Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Morluklara İyi Gelen Krem İsimleri

14.11.2019
4.136
Morluklara İyi Gelen Krem İsimleri

Yara ve Morluklara Hangi Krem İyi Gelir? 

Çarpma, darbe ve travmalara bağlı olarak vücudumuzda oluşan morluklar yani tıptaki adıyla hematomların tedavisinde etkili olarak kullanılan, morluk giderici kremlerden bahsetmenin yanı sıra, morluklar nasıl geçer diye öğrenmek isteyenlere krem harici bir kaç öneride daha bulunalım

Derideki kan damarlarının yırtılması sonucunda oluşan morluklar, özellikle de boyun bölgesinde oluşanlar, ülkemizde kadınlar başta olmak üzere pek çok kişinin başına bela oluyor ancak vücuttaki morluklar sadece boyun morlukları ile sınırlı değil. Düşmelerden, çarpmalardan v.b. darbelerden kaynaklı kol bacak kalça bölgesi morluklarının yanı sıra, estetik ameliyat v.b. durumlar ardından da yüzde gözde morluklar oluşabiliyor. Buz koyarak morarmanın ve şişmenin önüne bir miktar geçebilecek de olsanız, deride siyahlaşma başladıktan sonra morluk giderici krem kullanmak dışında etkili bir tedavi yöntemi mevcut değil.

Morluklara İyi Gelen Kremler ve İsimleri

Eskiden anne babalarımız çocukların bir yeri morardığında çiğnenmiş ekmek ya da çiğ et basarak geçirmeye çalışırlardı. Neyse ki artık morlukları geçirmede etkili hemen her eczanede bulabileceğiniz çok iyi gelen merhemler var.

 • Hirudoid Forte Jel:

Hirudoid krem ​​ve jel hem aktif bileşen heparinoid içerir. Heparinoid, küçük kan pıhtılarını eriterek ve iltihabı ve buna bağlı ağrı veya rahatsızlığı azaltarak çalıştığı cilde emilir. Deri altındaki yüzeysel damarlar yoluyla kan dolaşımını artırır ve yerel alanda iyileşmeyi teşvik eder.

 1. Morarma ve hematomları giderici, ağrıya iyi gelen özelliği olan bir kremdir.
 2. Küçük kan pıhtılarının (yüzeysel tromboflebit) neden olduğu cilt yüzeyine yakın damarların iltihabı ve şişmesini giderir.

Hirudoid’i nasıl kullanırım?

 • Hirudoid, beş yaşından büyük yetişkinler ve çocuklar için kullanılabilir.
  Etkilenen bölgenin ne kadar büyük olduğuna bağlı olarak, ağrılı bölgeye hafifçe 5 ila 15 cm krem ​​veya jel sürün. Alan dokunmayacak kadar hassassa, Hirudoid’i doğrudan çevresine uygulamak yerine alanın çevresine uygulayabilirsiniz.
  Kremi veya jeli günde dört defa uygulayabilirsiniz.
  Uygulamadan sonra ellerinizi yıkayınız.
  Önerilen dozu aşmayınız.
  Belirtileriniz devam ederse tıbbi yardım alın.

 

 

 

 • Arnica Jel

Etken maddesi montana bitkisi olan Arnica krem içerisinde birçok bitkisel karışım bulunmaktadır. Özellikle cildi güneşten koruma özelliği bulunan bu krem aynı zamanda her türlü morluğu, ödem ve şişliği tedavi etmekte etkilidir. Arnica Arnica bitkisi Kuzey – Orta Sibirya, Avrupa ve batı Amerika’da yetişir. Bu bitki çok eski zamanlardan bu yana morlukların tedavisinde halk arasında kullanılan bitkilerden biridir. Türkiye’de ise bu bitki öküzgözü, yara otu, morluk otu olarak bilinmektedir. Darbe, çarpma ya da kaza sonucu oluşan morlukların hızlı bir şekilde yok eder kısa süre içerisinde görünümünü azaltır.

