Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Pruzon Pomad Nedir ? , Pruzon Krem Fiyatı

28.02.2023
990
Pruzon Pomad Nedir ? , Pruzon Krem Fiyatı

Pruzon Pomad Nedir ? , Pruzon Krem Fiyatı

Pruzon pomad krem kortizon içermeyen , bitkisel ilaç kategorisinde yer alan kaşıntı ve egzama için kullanılan bir kremdir. İçeriği sebebi ile ve bitkisel olmasından dolayı bebeklerden yetişkinlere kadar her kişinin kullanımına uygun olduğu söylenmektedir.

Pruzon pomad krem egzama , makatta kaşıntı ve kaşıntı sebeplerinin yok olmasını sağalr. Pişik , yatalak hastalarda yatak yaraları gibi çeşitli tedavi süreçlerindede kullanılmaktadır. Reçetesiz olarak satılmaktadır. Bu yüzden dilerseniz eczanelerden ya da internet satış platforlarında da satışı gerçekleşmektedir.

Egzama ve kaşıntı ve bu kremin etki alanında olan diğer rahatsızlıklar ile alakalı diğer ilaçlar vb . hakkında sizi daha fazla bilgilendirecek en çok tıklanan ve yorum alan diğer yazılarımızı sizler paylaşıyoruz. Başlıklara tıklayarak kolayca ulaşabilirsiniz.

Pruzon Pomad Krem Ne İşe Yarar ? Pruzon Krem Nedir ?

Pruzon krem bitkisel özlü ve yapısından dolayı kaşıntı giderici bir ilaçtır. Hem tek kullanımlık 2 gramlık formu hem de 40 gramlık tüpler içerisinde 2 farklı formu mevcuttur. Kremin yapısı ten rengin de ve fondatene benzer bu yüzden sürüldüğü cilt üzerinde pek belli olmaz.

Hem egzama ve sebep olduğu kaşıntıları gidermek için kullanılır. Hem de böcek sokması, ürtiker(kurdeşen) gibi sorunların tedavisinde sürülebilmektedir.

İçeriğinde ; Kalamin, Çinko Oksit, Glycyrrhiza glabre (meyan kökü özütü) ve Çay ağacı yağı gibi dört ana bitkisel özden oluşmaktadır.

Genellikle elde ve yüzde görülen egzama rehabilitasyonunda kullanılır. Yüzde yağlı egzama rehabilitasyonunda pruzon kısa müddette iyileştirme sağlamaktadır. Egzama yüzde görülebileceği gibi yağlı saç ve ciltte görülmektedir.

Saçlar ve kafa derisindeki kaşıntı , mantar tedavisi için bu pomad kremi kullanmanız asla önerilmemektedir !

Yağlı egzama rehabilitasyonunda pozitif neticeler verildiği görülmüştür. Pruzon krem seboreik dermatit meselelerinde hekiminize danışarak kullanabilirsiniz. Diğer kullanım alanları ise şunlardır ;

  1.  Bebeklerde oluşan pişikler,
  2.  Kurdeşen,
  3. Genital kaşıntılar,
  4.  Yaralarda,
  5.  Cilt tahrişlerinde

Pruzon Krem Nedir

Pruzon Krem Fiyatı 2022

Bu ilacın hem eczaneler de hem de internet alışveriş platformlarında da satışı bulunduğu için fiyatları farklılık göstermektedir. Ayrıca şunu belirtelim ki ilaç doktor tarafında reçete edilirse devlet tarafından karşılandığı için ücret ödemezsiniz.

Pruzon Krem 2022 fiyat aralığı  23-39 TL arasında değişmektedir.

Pruzon Krem Pişik İçin Kullanılır Mı ?

Bebekler ve yetişkinler kullanımı uygun olan Pruzon bebeklerin pişik sorununa karşı yine etkili bir üründür. Güzel bir yönü diğer ürünler gibi kortizon içermediği için herhangi bir yan etkisi yoktur. Pişik sadece bebeklere özgü bir sorun olmadığı için yetişkinlerde pişik olması halinde rahatlıkla kullanabilirler.

İçerik açısından diğer pişik kremlerine göre daha iyi bir seçenektir.

Pruzon Krem Nasıl Kullanılır ?

İlacı 3 gün kaşıntının olduğu bölgeye sabah ve akşam ince tabaka halinde sürülür. üçüncü günün sonunda günde 1 defa sürmek yeterlidir.

Doktor reçetesi ile aldıysanız hekiminizin tavsiye ettiği şekilde kullanmanız gerekir. Fakat bunun dışında kullanımı yukarıda belirttiğimiz gibidir. Sizde bu kremi kullandıysanız ve sorunuz var ise lütfen yorumlar düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin. Herkese sağlıklı ve mutlu günler dileriz !

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.