Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Oje Lekesi Nasıl Çıkarılır , Kıyafetten Oje Lekesi Nasıl Çıkarılır ?

25.01.2023
472
Oje Lekesi Nasıl Çıkarılır , Kıyafetten Oje Lekesi Nasıl Çıkarılır ?

Oje Lekesi Nasıl Çıkarılır , Kıyafetten Oje Lekesi Nasıl Çıkarılır ?

Oje Lekesi Nasıl Çıkarılır  sorusunun cevabını en pratik yöntemleri sizlere söylüyoruz . Oje lekesi yüzeylere bulaşma ihtimali yüksek olan lekelerden birisidir. Ojeyi sürdükten sonra kurumasını beklemeden ellerimizle temas halinde olduğumuz yüzeylere oje lekesi bulaştırabiliriz. Ojenin bulaştığı yüzeylerin durumuna göre uygun yöntemler uygulanarak ojeyi bulunduğu yüzeyden çıkarmak mümkündür. Halı, koltuk ya da kıyafetlerinize bulaşan oje lekesini kolayca çıkarmak için size önereceğimiz yöntemleri uygulayabilir ve bu yüzeylerden oje lekesini kolayca çıkarabilirsiniz.

Tırnak konusunda size fikir ve bilgi verecek diğer yazılarımızın linkini paylaşıyoruz. Başlıklara tıklsmanız yeterli olacaktır.  Bu yazımız ile ilgili sorunuz ve ya tecrübeniz , öneriniz var ise lütfen yorum yapmaktan çekinmeyin.

Oje Lekesini Kolayca Çıkarmak İçin Doğal Yöntemlerden Yararlanabilirsiniz

Oje Lekesini Kolayca Çıkarmak İçin Doğal Yöntemlerden Yararlanabilirsiniz

Oje lekesini çıkarmak için doğal yöntemler denebilir etkili yöntemler içerisinde yer alır. Ojenin değmiş olduğu halı, koltuk ya da giysilerinizden lekenin kolayca çıkmasını sağlamak için sirkeden yararlanabilirsiniz. Pamuk yardımıyla ya da temiz bir bez yardımıyla dökmüş olduğunuz sirkeyi ojenin bulaştığı kısma tampon uygulaması yapabilirsiniz. Tampon uyguladıktan sonra lekeden hiçbir iz kalmadan lekenin ortadan kalkmasını istiyorsanız 1 ya da 2 saat kadar lekenin üzerinde sirkeyi bekletin. Bir süre sonra oje lekesinin ortadan kalktığına şahit olabilirsiniz. Lekenin büyüklüğüne göre sirke miktarını kendiniz ayarlayabilirsiniz.

Halıya oje döküldüyse ve ya oje bulaştıysa ilginç ama etkili bir pratik yöntemimiz var. 

  • Koyu renkli bir halınızda bu işlemi gerçekleştirmek için oje lekesinin olduğu bölgeye geniş bir alanda saç spreyi sıkın.
  • Takribî 5 dakika kadar bekleyin.
  • Saç spreyi halının gözeneklerindeki oje kirini yumuşatarak basitçe arınılmasını sağlayacaktır.
  • Yumuşayan kiri daha önceki bir diş fırçası ile arınabilirsiniz.

Kıyafetten Oje Lekesi Nasıl Çıkarılır ?

Ojeyi her zaman ilk çıkaran şey ; Aseton ve pamuk ikilisidir. Bu ikilinin yardımı ile kıyafetteki oje lekesini çıkarmak mümkün. Kumaşın görünmeyen bir yüzeyinde öncelikle bunu test etmek gerekiyor.

  1.  Pamuk, asetonu iyice emdikten sonra işlemi uygulamaya başlayın.
  2.  İşlemi uygularken lekeyi ovmamaya dikkat edin, lekenin üzerine asetonlu pamukla bastırın.
  3.  Oje lekesinin giysinin arka tarafına geçmesi durumunda iki taraf için de aynı işlemi uygulayın.
  4.  Kıyafetteki oje lekesini güzelce arındırdıktan sonra yıkamaya geçin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.