Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Peygamberimizin Siğil Duası em – ebremu emren fe innema mubrimun

28.02.2023
18.752
Peygamberimizin Siğil Duası em  – ebremu emren fe innema mubrimun

Siğil duasını okuyarak, ellerinizde, ayaklarınızda, yüzünüzde boynunuzda çıkan siğillerden Allah’ın izniyle kurtulabilirsiniz inşallah. 

Peygamber Efendimizin Önerdiği Siğil Duası ebremu emren fe innema mubrimun Okunuşu Yapılışı

Siğil Duası

1.Dua: Okunuşu; ”Em ebremu ermen feinna mübrimün.”(Zuhruf)

2.Dua: Okunuşu: ”Allahümme müsağğira’l-kebiri ve mükebbira’s-sağiri sağğir ma bi.”

Anlamı : ”Büyüğü küçülten ve küçüğü büyülten Allah’ım! Bu bendekini(siğilleri)küçült.”

Bu dua 7 kere okunup,hem şehadet parmakla gezdirilip hem de üzerine üflendiğinde,Allah’ın izniyle geçer.

Peygamber Efendimiz (s.a.v) hanımlarından birisinin elinde siğili görünce bu duayı okumasını söylemiş.Hanımı da o dertten kurtulmuş.

Dua : Allahümme müsağğira’l-kebiri ve mükebbira’s-sağiri sağğir ma bi.

3 Adet kağıt alınıp her birine (ادرى ) yazılır.Her bir kağıda 3 İhlas ve 1 Fatiha suresi okuduktan sonra siğile / siğillere sürülür.Ve her gün bir kağıt yakılır.

Büyük bir tuz tanesi üzerine 3 İhlas ve 1 Fatiha suresi okuduktan sonra siğile / siğillere sürülür.Ve bu tuz bahçeye gömülür.

Ertesi sabah kalkar kalkmaz sağ elin işaret parmağı dil ile ıslatılır.Siğilin etrafında dairesel olarak 3 defa çevirilir.Sonra parmak tekrar ıslatılıp siğil tükrükle yağlanır.Bu işleme bir hafta boyunca devam edilir.

İğde ağacından Besmele çekerek bir adet dal koparılır.Ya Rabbi bu dal kuruduğu gibi falancanın siğilleride kurusun denip dal bir kenara atılır.

Siğil human papillomavirüs (HPV) denilen bir virüs tür. Çoğu zaman açık yaralardan ve çiziklerden bulaşan vücudumuzda çeşitli bölgelerde çıkan ucu iltihaplı gibi görünen genelde sert bir minik kitlelerdir.Bazen ucu sivrimsi bazen, yaygın bazen acı hissi veren, bazende acı sızı vermeden görünüm olarak bizi rahatsız eden bir durumdur.Bu yazımızda Peygamberimizin Siğil duası dahil; Siğilleri, siğil   çeşidine göre yok edecek duaları sizler ile paylaşacağız.

 

Siğillerin geçmesi için Okunacak Bir Diğer en tesirli dua

Bazı duyumlara göre siğil  duası okurken bir iğneyi siğil üstüne tutararak 40 defa okumanın fayda sağladığı yönünde bilgilerde vardır.7 gün okunmasının tesiri daha güçlü olduğu bilinmektedir.Her siğil duası bitiminden sonra Allahım Şafi isminin hürmetine şifamı ver ya rabbi diye dua etmeyi unutmamalıyız

Siğil için dua

Em ebremu emren fe innema mubrimun.

Zuhruf süresi’nin 79. ayetidir.

 

Eldeki siğiller için okunacak dua

Siğil genel anlamda görünümü rahatsız ettiği için bir an öce geçmesi için elimizden geleni yapmaya çalışırız. Özellikle el ve yüzdeki siğiller görünen bölgeier olduğu için pekte hoşumuza gtmez.Ellerimizi eskisi gibi pürüzsüz hale getirmek için önercegimiz duayı. inanarak okumanızı öneririz.Özellikle dualardan önce abdest alınırsa siğil duası okumanın fazileti daha artar ve Şafi adının hürmetine inş şifa bulacaksınız.

Siğil duasını ele okurken 21 defa her siğile ayrı ayrı okumak gerekir.

Dua

La tera fiha ivecen ve la amla

Ayak siğili için okunacak dua

Ayakta olan siğil herhangi bir kalem ile daire içine alınır mürekkepli çıkmayan kalem olursa daha iyi olur.Besmele ile dua okunur siğil geçene kadar okumaya devam edilir.

Dua

Senesimuhuuu ale-hurtum. İnna belevnahum ke ma belevna ashabe’l-cenneh, iz aksemu le yasri munneha musbihin. Ve la yestesnun. Fe tafe aleyha taifun min rabbike ve hum naimun. Fe asbahat ke’s-sarim”

Siğil duasını arapça okuma

Siğil duası vücunuzun değişik bölgelerinediki siğil sayısına göre arpa alınır ve her siğil için 1 arpaya 21 adet okunur.Beyez temiz bir tülbent yada beze sarılarak nemli bir toprağa gömülür.Kısa bir zaman içinde siğilinizin küçülmeye , daha sonrada yok olduğunu göreceksiniz

Dua.

