç derilerini yıpratıp , nem dengesini bozar. 2 hatta 3 günde bir duş almaya çalışın . Bunu bir kaç uygulayın ve saçınızın nemini nasıl geri kazandığına şahit olun. Saçlarınızı duşta durulurken mümkün oldukça soğuk su ile durulayın. Fazla sıcak su saçlarınız için sağlıklı sayılmaz.

2 – Saç Kurutmak
Saç kurutma makinaları, ıslak saçı kuruturken saçın nemini de eksiltmektedir. Dolayısıyla da saçta nem eksilmesi kabarmalara sebebiyet vermektedir. Saç şişkinliği problemi yaşıyorsanız ya saçınızın kendi halinde kurumasına izin verin ya da saç kurutma makinalarının dağıtma aparatını kullanarak kurutun. Bu aparat, her saç kurutma makinasının birlikte bulunmaktadır.

Saç Kabarıklığı Nasıl Giderilir ?, Kabarık Saça Çözüm

3 – Şampuan ve Saç Şekillendirici Seçimi

Saçınızın sağlıklı kalmasını istiyorsanız en önemli etmenlerden biri şampuan seçimi diyebiliriz. Şampuan satın alırken mutlaka nemlendirici etkili, içerisinde gliserin bulunan , nem bombası etkisi yaratacak markaları satın alın. Sülfatlı şampuanlar saçın dengesini bozar ve saçın kabarmasına neden olur. Saçlarınızı nemlendirirseniz sorun yaşamazsınız. Saçlarınızı şampuanladıktan sonra nemlendirici bir krem uygulamanız kabarıklığı engelleyecektir.

Özellikle kabaran saçları olan şahıslar, saçlarını şekillendirerek iyi olmayan  bir görünümden kurtarmak için saç şekillendirici mahsuller kullanmaktadır. Fakat özellikle içkili şekillendiriciler saçın kurumasına sebebiyet vererek daha çok kabartır.

4 – Saç Maskesi

Saç maskeleri, saç kremlerinden daha yoğun ve ıslatıcı özelliğe sahiptir. Kabaran saçların haftada en az bir kere kesinlikle saçına maske uygulaması gerekmektedir. Saç maskesi uygulandıktan sonra saç yatışacak ve nem gereksinimini büyük oranda alacaktır. Kabaran saç problemi olan şahısların netlikle sıçramaması gereken bir adımdır.

Ayrıca duş sonrası saçlar nemliyken saç yağları kullanmak da saçın kabarmasını büyük miktarda yasaklayacaktır. Eğer saç diplerinizde bir kuruluk varsa saç diplerine hindistan cevizi yağı ve badem yağı uygulamak saçı yatıştıracaktır.

5 – Saç Kabarıklığına Çözüm : Tarak Seçimi

Kabarık saçlar, sık dişleri bulunan taraklarla taranamamalıdır. Şayet saçlarınız taradıktan sonra daha çok kabarıyorsa kesinlikle yanlış tarak tercihi yapmışsınızdır. Kalın uçlu taraklar, şişkin saçlar için daha uygundur. Ayrıca saçları duştan sonra taramak da saçları kabartmaktadır. Dolayısıyla kabarık saç problemi yaşayan bireylerin saçlarını duşta taraması önerilir.

Şayet saçlarınız kıvırcık olduğu için kabarıyorsa saçınızı düz bir şekilde taradığınız takdirde elektriklenmenin önüne geçilecektir.

Sizin de önerileriniz ve ya bu konuda tecrübeniz, sorunuz var ise lütfen yorumlarda buluşalım. Herkese sağlıklı mutlu günler diliyoruz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.