Her Telden Mikro Bilgiler Sitesi

Madaleb Krem

28.02.2023
4.091
Madaleb Krem

Madaleb Krem; cilt yenileyici özellikli, yara ve yanık kremleri kulvarında en çok sevilen ve bilinen Madecassol merhem ile aynı etken madde olan Centella Asiatica özütünü kullanan, piyasanın parlayan yıldızı cilt beyazlatıcı merhemlerinden bir yenisi.

Madelep ismiyle de sık sık aranan merhemin Selin Ciğerci gibi isimler tarafından tavsiye edilen bir hücre yenileyici olduğu iddia edilse de, ne yazık ki olumsuz kullanıcı yorumları da mevcut.

Madaleb krem nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır gibi genel konularda sizlere bilgi verdikten sonra, kararı sizlere bırakıyoruz

Madaleb Krem Nedir?

Hücre onarıcı ve cilt yenileyici Madaleb krem; Centella Asiatica Gotu Kola, Papatya Özü, Lavanta yağı ve Aynı Safa özü etken maddeleri içeren, 40 mg lık tüplerde satılan W-Labs Cosmetics firmasının üretim ve dağıtımında katkısı bulunan, Madecassol krem muadili üründür.

Nerede satılır ve Fiyatı Nedir?

Eczanelerden reçetesiz olarak temin edebileceğiniz gibi, internette de n11.com gibi pek çok pazaryeri sitesinde satılan Madalep kremin bir tüpü ortalama olarak 60 ila 80 TL arasında satılmaktadır.

Ne işe Yarar?

Sivilce izlerinin giderilmesinden, derin akne yaralarının tedavisine, ciltteki güneş ve yaşlanmaya bağlı lekelerden, kesik, çizik gibi yara izlerine ve yanık izlerine kadar pek çok deri hasarının onarılmasında etkili harici kullanıma uygun bir kremdir.

Madeleb merhemin en sık kullanım alanları şu şekildedir;

  • Sivilce izleri tedavisi; derin akne skarlarının azaltılmasında etkilidir.
  • Yara izleri – Kağıt kesikleri, tırnak izleri, bıçak ve jilet izleri –
  • Yanık izleri – Sıcak su, yapışkan yüzey yanmaları, güneş yanıkları – giderilmesinde
  • Cilt lekelerinin azaltılmasında – Güneşten kaynaklı ve yaşlanmaya bağlı oluşan kahverengi cilt lekeleri –
  • Cilt kuruluğu ve deri döküntülerinin giderilmesi ve tedavisi amacıyla
  • Cilt tonu eşitlenmesi ve ten renginin beyazlatılması amacıyla
  • Egzama Tedavisinde Kullanımı da yaygındır.

Nasıl Kullanılır?

  1. Madeleb Kremden bir parça büyüklüğünde alarak, uygulayacağınız cilt bölgesine yavaş hareketlerle sürüp, 3-4 dakika kadar süre masaj yaparak yediriniz.
  2. Ortalama olarak cildinizde 1-2 saat bekledikten sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz.
  3. Gece kullanımı tercih etmeli, kullandıktan sonra güneşe çıkmamaya özen göstermelisiniz.

 

Madeleb Merhemin Yan Etkileri

Madeleb kremin bildirilen bir takım yan etkileri olmuştur. Özellikle allerjik bünyelerde morarmalar kızarmalar ve sivilcelenmeler olmuştur.

İstenmeyen ve beklenmeyen bir yan etki görürseniz derhal bırakın.

W Lab Madeleb Krem ve Selin Ciğerci Yorumu

Selin Ciğerci’de ilgili youtube videosunda Madaleb kremin, cilt beyazlatma; genital bölge, koltukaltı bölgesi, diz ve dirsek kararmalarını giderme, bıyık bölgesi karartı ve gölgelere iyi gelme konusundaki etkilerinden bahsediyor ve gece gündüz kullanımı ile ilgili önemli ipuçları veriyor

https://www.youtube.com/watch?time_continue=5&v=LeglNNPFzps&feature=emb_logo

Diğer Kullanıcılar Madelep Krem Hakkında Neler Diyorlar?

Merhemle ilgili çok fazla kullanıcı yorumu bulunmamakla birlikte, genel olarak kullananlar iyi yönde geri bildirimde bulunmuşlardır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.