Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Mixovul Fitil Kullananlar , Mixovul Fitil Fiyatı 2022

Mixovul Fitil Kullananlar , Mixovul Fitil Fiyatı 2022

Mixovul Fitil Kullananlar , Mixovul Fitil Fiyatı 2022

Mixovul Fitil Kullananlar , Mixovul nedir ? sorusunun en ve kısa cevabını sizlerle paylaşıyoruz. Öncelikle bu fitili kullanacaksanız panik yapmayın . Her şey sağlık için. Kadın doğum doktorlarının sıklıkla yazdığı hemen hemen her kadının başına gelebilen rahatsızlıkların çözümü ve tedavisi için kullanılmaktadır. Mixovul kapak görselinde gördüğünüz gibidir. Bir kutunun içerisinde 7 adet fitil çıkmaktadır. Reçete karşılığında eczanelerden temin edebilirsiniz. İlacın diğer bir ismi ” mıxovul 7 Ovul”  olarak da bilinir. Oldukça etkili bir ilaçtır.

Vajina kaşıntısına karbonat iyi gelir mi ? yazımız ilginizi çekebilir.

Mixovul Fitil Nedir ? Ne İşe Yarar ?

Vajinal bölgede oluşan kaşıntı, kızarıklık, şişme, yanma, beyazımsı gri ya da kirli sarı renklerde yoğun kıvamlı akıntı ile seyreden vajinit ve  vajina iltihabı tedavisinde kullanılmaktadır .  Mixovul Fitil içinde bulunan etken maddeler Her bir ovül 750 mg metronidazol, 200 mg mikonazol nitrat ve 100 mg lidokain içermektedir. Destek Madde olarak  Makrogol Setostearil Eter, Witepsol S 55 bulunmaktadır.

Bu maddeler sayesinde antiseptik özelliği oluşur ve bakterilere karşı etkili, parazitlere karşı etkili, mantar hastalıklarına karşı etkili olarak kullanılmaktadır. Ayrıca vajinada kaşıntı, yanma, anormal akıntı, şişme ve kızarma benzer biçimde belirtilerin olduğu ve vajina iltihabının  tedavisinde kullanılmaktadır.

Mixovul Fitil Nasıl Kullanılır ?

Bu ilaç sadece vajina içine uygulanmaktadır. Bacaklarınızı hafifçe yukarı doğru çekiniz. Paketin içindeki parmaklık yardımıyla bir ovülü vajinaya (hazneye) yerleştirerek mümkün olmasıyla birlikte derine itiniz. Ovülü yerleştirdikten sonrasında mümkünse otuz dakika süresince ayağa kalkmayınız. Doktorunuz tarafından belirlenen tedavi süresine uyunuz.

Mixovul Fitil Fiyatı 2022 

Mixovul Fitil  Yan Etkiler Nelerdir?

Her ilaçta olduğu gibi bu fitil ilacının da nadir de olsa yan etkileri görülebilmektedir. Eğer aşağıda ki maddelerden birini yaşarsanız ilaç kullanımını bırakmalısınız ve doktorunuza danışmalısınız.  Size en yakın hastanenin acil kısmına başvurunuz.

 1. Ciltte deri döküntüleri ,
 2. Yüz, dudaklar, dil ve boğazda şişme, nefes alma güçlüğü
 3. Uygulama bölgesinde oldukça şiddetli tahriş meydana gelirse ilacı kullanmayı derhal bırakınız.

Mixovul Fitil Fiyatı 2022 

Bu ilacı sadece reçeteli olarak eczanelerden temin edebilirsiniz. Eczanelerde Mixovul Fitil Fiyatı 2022 yılı satış ( KDV Dahil ) 43,21TL ‘dir.

Mixovul Fitil Kullanıcı Yorumları

 • ”Kısaca ben yarar görmedim hamile kalma adına fakat illaki başka yararları olmuştur”
 • ”Hamile kalmaya çalışıyorum, doktor adetliyken bu ilacı verdi, o süre adetliyim diye kullanmadım. 4-5 gün ilkin aklıma geldi kullanmaya başladım. Sapsarı akıntı geliyor,tehlikeli bi durum değildir inşallah. Bu ilaçla mi ilgili, hamilelik belirtisi mi?”
 • mixovul fitili 1 hafta kullandım 24. haftamda. idrar yollarımda iltihap olduğu içindi. dr zararı olsa ilk 3 ay içinde dahi olsa vermezdi bence. kullandıktan sonrasında iltihabım gitti oldukca şükür.”
 • ”Ben bu ilacı hamile kalmak için alıyorum doktor bana önerdi ayrıca adet düzensizlğide var.”
 • ”Bende 2 gündür kullanıyorum akıntım azalacak diye umarken daha şiddetlendi sabaha karşı çamaşırım ıpıslak oluyor ben de sizin gibi fitili iyi yerleştiremediğimi eriyerek geri çıktığınıfalan düşünmeye başladım .Sizin sorunlarınız hala devam ediyor mu”

Eğer sizde kullandıysanız ve sorularınız var ise yorumlarda buluşalım.

Mixovul Fitil Adetliyken Kullanılır mı ?

Regl döneminde ilacın etkisi azalabileceğinden , bu dönemde kullanılması pek tavsiye edilmemektedir. Aksi takdirde kullanım zorluğu yaşaya bilirsiniz.

Mixovul Fitil Hangi Durumlarda Kullanılmamalıdır ?

Aşağıdaki maddelerden biri size uyuyorsa bu fitil ilacını kullanmayınız.

 • Hamileliğinizin ilk 3 aylık döneminde iseniz, kullanmaliyiz.
 • Kan sistemi ile ilgili kalıtsal, metabolik bir bozukluk var ise kullanılmamalıdır.
 • Epilepsi sara hastası iseniz kullanmayiniz.
 • Fitil tedavisi esnasında ve tedavi bittikten 3 gün sonrasına kadar alkol kullanılmamalıdır.
 • Fitil tedavisi esnasında öteki vajinal ürünleri (mesela tampon, duş ve sperm öldürücü (spermisid) etkili ürünler) kullanmayınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.