Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Plastik Ameliyat Eldiveniyle Tüy Alma Nasıl Yapılır?

07.05.2020
402
Plastik Ameliyat Eldiveniyle Tüy Alma Nasıl Yapılır?

İstenmeyen tüyleri ince ve seyrek olan kadınlar sıklıkla özel bölgeleri ve koltukaltları için, ağda gibi zahmetli uygulamalar yerine eldivenle tüy alma yöntemini tercih ediyorlar. Hemen her eczaneden ya da süper marketten kolaylıkla temin edebileceğini plastik ameliyat eldivenleri ile istenmeyen kılları almak ise gayet basit.

Eldivenle Tüy Alma Nasıl Yapılır?

Özellikle bikini bölgesinin acısız tüylerden arındırılması için kullanılan bir yöntem olan elvidenle kıl alma yöntemi, ağda ya da epilasyon makinesinin tutamadığı kısa kılları çekebilmek açısından da avantajlı bir yöntemdir.

Eldivenle Tüy Almanın Püf Noktaları

 

  1. 1) Eldivenle tüy almak vücudunuzda bulunan hemen her bölge için oldukça etkili bir epilasyon çeşididir. Bu şekilde tüylerinizden kurtulmak diğer yöntemlere nazaran oldukça acısız ve etkilidir.
  2. 2) Eldivenle tüy alma yöntemi için ilk öncelik cildin kuru ve pürüzsüz olmasıdır. Bu aşamada cildinizde herhangi kapalı veya açık bir yaranın bulunmuyor oluşu oldukça önemlidir. Şayet vücudunuzda eldiven ile tüy almak istediğiniz kısımda yara varsa yaranızın geçmesini beklemeniz daha doğru olacaktır. 
  3. 3) Cildinizde yara yoksa mutlaka temiz olmalı ve ardından cilde bebek pudrası uygulanmalıdır. Bu sayede eldiven ile tüylerinizi tutmak daha kolay olacak ve cildinizi sıkıştırmadan yalnızca tüyleri tutmanız sağlanacaktır. Bu şekilde tüyler tamamen kavranacak ve ilk çekişte kökünden çıkacağı için kırılmayacak ve bu sayede de uzun süreli bir temizlik yaşayacaksınız. 
  4. 4) Tüyleri eldiven ile almak için ayrıca tüylerinizi iyice uzatmanıza gerek yoktur. Tüyleriniz kısa bile olsa herhangi bir kolonyayı cildinize döktükten sonra ameliyat eldiveni ile tüylerinizin oldukça kolay bir şekilde alındığını göreceksiniz. 
  5. 5) Epilasyon aleti ile veya ağda ile yapılan temizleme işleminin aksine tüyleri tek tek değil de birer tutam şeklinde alacağı için daha acısız bir epilasyon olacaktır. Bazı ameliyat eldivenleri kendinden pudralı olduğu için cildinize pudra uygulamanıza gerek yoktur. Fakat eldivenleriniz pudrasız ise mutlaka cildinizi pudralamanız gerekmektedir.

Eldivenle Tüy Almanın Faydaları

Eldivenle tüy almak tüylerinizi kökünden almanızı sağladığı için tüylerin yeniden çıkmasını geciktirir. Bu anlamda traş ederek kurtulduğunuz tüylere oranla 20 kat daha geç çıkarlar. Bunun yanında eldivenle tüy almak oldukça basittir. Özellikle de ergenlik çağındaki pek çok genç kız için özellikle tavsiye edilen bir epilasyon yöntemidir. Bunun sebebi ise ergenlik çağına yeni giren kişilerde tüyler dağılmamıştır ve yaygın olmadığı için de düzenli olarak kökünden alınması tüylerin yayılmasını engelleyerek büyük ölçüde kıllanmayı azaltmaktadır. Eldivenle tüy almak aynı zamanda tüyleri farklı yollar ile alınan derideki kararmaları da engellemektedir.

 

Hangi Bölgeler Plastik Eldivenle Tüy Almak İçin Uygundur?

  • Koltuk Altı Bölgesi

Koltuk altı bölgesi için oldukça pratik bir yöntem olan eldivenle tüy almak aynı zamanda bu bölgedeki diğer epilasyon yöntemlerine nazaran derinin kararmasının önüne geçmek için çok ama çok etkili bir yöntemdir. Bu anlamda diğer şekillerde yapılan epilasyon ile maalesef deri fazlasıyla yıprandığı için kararmakta ve köklerdeki siyah noktalar maalesef ki deri üst yüzeyine çıkmaktadır. Eldivenle tüy almak isteyen kişiler için bu oldukça önemli ve güzel bir tercih sebebi olmaya yeter de artar bile.

 

  • Kollar ve Bacaklar Bölgesi

Kollar ve bacaklar için eldivenle tüy almak maalesef ki biraz zaman almaktadır. Her ne kadar kollarını alan kişiler için bacaklara nazaran daha kolay olsa da yine de yeterince büyük bir alan olduğu için çok pratik olmayacaktır ve biraz zaman alacaktır. Fakat daha az acıyacağı için zamanı olan kişiler için oldukça etkili bir bakım yöntemidir. Yine kıl köklerindeki kararmalar olmayacağı için deri pürüzsüz ve beyaz kalacaktır.

 

  • Bikini Bölgesi

Bikini bölgesi için eldivenle tüy almak epilasyon çeşitleri arasında en akıllıcası olacaktır. Pek çok kadının ortak tercihi olan bu epilasyon çeşidi sayesinde hem doku deformasyonunun önüne geçip hem de pürüzsüz bir cilt ve kararmayan bikini bölgesine sahip olacaksınız. Üstelik zaten hali hazırda küçük bir bölge olan bikini bölgesi için eldivenle tüy almak oldukça kısa bir zamanda gerçekleşecektir. Pek çok kişi için bikini bölgesini almak zordur. Çünkü tek başına yapılması pek mümkün değildir. Bazı kişiler ise güzellik salonlarında bikini bölgesini özel bir bölge olduğu için başka bir kişiye aldırmak istemeyebilirler. Bu yüzdendir ki eldivenle tüy almak bikini bölgesi için biçilmiş kaftandır.

 

 

 

Eldivenle tüy almak hem acısız hem de zahmetsiz bir yöntemdir. Diğer epilasyon yöntemleri ile kıyaslandığında ise neredeyse hiç bir maliyeti olmadığı için oldukça ekonomiktir. Eldivenle tüy almanın bir diğer yararı ise bu şekilde tüylerini alan kişilerin hemen hepsinin belirttiği gibi bir müddet bu şekilde tüy alındıktan sonra o bölgenin kelleşerek tüylerin kalıcı olarak bölgede çıkmamasıdır. Bu durum özellikle bacak tüylerinde gözlendiği için siz de bacaklarınızda kolaylıkla deneyimleyerek gözlemleyebilirsiniz. Yaklaşık olarak üç sefer ameliyat eldiveni ile alınan tüyler artık bölgesel olarak azalmakta ve bu durum kalıcılaşmaktadır.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.