Taha suresi: 105, 106, 107 ayeti

“Ve yes elûneke anil cibâli fe kul yensifuhâ rabbi nesfa. Fe yezeruhâ kaân safsafâ. Lâ terâ fihâ ivecen ve lâ emtâ.”

Peygamber Efendimizin siğil için duası

Bazı rivayetlerde Peygamber Efendimiz S.A.V hanımının elinde gördüğü siğil için bu duayı önermiştir.

Dua

Allâhümme yâ musağğırel kebiri ve mükebbires-sağiri sağir mâ bi

Yüzdeki siğil nasıl geçer hangi sure okunur

Yüzdeki siğil geçse dahi yeniden tekrar çıkma olasılığı çok fazla.Siğiller Genelde  yapı olarak yeniden çıkmaya çok müsaittirler.Yüzdeki siğili geçirmenin en etkili ve kesin çözümünü sizler ile paylaşacağım .Detayları atlamamanınızı önemle rica ediyorum.

İncir suyu ile yüzdeki siğile okunacak sure

Henüz olgunlaşmamış ham olan inciri koparıp,akan sütüne Üç ihlas suresi, bir Fatiha suresi okuyup, akan sütü elimize değdirmeden direk siğilin üstüne sürüyoruz.Bu işemi sabah akşam yapmakta daha hızlı sonuç alınır ancak, incir ağacı yakınınızda yok ise günde bir defa, çok zarurı durumda iki günde bir yapabilirsiniz. Yüzdeki siğiliniz İlk önce küçülmeye başlıycak daha sonra kök kısmı incelecek ve bir müddet sonra kendi kopacaktır.

Bu işlemi yaparken ellerinizin temiz olmasına özen göstermeniz gerekmektedir.

İncir sütünü  genital bölgede kesinlikle uygulamayınız.

Özellikle unutulmaması gereken bir durum ise de, incir suyunu kesinlikle cildinize temas ettimeyiniz.Bazı hassas ciltlerde leke yapabilir sadece sigil üzerine sürmeye özen gösteriniz.

Siğillerin geçmesi için evde hazırlanacak kreme dua okuyup sürmek

Genital bölge siğilleri yayılmaya çok müsaittir bu sebep ile inanarak ve ihlas ile Ya Şafi yi evde hazırladığımız kreme okuyup sürmeliyiz.

Genital bölgeye uygulayacağımız kremi sürererken Ya Şafi yi 40 defa okumamız gerekiyor.

Tuzla siğil duası

Büyük bir tuz tanesi üzerine Üç İhlas ve Bir Fatiha suresi okuduktan sonra siğile / siğillere sürülür.Ve daha sona bu tuz nemli bir toprağa  gömülür.

İhlas suresi

Okunuşu

Bismillahirrahmânirrahîm.

Kul hüvellâhü ehad

Allâhüssamed

Lem yelid ve lem yûled

Ve lem yekün lehû küfüven ehad

Fatiha suresi

Okunuşu

Bismillahirrahmânirrahîm.

Elhamdü lillâhi rabbil’alemin

Errahmânir’rahim

Mâliki yevmiddin

İyyâke na’budü ve iyyâke neste’în

İhdinessırâtel müstakîm

Sırâtellezine en’amte aleyhim ğayrilmağdûbi aleyhim ve leddâllîn

Siğil duasını pirinçe okumak

Siğil duasını bazen arpa buğday bulamayanlar pirinçe de okuyabilir niyeti aynı tutmakta ve inanarak okumakta fayda büyüktür.Siğil duasını okuduğumuz piriç i temiz beze sarıp nemli toprağa gömüyoruz.

siğil duası

”Em ebremu emren fe inna mubrimun”

Zuhruf Suresi’nin 79. ayetidir.

Siğil duasını işaret parmakla okumanın önemi

Peygamber Efendimiz S.A.V hanımın elinde siğil gördüğü zaman bu duayı zevcesine okumasını, işaret parmağı ile etrafını daire şeklinde çevirerek okumasını buyurduğu bazı rivayetlerde bilinmektedir.

Dua

Ve yes’eluneke anil cibali fe kul yensifuha nesfa. Fe yzeruha kaan safsafa.La tera fiha ivecen ve la amta

Siğil duasını üfleyerek okunanın faydası nedir?

Siğil duası okunduktan sonra kişi duayı üflüyor ise  bu şekilde kendini daha iyi hissediyorsa, üflenmesinde bir sakınca olmadığı gibi gönülden yapıldığı için siğil duasının kabulu daha etkili olur.Ama mutlaka üflenecek diye bir rivayet veya kaynak yoktur.Halk arasında dua okurken üfleyerek kendimizi daha iyi hissetmemize neden olduğu için yapılan bir davranıştır.

Siğil duası olarak okunacak etkili bir diğer dua

Em ebremu emren fe inna mubrimun,

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.