Genellikle çarpma ve kaza sonucu vücutta oluşan morluklar için buz tedavisi kullanılır. Bu bölgede morluk oluşmaması ya da en az şekilde oluşması için alınacak önlemlerden biridir. Ancak Arnica krem buz uygulamasından hemen ardından kullanılırsa morluk oluşsa bile kısa süre içerisinde ortadan kalkar. Gözaltı morlukları için de kullanılan Arnica krem birkaç gün içerisinde gözaltı morluklarını tamamen ortadan kaldırmaktadır. Ancak burada karıştırılmaması gereken nokta bu krem gözaltı torbaları için değil sadece Gözaltındaki morluklar içindir. Yorgunluk, stres ya da yoğunluk nedeniyle oluşan gözaltı halkalarına bu kremi ile kullanabilirsiniz.

Arnica krem ne işe yarar?

 

 • Auriderm Xo Morluk ve Kızarıklık İçin Bakım Kremi

AURIGA INTERNATIONAL Auriderm XO kremi 30ml, morlukların daha iyi görünmesini sağlamak için formüle edilmiş eşsiz bir K Vitamini Oksit emülsiyon kremidir.

Auriderm XO, bazı kozmetik prosedürlerin daha hızlı görünmesinden sonra oluşabilecek morluklara yardımcı olur. Nanosomlar, doğal morluk iyileşme sürecinin temel bir bileşeni olan Vitamin K Oksit’i içine alır ve cildin epidermisi boyunca sürekli olarak morluk bölgesine iletir.

Auriderm XO sonuçları
Aşağıdaki görüntü, alternatif bir ürüne karşı bir üst göz kapak kanaması sonrası Auriderm XO kullanılarak elde edilen sonuçları göstermektedir.

 • Lasonil Krem

Lasonil Merhem, cildin iltihaplanması ve morluklanması, deri altı yoldan sıvıların yayılması, kan damarlarının iltihabı ve morarması, enjeksiyon bölgeleri ve diğer durumlar için kullanılır. Lasonil Merhem, bu ilaç rehberinde listelenmeyen amaçlar için de kullanılabilir.

 1.  Lasonil Merhem, aktif bileşenler olarak Heparinoid ve Hyaluronidaz içerir.
 2. Lasonil Merhem, kanın pıhtılaşmasını önleyerek çalışır; enjekte edilen sıvının difüzyonunu arttırmak;
 3. Lasonil Merhem kullanımları, bileşimi, dozu, yan etkileri ve incelemeleri ile ilgili detaylı bilgiler aşağıda listelenmiştir.
 4. Lasonil Merhem, aşağıdaki hastalıkların, durumların ve semptomların tedavisinde, kontrol altına alınmasında, önlenmesinde & iyileştirilmesinde kullanılır:
 5. Cildin iltihabı ve morluklar
 6. Deri altından sıvıların yayılması
 7. Kan damarlarının iltihaplanması ve morarması
 8. Enjeksiyon siteleri
 9. Lasonil Merhem, burada listelenmeyen amaçlar için de kullanılabilir.
 • Bioderma Cicabio Arnica Morluklar ve Şişlikler İçin Krem

Cicabio Arnica +, morlukların, darbelerin ve çarpmaların emilimini yatıştırır ve teşvik eden bir tedavidir.

Cicabio Arnica +, çürük ciltlerden sorumlu pigmentlerin ve çürüklerin emilimini hızlı ve doğru bir şekilde destekler ve olası cilt hastalıklarını sınırlar.

Morlukların, darbelerin ve çarpmaların yeniden emilimini teşvik eder

Hızla rahatsızlığı giderir

Çinko etkisi sayesinde bakteri üremesini önler

Arnica özü ve Apigenin AGME doğrudan şişme ve çürükten sorumlu biyolojik mekanizmalar üzerine doğal iyileşme süreçlerini uyarır.

Kremsi dokusu, iyi bir nem seviyesini koruyarak, anında rahatlığa hızlı bir şekilde emilimini sağlayacak şekilde gliserin ile zenginleştirilmiştir.

Biberiye Yağı,Nar Çekirdeği Jeli gibi doğal ürünlerin de morlukları geçirmede etkili olduğu söylentiler arasındadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.