Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Nazoster Sprey , Nazoster Sprey Fiyatı

28.02.2023
658
Nazoster Sprey , Nazoster Sprey Fiyatı

Nazoster Sprey , Nazoster Sprey Fiyatı

Nazoster Sprey burun yoluyla kullanılan  ; alerjik nezle için kullanılır. Saman nezlesi olarak bilinen  ; yılın belli dönemlerinde ortaya çıkan ve oldukça rahatsızlık veren bir durumdur. Saman nezlesi : polen, toz akarları, kedi-köpek tüyleri, kepekleri gibi alerjenlere karşı vücudun gösterdiği alerjik tepkilerden kaynaklanır. Bu hastalığın diğer bir adı  alerjik rinit denir . Burunda akıntı ve tıkanıklık, gözlerde kaşıntı ve sulanma, hapşırma atakları ve sinüs basıncı semptomları ile kendini belli eder.  Bu durum basit gibi görünse de çeken bilir.

Ayrıca günümüzde artık bir çok kişide görülmektedir. Hava kirliliği , polenler , tozlar en tetikleyici unsurlardır. Her yaşta saman nezlesine rastlanıldığı gibi en sık 18-25 yaş aralığında hastalara rastlanılmaktadır. Saman nezlesinin yaşanması için genetik yatkınlığın önemlidir.

Bu konuda size yardımcı olabilecek diğer yazılarımızın başlıklarını paylaşıyoruz. Tıklayarak makalelerimize kolayca ve keyifle okuyabilirsiniz.

Nazoster Sprey Fiyatı Nedir ?

Bu burun spreyinin 2022 güncel satış fiyatı 24.87 TL ‘ dir. Reçeteli ve ya reçetesiz olarak eczanelerden temin edebilirsiniz.

Nazoster Burun Spreyi Nedir ?

Bu ilaç saman nezlesi kadar , sinüzit sebebiyle tıkanan solunum yolları rahatlamakta da en iyisidir diyebiliriz. Aynı zamanda sinüzitin ilerlemesini de önler . Biliyorsunuz ki sinüzit başladığı zaman tıkalı burun sayesinde daha da yayılır ve baş ağrısı , nefes alma da zorluk yaşanmaya devam edebilir. Bu yüzden piyasa da en çok kullanılan ürünlerden biridir. Kortikosteroid ilaç grubuna dahildir.

 1. Burun mukozasında bir şişlik var ise o şişliği indirir.
 2.  Burunda ki tahrişi iyileştirir.
 3. Burun iltihabını tedavi eder.
 4. Saman nezlesi ve sinüzit den dolayı kaynaklanan tıkanık ve şikayetleri yok eder .
 5. Alerjen burun kaşıntıları ve hapşırık atakları için kullanılır.
 6. 18 yaş ve üzeri yetişkinlerde nazal polip (iyi huylu ur) tedavisinde de kullanılır.
 7. 2-6 yaş arasında alerjik burun iltihabı tanısı saptanmış olan çocuklarda kullanılabilir.

Nazoster Burun Spreyi Nasıl Kullanılır ?

Spreyi kullanmadan önce iyice  çalkalayın. Burnunuzu temizledikten sonra burnunuzun bir tanesini kapatıp diğer burun deliğinize doğru püskürtünüz. Bu işlemi yaparken başınızı hafifçe öne eğiniz ve şişeyi dik tutunuz. Daha sonra diğer burun deliğinize aynı işlemi uygulayınız. Püskürtme işlemi bittikten sonra spreyin ucunu mendille temizleyip kapağını takabilirsiniz.

Genellikle 2-11 yaş arası çocuklarda günde bir doz burnuna püskürtülerek kullanılır.

Nazoster Sprey Kullananlar

İnternet blog sitelerinde organik kullanıcılar tarafından bu  ilacı tüketmiş kilişlerin yorumlarını sizler için derledik . Sizinde düşünceniz ve  ya sorunuz var ise lütfen yorum yapmaktan çekinmeyiniz.

 • ” Bahar ayları gelince her sene bu saman nezlesini yaşıyorum. Nazoster sayesinde her zaman kullanıyorum. Oldukça işe yarıyor.
 • Kortizon içerdiği için biraz kuşkulu yaklaşsam da hızlı ve etkili sonuç verdiği söylendiği için kullandım. Memnun kaldım.
 •  2 yaşındaki çocuğuma doktor yazdı. Özellikle burun akıntısı yaşayan çocuklar için bu spreyi kullanmalarını tavsiye ederim.
 • burun ameliyatlarından sonra genellikle hastaya kitlenen sıvı.
 • alerjen bünyeler için burun ameliyatı sonrası önerilen sprey. burun etlerinin alerji kaynaklı büyümesini önler.
 • aile hekiminden, devlet hastanesindeki kbb doktoruna, özel hastanedeki kbb doçentine kadar gittiğim tüm doktorların burun tıkanıklığım için verdiği ilaç. (geniz eti ameliyatı oldum, alerjik rinit hastasıyım) hiçbir işe de yaramıyor. otrivine gerçek, gerisi yalan. her şeyimi alın otrivine kalsın.”

Sağlıklı ve  mutlu günler dileriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.